Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Kurs języka włoskiego w Krakowie

Krakowskie Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2 zaprasza wszystkich chętnych Seniorów na wakacyjny kurs języka włoskiego. Nauka polegać będzie na zespoleniu ze sobą zajęć ruchowych oraz przyswajaniu zwrotów i słówek języka włoskiego. Metodą Wirginii Cristin Seniorzy będą mieli okazję zapoznać się z melodyjnym brzmieniem języka obcego. Przyjemna atmosfera, proste ćwiczenia oraz mnóstwo dobrej zabawy- gwarantowane! Adresatem są wszyscy chętni w podeszłym wieku, którzy nie mają obaw przełamać się pod kątem językowym, bowiem jedną z największych przeszkód w nauce języka jest strach przed popełnieniem błędu.

Cały kurs językowy rozpocznie się 1 sierpnia i trwać będzie przez okrągłe trzy tygodnie. Zajęcia przypadają na każdą środę, czwartek i piątek, aż do 24 sierpnia (oprócz 15 sierpnia). Czas wykładu to 45 min- od 12:15 do 13:00. Miejsce planowych spotkań to Sala Lustrzana w Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2. Podobnie jak każdy język, również włoski składa się przede wszystkim z brzmienia, obrazu i ruchu. Metoda Wirginii Cristin łączy ze sobą wszystkie te elementy, dzięki czemu nauka nie jest trudna. Co więcej- jest ona aktywna i nienużąca. Każde zajęcia rozpoczynają się relaksacją, po to, aby wyciszyć dostatnio umysł, tuż przed przyswajaniem nowych słówek i zwrotów. W nauce bierze udział nie tylko umysł ale też całe ciało, rozpoznając mimikę twarzy i gesty. Muzyka oraz piśmiennictwo/ ortografia sprzyjają natomiast bardziej skutecznemu wchłanianiu wiedzy. Edukacja nieformalna, czyli edukacja poprzez praktykę, jest niezwykle skuteczna, a przy tym przyjemna. Dzięki temu uczestnik kursu jest potem gotowy do zabawy, przez którą zapamięta jak największą ilość słówek, i sam skojarzy proste formy gramatyczne. Forma zabawy pomaga pozbyć się barier i bezpodstawnego lęku przed byciem ocenianym.

Koszt całego kursu to zaledwie 150 zł. Wszelkich informacji można dowiedzieć się kierując swoje pytania pod adres E- mail:
joanna.warchal@krakowskieforum.pl, natomiast zapisy na kurs odbywają się na stronie: www.biletyna.pl.
Zagraj z nami we włoski i baw się przy tym świetnie! Zapraszamy!

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.