Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Ferie zimowe w Trójmieście

Ferie zimowe w całej Polsce, jak co roku przypadają na zimne miesiące stycznia i lutego. Warto w tym czasie skorzystać z szeregu atrakcji na świeżym powietrzu, jakie oferuje przede wszystkim pogoda lub zapoznać się z programem różnorakich instytucji i placówek kulturalnych, które skierowane są też często głównie do Seniorów. W tym roku również Trójmiasto zapewniło osobom starszym możliwości spędzania miło wolnego, zimowego czasu.

Na ten przykład w Sopocie, dla wszystkich uzdolnionych plastycznie organizowane są warsztaty w ramach Sopockiego Domu Sąsiedzkiego. Zajęcia pt: „Radość tworzenia” odbędą się 29 stycznia, w godzinach 15:00- 17:00 w Filii Broadway, zlokalizowanej przy ulicy Kolberga 9. Prowadzącą będzie Krystyna Skowron. Dla wszystkich chętnych, wstęp jest wolny. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.mbp.sopot.pl.

W mieście Neptuna w dniach od 29 stycznia do 11 lutego odbędą się dwa koncerty symfoniczne, podczas których miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli usłyszeć największe kompozycje F. Schuberta, L. van Beethovena i F. Mendelssohna- Bartholdy, a także VI Symfonię h- moll „Patetyczną”, ostatnie wielkie dzieło Czajkowskiego. Ponadto, w repertuarze znajdzie się jeszcze spektakl pt. „Jezioro Łabędzie” oraz widowisko muzyczne, w trakcie którego swój wykon zaprezentuje Waldemar Malicki. Bilety można nabyć poprzez stronę: www.bilety24.pl.

Gdynia oferuje swoim mieszkańcom oraz gościom wykład dr Małgorzaty Grzywacz pt. „Kobieta i reformacja w kontekście europejskim”, towarzyszący wystawie - „Luter w Gdyni”. Odbędzie się on 8 lutego, o godzinie 18:00, w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas prelekcji, prowadząca przybliży realia społeczne, historyczne oraz normy kulturowe odnoszące się do kobiet w środowiskach związanych z Reformacją. Wstęp na wykład jest wolny!
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wymienionych wydarzeniach- Trójmiasto serdecznie zaprasza!

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.