Konferencja podologiczna w Bydgoszczy

"Zdrowa stopa- krok w przyszłość" to hasło II podologicznej konferencji naukowo-szkoleniowej, która odbędzie się w sobotę 29 września 2018 r. w Bydgoszczy. Organizatorem jest Centrum Edukacyjno-Naukowe im. Sue Ryder oraz lokalna Rehabilitacja Specjalistyczna.

Podologia, inaczej podiatria to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą z powodu brak u regulacji prawnych dotyczących zakresu działania i kompetencji, które w różnych krajach różnie wyglądają. Z tego też powodu już po raz drugi organizowana jest konferencja naukowo- szkoleniowa dla lekarzy, pracujących w dziedzinie leczenia kończyn dolnych u osób chorych, a szczególnie dzieci i seniorów. Cała konferencja podzielona będzie na dwie części: pierwsza poświęcona tematom ściśle związanym z medycznym punktem widzenia, druga zaś tematom związanym z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych w diagnostyce stóp. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się specjaliści z dziedziny przemysłu skórzanego oraz ortopedii. Oprócz konferencji, w programie przewidziane są warsztaty podczas których będzie można zapoznać się z cyfrową diagnostyką stóp, zagadnieniami dotyczącymi rehabilitacji oraz odpowiedniej pielęgnacji.

Adresatami spotkania są lekarze rehabilitacji medycznej, lekarze ortopedzi, lekarze medycyny sportowej, podolodzy, fizjoterapeuci oraz wszystkie osoby zainteresowane wadami funkcjonalnymi stóp.
Konferencja ma na celu przybliżenie najnowszych wyników badań i doświadczeń w zakresie diagnostyki wad postawy i chodu. Wszystko to przedstawione będzie za pomocą cyfrowych obrazów. Specjaliści zaprezentują także innowacyjne podejścia terapeutyczne do wybranych chorób stóp bo wbrew pozorom wadliwa postawa stóp to nie lada problem, z którym trzeba walczyć.
Konferencja będzie doskonałą okazją do wspólnej dyskusji oraz wymiany doświadczeń i poglądów, szczególnie ważnych w rozwijającej się dziedzinie: podologii ortopedycznej. W imieniu organizatorów, my również zapraszamy do udziału w konferencji. Więcej informacji można uzyskać pod adresami i numerami tel.:
Izabela Makowska, e-mail: i.makowska@domsueryder.org.pl/ tel.: 503-098-763
Magdalena Wysocka, e-mail: m.wysocka@domsueryder.org.pl / tel.: 605-946-012
Jolanta Miszczak, e-mail: info@sueryder.org.pl/ tel.: 668-044-631


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.