Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Kalata: ten rząd ma odwagę dokończyć reformę emerytalną

Minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata zapewniła w Sejmie, że rząd ma odwagę dokończyć reformę emerytalną, którą rozpoczęły poprzednie rządy.
W Sejmie zakończyła się debata nad informacją rządu na temat przyszłego funkcjonowania ZUS, waloryzacji świadczeń w 2007 r. oraz oceny przygotowań systemu ubezpieczeń do wypłaty świadczeń emerytalnych na nowych zasadach z uwzględnieniem emerytur pomostowych.

Kalata przypomniała, że to SLD w 2004 r. zlikwidował coroczną waloryzację rent i emerytur, a w 2005 r. uchwalono ustawę o dodatku pieniężnym dla emerytów i rencistów, którą "obecny rząd musiał poprawić". Zapewniła ponadto, że coroczna waloryzacja rent i emerytur będzie realizowana od 2008 r. - I będą środki w budżecie, aby dać emerytom to, co zabrał im SLD - dodała.

Minister pracy zapowiedziała, że "wprowadzimy ustawę o emeryturach pomostowych" i dodała, że prawie gotowe są założenia do tej ustawy. - Trwają jeszcze analizy ekonomiczne - wyjaśniła.

Jak poinformowała, ustawa o Otwartych Funduszach Emerytalnych ma być uchwalona do końca tego roku, a wypłata świadczeń z II filara będzie prowadzona przez "instytucję bezpieczną, tanią i efektywną".

- Emerytury i renty będą wypłacane i skarb państwa to gwarantuje - zapewniła. - Emeryci i renciści - jesteście bezpieczni i zawsze będziecie mieć swoje świadczenia - zwróciła się do emerytów.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.