Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim 2018

Już kolejny rok z rzędu warszawscy Seniorzy mogą miło spędzić czas podczas Warszawskiego Tygodnia Seniora, który trwał będzie przez ostatni tydzień września br. Aby tradycji stało się zadość, jego zwięczeniem będzie JARMARK KREATYWNOŚCI, przypadający na dzień 30 września w godz. 11:00- 16:00. Standardowo organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, a miejscem spotkania jest plener w warszawskim Ogrodzie Saskim. Kolejna edycja Jarmarku zapowiada się bardzo ciekawie i aktywnie.

Podczas JARMARKU KREATYWNOŚCI seniorzy wezmą udział w warsztatach, wycieczkach tematycznych oraz konsultacjach z zakresu obsługi nowych technologii i Internetu. Zaproszeni są wszyscy seniorzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - wystawcy zaprezentują ofertę, z jakiej mogą korzystać seniorzy w rozmaitych dziedzinach. Na scenie zagoszczą: Wojciech Dąbrowski z Wielkim Finałem Festiwalu M. Fogga, Pokaz Mody 60+, taniec brzucha, który nie ma sobie równych, jeśli chodzi o różnorodność figur, ruchów i kroków oraz chirliderki z Bielan. A na zakończenie ulubiona DJ Wika poprowadzi potańcówkę. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Rzecznik Praw Obywatelskich i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Przewidzianych atrakcji jest co niemiara, i każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważnym elementem składowym jest uczestnictwo ponad 40 wystawców, prezentujących podczas imprezy swoje oferty skierowane do seniorów. Jednym z wystawców jest portal i fundacja www.domyopieki.pl, która zaprezentuje swoją działalność na rzecz osób starszych, a dokładniej, pomoc w wyborze odpowiedniego domu opieki oraz udostępni najnowsze wydanie bezpłatnego Informatora pt.” Domy Opieki i Sanatoria”. Będą nieodpłatne porady i konsultacje, różnorodne warsztaty, energetyczne ćwiczenia Qigong’u, gry planszowe i konkursy z nagrodami.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zainicjowało w 2004 roku. Początkowo była to akcja o charakterze happeningu polegająca wyłącznie na wręczaniu seniorom kwiatów i składaniu życzeń z okazji ich święta – wspomina J. Mielczarek. Od 2006 roku, wspólnie z organizacjami skupionymi w FORUM50+, akcja zaczęła nabierać charakteru pikniku pro- seniorskich organizacji pozarządowych, by w 2009 roku (przy współpracy z Urzędem Miasta St. Warszawy) zyskać charakter pikniku rodzinnego mającego zachęcać seniorów do różnorodnej aktywności. Zarówno 14 lat temu, jak i dziś cała inicjatywa ma na celu podkreślić międzypokoleniową, między- społecznościową solidarność osób starszych, niezależnie od ich narodowości, rasy, kultury, czy warunków, w jakich żyją. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony przez ONZ w 1990 r. U nas jest on kultywowany m. in. właśnie poprzez warszawskie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, któremu należą się szczerze wyrazy uznania za tę piękną działalność, skierowaną do najstarszej części polskiego społeczeństwa, której zawdzięczamy tak wiele- zarówno pod kątem historycznym, ekonomicznym czy ogólnie społecznym.

Podczas Jarmarku, na stoisku portalu www.domyopieki.pl dostepne będą bezpłatne egzemplarze Informatora Ogólnopolskiego Domy Opieki i Sanatoria.

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.