Cykl treningów umysłu dla seniorów w Warszawie

Fundacja Metamorfozy zaprasza na kolejny cykl treningów umysłu dla seniorów w Warszawie. Program ma na celu usprawnianie zdolności myślowych osób starszych oraz poprawę ich pamięci i koncentracji. Całość podzielona ma być na 8 dwugodzinnych spotkań.

W tym roku treningi będą odbywać się w dwóch turach:
- w okresie do 17 sierpnia do 11 września dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy od godziny 10.00 ( grupa I) i od godziny 12.00 (grupa II),
- od 21 września do 9 listopada, raz w tygodniu w poniedziałki od godziny 11.00 (grupa I) i od godziny 13.00 - grupa II.

W programie zajęć wykorzystywane będą różne typy ćwiczeń, które stymulować będą logiczne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność, poprawę kondycji pamięci, koncentracji, funkcji wzrokowych, umiejętności werbalne oraz myślenia abstrakcyjnego. W przygotowanym programie spotkań wykorzystane zostaną ćwiczenia zapisane tradycyjne w formie analogowej, ćwiczenia zapisane w formie cyfrowej (tablety z aplikacją MEMO oraz z ćwiczeniami innych aplikacji z treningami umysłu na tablet i na telefon) oraz ćwiczenia w formie towarzyskich gier umysłowych i zręcznościowych.
Poza porcją solidnej wiedzy organizatorzy zapewniają również dobrą zabawę.
Ze względu na restrykcje związane z korona wirusem ilość miejsc jest ograniczona.
Na spotkaniach obowiązują maseczki lub przyłbice ochronne.
Zajęcia są bezpłatne. Współfinansuje je Urzędu Miasta ST. Warszawy.

Zapraszamy serdecznie.

Zapisy:
Tel. 507-250-505
fundacja.metamorfozy@gmail.com

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.