Grupa ORPEA: Klinika rehabilitacyjna Międzylesie - pierwsza placówka pod marką CLINEA w Polsce przyjęła pierwszych pacjentów

Klinika Rehabilitacyjna Międzylesie – z ambulatorium rehabilitacyjnym, basenem i kuchnią terapeutyczną - została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić realizację usług na najwyższym poziomie w komfortowych warunkach. Obiekt dysponuje 168 miejscami dla pacjentów, którzy wymagają m.in. rehabilitacji ogólnoustrojowej, ortopedycznej czy neurologicznej. Poza doskonałym zapleczem medyczno-rehabilitacyjnym, w Klinice znajduje się kuchnia z restauracją, kawiarnia, a także zaprojektowany przez specjalistów ogród terapeutyczny.

Komu pomagamy?
Klinika Międzylesie świadczy usługi rehabilitacyjne w sposób kompleksowy oraz ciągły. Oferta została dostosowana do potrzeb pacjentów wymagających usprawniania na każdym etapie powrotu do sprawności - począwszy od wypisu ze szpitala leczącego ostrą fazę choroby, poprzez pobyty stacjonarne w szpitalu, rehabilitację hybrydową łączącą pobyt w Klinice z usprawnianiem w domu, rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych dla osób, które nie wymagają już całodobowej opieki medycznej oraz rehabilitację w domu. W ramach świadczeń finansowanych przez NFZ lub w ramach pobytów pełnopłatnych przyjmujemy pacjentów:
• po urazach i z chorobami układu ruchu
• po kontuzjach powstałych w wyniku uprawiania sportów amatorsko i zawodowo
• po zabiegach operacyjnych: ortopedycznych, kardiochirurgicznych, neurochirurgicznych, bariatrycznych
• po długotrwałym leczeniu na oddziałach intensywnej terapii
• po wypadkach oraz zatrzymaniu krążenia
• po urazach mózgu
• po udarach, zawałach
• po przebytym COVID-19
• z chorobami przewlekłymi powodującymi dysfunkcje
• wymagających profesjonalnego i medycznego zabezpieczenia w procesie odchudzania
• dzieci i młodzież z wadami postawy
- Nasi pacjenci mają do dyspozycji komfortowe pokoje zaprojektowane z myślą o potrzebach osób, które z różnych przyczyn utraciły pełną sprawność lub chcą temu zapobiec. Funkcjonalne i wygodne meble, profesjonalne łóżka z materacami najwyższej jakości, telewizory, indywidulane łazienki z prysznicami zapewniają bezpieczeństwo i komfort pobytu. Dbając o podtrzymywanie więzi z najbliższymi i przyjaciółmi, przygotowaliśmy miejsca do wspólnego spędzania czasu: restaurację, kawiarnię, komfortowe strefy relaksu i spotkań wyposażone w miękkie kanapy i fotele, stoły, krzesła, bibliotekę, zabudowę i sprzęty kuchenne do przygotowania przekąsek, kawy czy herbaty. Na miejscu dajemy możliwość skorzystania z usług kosmetycznych i fryzjerskich. Aby zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie stworzyliśmy też miejsca do aromaterapii, masaży i zabiegów relaksacyjnych – mówi Małgorzata Piotrowska, dyrektor Kliniki Międzylesie.

Innowacyjny sprzęt, międzynarodowe standardy
Klinika została wyposażona w unikatowy, innowacyjny sprzęt medyczny, dający możliwość realizacji zabiegów rehabilitacyjnych oraz diagnostycznych przy zastosowaniu najlepszej wiedzy medycznej, wykorzystującej najnowsze rozwiązania (np. technologię NASA, kamery 3D odtwarzające obraz pacjenta w czasie rzeczywistym, technologię biofeedback dostarczającą precyzyjne pomiary w trakcie ćwiczeń):
• Reo-ambulator: robot do terapii chodu to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w dziedzinie rehabilitacji na świecie; poprzez symulację prawidłowego wzorca chodu pomaga mózgowi odtworzyć połączenia nerwowe przerwane w wyniku urazu lub choroby, ucząc pacjenta na nowo samodzielnego chodzenia
• Bieżnia antygrawitacyjna ALTER-G z technologią zakupioną od NASA zapewnia odciążenie do 80% masy ciała, co umożliwia bezbolesne i bezpieczne wykonywanie treningów nawet podczas aktywnej kontuzji czy tuż po operacji
• Centaur 3D: robot diagnostyczno-terapeutyczny do trójwymiarowej rehabilitacji to pierwsze na świecie zrobotyzowane urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne kształtujące mięśnie głębokie, które działa we wszystkich wymiarach, pod każdym kątem nachylenia pacjenta stymulując i wzmacniając układ mięśniowo-szkieletowy
• D-WALL: przestrzeń diagnostyczno-terapeutyczna umożliwiająca wykonanie każdego ruchu z maksymalną kontrolą, jak również precyzyjną analizę wydajności w czasie rzeczywistym; jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń rehabilitacyjnych na świecie.

