Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

IV Mazowiecka Senioriada już za nami

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Zorganizowani Seniorzy po raz kolejny propagowali to hasło. podczas ostatniej Senioriady, która miała miejsce 18 września br., w urokliwym i ciepłym miasteczku o paradoksalnej nazwie Mrozy. Z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa ze względu na trwającą epidemię COVID 19 uczestnicy konkurowali ze soba w różnych dyscyplinach sportowych. To już czwarta impreza o tym charakterze.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk. Poza gospodarzem Mrozów w oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczyli także Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Mirosław Krusiewicz zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Piotr Kobierski oraz Prezes Mazowieckiego TKKF Jacek Bączkowski.

Organizatorem zawodów było Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, za pomoc ze strony Gminy Mrozy odpowiadali pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach, a zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Impreza dla osób powyżej 55 roku życie cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Mrozów oraz pobliskich gmin i powiatów. Uczestnicy rywalizowali w dyscyplinach indywidualnych (bieg na dystansie 40 m, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą, strzelanie z broni pneumatycznej, strzelanie z łuków, ergometry wioślarskie oraz w tenisa stołowego). Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia. Ponadto każdy uczestnik miał możliwość uczestnictwa w konkurencjach rekreacyjnych, takich jak: slalom, dart czy curling plenerowy. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia nordic walking. Każdy z uczestników mógł posilić się grillowanym przysmakiem oraz każdemu wręczano upominki związane z tematyką imprezy.
Dla wszystkich dostępne były również bezpłatne egzemplarze  ogólnopolskich Informatorów pt. "Domy opieki i sanatoria", wydawane co roku przez portal www.domyopieki.pl gdzie znaleźć można wykaz placówek opiekuńczych z całego kraju.

Jednocześnie na scenie zaprezentowały się Kluby Seniora w występach artystycznych, między innymi chór „Barwy Jesieni” z Mrozów.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie: http://www.tkkf-mazowieckie.pl/8-artykuly-stale/150-mazowiecka-sportowa-senioriada-2021

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2022 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.