Konferencja "MÓZG I DEMENCJA. JAK BUDOWAĆ SYSTEM WSPARCIA I OPIEKI, GDY JEDNOCZEŚNIE CHORUJĄ DWA POKOLENIA?".

Fundacja Dementia Action Alliance Polska jest nową organizacją pozarządową w sieci wsparcia osób w podeszłym wieku. Specjalizujemy się w edukacji w chorobach przebiegających z demencją. Jesteśmy organizatorem konferencji "MÓZG I DEMENCJA. JAK BUDOWAĆ SYSTEM WSPARCIA I OPIEKI, GDY JEDNOCZEŚNIE CHORUJĄ DWA POKOLENIA?".
Data: 16 MARCA 2021.

 

Adresujemy to wydarzenie przede wszystkim do kadry placówek opiekuńczych, opiekunów zawodowych i nieformalnych, ale także do wszystkich innych osób zainteresowanych tematem. Pozyskaliśmy merytoryczne wsparcie dla tego wydarzenia ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jednej z najbardziej znanych organizacji edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych. 

Uniwersytet Jagielloński będzie reprezentował dr Jarosław Woroń, ekspert ds. farmakologii klinicznej z CM UJ, zaś stronę amerykańską Pani Teepa Snow z Positive Approach, LLC, która w 2019 roku była gościem międzynarodowej konferencji "Globalne wyzwania w starości" organizowanej przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. 

 

Poruszone zostaną zagadnienia zwiększające świadomość tego, czym jest demencja, wczesnych objawów chorób przebiegających z demencją oraz konsekwencji dualizmu językowego demencja/otępienie w świadomości społecznej w Polsce. Nasz amerykański ekspert w prosty sposób wyjaśni złożone zagadnienia dotyczące mechanizmów chorób przebiegających z demencją i zmian, które wnoszą do życia osób chorych i ich otoczenia. Ważnym aspektem tego wykładu warsztatowego będą praktyczne rozwiązania w najczęstszych trudnych sytuacjach opiekuńczych. Pani Snow ma ponad 40. letnie doświadczenie kliniczne i jest wyjątkowym praktykiem, z unikalną umiejętnością wcielenia się w rolę osoby chorej. To pozwala opiekunom doświadczyć sytuacji z ich codziennego życia niejako na żywo, ale z konkretną strategią postępowania. P. Snow współpracuje też z wieloma instytucjami opiekuńczymi, uczelniami i organizacjami pacjenckimi na kontynencie amerykańskim, w Wlk. Brytanii i Australii. Przez wiele lat była dyrektorem ds. edukacji w Alzheimer's Association w stanie Karolina Północna. Dr Woroń poruszy natomiast bardzo istotny problem nadużywania leków przeciwpsychotycznych w chorobach przebiegających z demencją i płynących z tego konsekwencji.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji DAAP, profilu na Facebooku lub bezpośrednio w systemie rejestracji zgłoszeń: https://app.evenea.pl/event/860449-1/ 

Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.