- Otwarcie obiektu tej klasy jest kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii inwestycyjnej, zakładającej tworzenie domów opieki premium pod szyldem ORPEA Rezydencje i klinik rehabilitacyjnych pod marką CLINEA w największych polskich miastach. Jako część Grupy ORPEA, która prowadzi 120 klinik rehabilitacyjnych (głównie w Europie) korzystamy z wiedzy oraz doświadczenia najlepszych. Stosując międzynarodowe procedury i standardy wprowadzamy nową jakość na rynek usług rehabilitacyjnych w Polsce – powiedziała Agnieszka Relidzyńska, dyrektor operacyjna ORPEA Polska.

Doświadczony zespół
Klinika rehabilitacyjna Międzylesie zatrudnia specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności podczas szkoleń i warsztatów. Interdyscyplinarny zespół specjalistów tworzą:
• Lekarze specjaliści w dziedzinie rehabilitacji medycznej, chorób wewnętrznych, kardiologii, neurologii, pulmonologii, psychiatrii, ortopedii, kardiochirurgii
• Fizjoterapeuci
• Masażyści
• Terapeuci zajęciowi
• Psycholodzy i psycholodzy kliniczni
• Logopedzi i neurologopedzi
• Dietetycy
• Animatorzywww.clinea.pl/miedzylesie-rehabilitacja
• Pielęgniarki
• Opiekunowie medyczni

- Prowadzona przez nas rehabilitacja medyczna składa się z kilku elementów. Na początku ustalamy wskazania terapeutyczne, następnie opracowujemy spersonalizowany plan leczenia i oczekiwane korzyści, przy uwzględnieniu możliwości fizycznych oraz chorób współistniejących pacjenta. Wykwalifikowany personel medyczny, rehabilitacyjny oraz opiekuńczy tworzy zespół interdyscyplinarno-terapeutyczny, nieustannie prowadzi opiekę oraz leczenie rehabilitacyjne, które w razie potrzeby i po konsultacjach jest modyfikowane tak, aby było najbardziej efektywne, a zarazem bezpieczne dla pacjenta. Lekarze dyżurni prowadzą nadzór nad pacjentami 24h na dobę - w nocy, weekendy oraz w święta. Dla całego zespołu kluczowym jest poszanowanie intymności przy czynnościach higienicznych, poufności i prywatności pacjentów oraz stosowanie profesjonalnych zasad pielęgnacji i zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Zlokalizowany w Klinice Dział Farmacji Szpitalnej zapewnia najwyższe standardy polityki lekowej, minimalizującej ryzyko pomyłki – dodaje dr Paweł Teperek, Kierownik Medyczny Kliniki.

Kompleksowe programy rehabilitacyjne
Programy rehabilitacyjne zostały opracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia Grupy ORPEA w Polsce i na świecie. Są dostosowane do rodzaju dysfunkcji, a także umiejętności pacjenta - stopnia sprawności, równowagi i siły. Program zawiera odpowiednio skonstruowany pakiet usług oraz plan terapeutyczny dający najwyższy stopień skuteczności terapii. Dzięki zaplanowanym pomiarom, możliwe jest obiektywne zmierzenie postępów rehabilitacji oraz stopnia osiągniecia celów terapii. W Klinice realizowana jest rehabilitacja w warunkach ambulatoryjnych oraz na oddziałach stacjonarnych rehabilitacji: neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej i kardiologicznej dziennej oraz rehabilitacji po COVID-19.
Szczegółowy opis programów rehabilitacyjnych znajduje się na stronie: www.clinea.pl/oferta

Doskonała lokalizacja
Klinika Rehabilitacyjna Międzylesie jest zlokalizowana w sercu dzielnicy Wawer, w sąsiedztwie Ratusza, centrum handlowego, licznych sklepów, parkingów, stacji benzynowej, kawiarni i restauracji. Jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałą częścią Warszawy (szybka kolej PKP Warszawa-Międzylesie - stacja oddalona o dwie minuty pieszo od Kliniki - oraz komunikacja miejska). W odległości nie przekraczającej 8,5 km od Kliniki znajduje się sześć dużych szpitali (m.in. Narodowy Instytut Kardiologii im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Wojskowy Instytut Medyczny przy Szaserów).

Kontakt

Klinika rehabilitacyjna Międzylesie
ul. Mrówcza 124 
04-697 Warszawa

tel. +48 22 888 59 27
miedzylesie@orpea.pl
www.clinea.pl
miedzylesie-rehabilitacja

Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.