Kino Retro dla Seniorów

Międzypokoleniowe pokazy filmowe w Ursusie to projekt skierowany do warszawskich seniorów. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć słynne , nagradzane filmy europejskiego kina. Wzięcie udziału w pokazach jest całkowicie bezpłatne, natomiast projekcje odbywać się będą w Kinie Retro w Ursusie. Po pokazach przewidziana jest dyskusja na temat wątków, które będą poruszane w filmach. Oprócz widowni udział w niej wezmą goście specjalni, zaproszeni na owe wydarzenie.Pokazy mają się odbyć kilkukrotnie w terminie od 29 października do 24 listopada 2017 r. w wybrane czwartki i piątki.

Poniżej program wydarzeń w kolejności chronologicznej:
29 września 2017 (piątek), godz. 17.00 flm "Optymistki", reż. Gunhild Magnor
5 października 2017 (czwartek), godz. 17.00 film "Toni Erdmann", reż. Maren Ade
26 października (czwartek), godz. 17.00 film "Za jakie grzechy, dobry Boże", reż. Philippe de Chauveron
3 listopada (piątek), godz. 17.00 film "Mężczyzna imieniem Ove", reż. Hannes Holm
24 listopada (piątek), godz. 17.00 film "Dwie kobiety", reż. Martin Provost

Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna oraz Ośrodek Kultury Arsus. Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Stołeczne Warszawa, a patronat objęli: Radio Dla Ciebie i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus.
Dokładny adres spotkania kinomanów to: Kino Ursus w Ośrodku Kultury Arsus ul.Traktorzystów 14. Aktualne informacje na temat projektu można znaleźć na stronie: http://etnograficzna.pl/kino-retro.

Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.