Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Gimnastyka dla Seniora w stolicy

Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy oraz w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do roku 2022 powstał projekt Ogród Powszechny. To dzięki tej inicjatywie w każdą środę lipca warszawscy Seniorzy mogą korzystać z bezpłatnych zajęć gimnastycznych przy Teatrze Powszechnym (ul. Zamoyskiego 20). Zajęcia skierowane są dla Seniorów w wieku 60+ i odbywają się w godz. 12:00- 13:00.

Że ruch to zdrowie wie każdy z nas- młody czy starszy. Nie każdy jednak posiada wiedzę na temat rodzaju ćwiczeń odpowiednich dla danej grupy wiekowej. Podczas środowych spotkań ruchowych, wiedzę tę przekażę trener personalny- Łukasz Wójcicki, który jest jednocześnie instruktorem samoobrony, cross- treningu oraz sportów walki w RKS Gwiazda. Ponadto posiada kwalifikacje tancerza i choreografa i jest związany z Fundacją Strefa WolnoSłowa.
Każde zajęcia rozpoczynać się będą tradycyjnie rozgrzewką, przechodzącą dalej w nieco intensywniejsze ćwiczenia oparte na metodzie Anne Burnell oraz Lieser Weisel. Program zajęć stawia przede wszystkim na ćwiczenia typowo wzmacniające i rozciągające. W parze z tym idzie budowanie oraz rozszerzanie świadomości własnego ciała oraz jego pełnej wizualizacji. Ćwiczenia odbywać się będą zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej, przy pomocy krzeseł oraz innych rekwizytów gimnastycznych. Rzeczy niezbędne do wzięcia udziału w zajęciach to motywacja, chęci, dobry humor i podstawowe rzeczy osobiste typu: wygodny strój, ręcznik, woda. Obuwie na zmianę nie jest wymagane, ponieważ ćwiczenia te wykonywane są boso lub w skarpetach. Cała akcja promowana przez organizatorów ma na celu rozpowszechniać aktywizację osób starszych oraz wpływać na stan zdrowia fizycznego. Jednocześnie jest to świetny sposób na pozbycie się wakacyjnej nudy oraz integrację z sąsiadami z dzielnicy czy dalszych rejonów miasta.
Miejsce spotkań to dokładnie Sala Warsztatowa Stołu Powszechnego. Więcej informacji na temat maratonu można uzyskać na stronie www. senioralna.um.warszawa.pl lub pisząc na adres E- mail: senioralna@um.warszawa.pl.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.