Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

II Mazowiecka Senioriada w Mrozach

Mrozy to piękne , malownicze miasteczko oddalone o 30 km od Mińska Mazowieckiego i 60 km od Warszawy. To właśnie tu, już po raz drugi odbędzie się Mazowiecka Sportowa Senioriada. Będzie to wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym z elementami rywalizacji. Całość imprezy będzie się odbywać na obiektach sportowych w Mrozach, w sobotę 25 maja 2019r., w godz.10.00 -17.00.
W ubiegłym roku w Senioriadzie wzięło udział ponad 200 uczestników z terenów Mazowsza. W tym roku zapowiada się ich jeszcze więcej. Celem całego wydarzenia jest aktywizacja seniorów oraz promowanie aktywnego trybu życia. Adresatami są wszyscy chętni mieszkańcy Mazowsza i goście po 55. roku życia, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Kluby Seniora, Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy dążą do upowszechnienia idei zdrowego stylu życia właśnie głownie wśród osób starszych. Jest to również swoista zachęta skierowana do seniorów, aby dbać o kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną poprzez ruch, kontakt z ludźmi oraz pozytywne nastawienie do świata. A wszystko to przez wspólną zabawę w gronie rówieśników. Rywalizacje odbywać się będą w trzech grupach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia. Zawody będą przybierać charakter indywidualny. Jako że jest to olimpiada, nie zabraknie dziedzin sportu tj. tenis stołowy, bieg na dystans, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, tenis ziemny.

Wyznacznikiem imprezy jest promocja zdrowia, dlatego też na miejskim stadionie przygotowywane jest, jak w ubiegłym roku, Miasteczko Zdrowego Seniora, w którym każdy senior będzie mógł skorzystać z darmowych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej) oraz wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów.  Scena dla Seniora to kolejny punkt programu. Przystosowana do występów artystycznych scena, na której odbywać się będzie część artystyczna artystów lokalnych i przybyłych gości. Śpiew, taniec, rywalizacja rzecz jasna w duchu życzliwości oraz ciekawe nagrody, upominki i darmowy poczęstunek czekają na wszystkich uczestników imprezy. Wszystko to dzięki organizatorom: Mazowieckiemu Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej, Gminie Mrozy tj. Burmistrzowi Miasta i Gminy Mrozy, pracownikom mroziańskiego GOSiR-u. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie zostanie objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzika oraz Burmistrz Mrozów Dariusza Jaszczuka. Dla wszystkich chętnych wstęp jest wolny. Jest to wspaniała inicjatywa szerzenia idei zdrowia wśród seniorów, zwłaszcza w tak przyjaznej i ciepłej atmosferze, a co za tym idzie zawiązywania więzi wśród starszego pokolenia i być może tworzenia kolejnej, corocznej, pięknej tradycji.

Więcej informacje można uzyskać na stronie: Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej www.tkkf-mazowieckie.pl oraz mailowo: tkkfmazowieckie@o2.pl lub pod numerem tel. 22 834 76 98 w godz: 14.00 - 18.00.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.