Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Konferencja naukowa w Lublinie- metoda Marii Montessori

Już w najbliższy czwartek 25.10 br. Lublin stanie się miastem goszczącym wszystkich zainteresowanych seniorów oraz gości specjalnych podczas międzynarodowej konferencji pt." Radość uczenia się przez całe życie". Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie na Lubelszczyźnie poświęcone propagowaniu nowej metody L3M Polska wg zasad Marii Montessori. Cała konferencja ma trwać od godz. 8:30 do godz. 17:00.Głównym tematem kongresu ma być rozwój rynku, trendów inwestycyjnych oraz metod rozwoju z wykorzystaniem potencjału osób starszych.

Konferencja skierowana jest do bardzo dużej rzeszy osób, specjalistów oraz fachowców z dziedziny nauki i medycyny m. in do : lekarzy (geriatrzy, geragodzy, psycholodzy, neuropsycholodzy, neuropsychiatrzy, terapeuci), fizjoterapeutów, pedagogów, opiekunów osób starszych, fundacji i stowarzyszeń oraz wszystkich osób związanych bezpośrednio z działaniem domów opieki i spokojnej strarości. Przekazywana na wykładzie wiedza może okazać się bardzo przydatna członkom władz samorządowych, rządowych oraz członkom Uniwersytetów III wieku.
Metoda Marii Montessori jest obecnie bardzo rozpowszechniona w wielu krajach świata. Polska również daje właśnie możliwość jej poznania oraz wprowadzenia w praktyce. Do tej pory była i jest stosowana wśród rodziców czy pedagogów pracujących z dziećmi. Przedszkola i szkoły prowadzone w duchu Marii Montessori podbijają serca uczniów i ich rodziców na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że Polska również może dołączyć do grona państw tj. Australia, Austria, Chiny czy Irlandia w realizacji oraz przystosowaniu placówek senioralnych posługujących się tą metodą. Wszystkie wykłady, wygłoszone w czwartek w Collegium Maius, przy ul. Jaczewskiego 4 w Lublinie wygłaszane będą w myśl hasła: "Nauka- to radość. Nauka- to szczęście. Nauka- to samodzielność".

Misją organizatorów konferencji jest promocja i wdrażanie metody L3M Polska - Radość uczenia się przez całe życie według zasad Marii Montessori, w standardy pracy ośrodków i osób towarzyszących osobom starszym, w celu podniesienia jakości ich życia. Jest to ogromna potrzeba polskich domów opieki i placówek opiekuńczych. Placówki te bowiem starają się cały czas dorównać niejednemu systemowi prowadzenia domów opieki poza naszymi granicami.  Cele jakie przyświecają Konferencji to realizacja indywidulanej, innowacyjnej drogi edukacyjnej dla osób starszych – Seniorów oraz osób z ograniczeniami intelektualnymi przy użyciu wszystkich zmysłów. Wszystko to za pomocą specjalnych materiałów i struktury wolnego uczenia się dla seniorów. Główne z nich to:
Wprowadzenie metody L3M w placówkach dla Seniorów, propagowanie L3M wśród osób pracujących z Seniorami, zainspirowanie i motywowanie osób pracujących z Seniorami do pracy zgodnej z zasadami Marii Montessori oraz budowanie świadomości społecznej młodych ludzi w kontekście szybkiego starzenie się społeczeństwa. Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję poznać znane osobowości z dziedzin nauki i medycyny m. in.: dr Małgorzata Miksza, prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas, dr Sol Haring , dr M Claire Royston MB ChB MSc FRCPsych. Każdy z wymienionych gości specjalnych wygłosi wykład związany ściśle z tematyką konferencji. Gościem specjalnym będzie DJ Wika- najstarsza DJ w Polsce, łamiąca poprzez swoje zajęcie stereotypy dotyczące wizerunku polskiego seniora, mająca przy tym duże dośwadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą.
Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Savoir Vivre Szkoła Dobrych Manier Małgorzaty Dudek oraz Fundacja Radość uczenia się, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin oraz Urzędem Marszałkowskim. Partnerem organizacyjnym jest agencja eventowa Giełda Eventów. Szacowana liczba osób waha się między 250 a 300.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.