Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – porady dla seniorów

Za dwa dni, 20 października, po raz kolejny Polska włącza się w obchody Europejskiego Dnia Seniora. Ta inicjatywa ma na celu przede wszystkim uczcić i uhonorować starsze pokolenie, ale również zwrócić uwagę na problemy, z którymi emeryci i renciści borykają się na co dzień i zaproponować rozwiązania przeciwdziałające ich wykluczeniu w różnych dziedzinach życia.

Wielu seniorów odkrywa, jak istotnym ułatwieniem może być internet. Stąd coraz więcej osób po 60. jest aktywnych w sieci i uczy się załatwiać różne sprawy online. Niestety wciąż pozostają oni narażeni na ataki cyberprzestępców. Według statystyk Komendy Głównej Policji w ciągu ostatnich 3 lat zgłoszono ponad 14 tysięcy przypadków wyłudzeń, dokonanych przez osoby podszywające się pod krewnych lub funkcjonariuszy służb mundurowych.

Czy oznacza to, że osoby starsze powinny omijać komputery i smartfony szerokim łukiem? Wręcz przeciwnie! Najlepszym sposobem na oszustów jest bycie o krok przed nimi – a w tym przypadku rozwinięcie kompetencji medialnych osób starszych, tak by rozpoznawali oni podejrzane zachowania już na pierwszy rzut oka.

Z tej okazji przygotowaliśmy serię poradników „Bezpieczeństwo w sieci dla seniorów”, z których dowiecie się Państwo m.in.: jak ustawić bezpieczne hasło, na co zwrócić uwagę podczas zakupów online i korzystania z bakowości internetowej. Pokazujemy też możliwości, jakie daje seniorom aktywność w wirtualnym świecie. Należą do nich przykładowo: wideorozmowy z bliskimi, korzystanie z inteligentnych technologii, bibliotek multimedialnych oraz poszerzanie wiedzy i zainteresowań.

Wszystkie artykuły znajdą Państwo tutaj:
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/bezpieczny-internet-dla-seniorow


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.