Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla Seniorów

Jako, że sezon grypowy za pasem, miasto stołeczne Warszawa zachęca wszystkich swoich mieszkańców, którzy ukończyli 65 rok życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa w programie jest stałe lub czasowe zameldowanie lub rozliczanie podatku dochodowego (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych.

Szczepienia odbywać się będą w 176 przychodniach, co świadczy o dużej dostępności do zapobiegania chorobie. Okres szczepień trwać będzie od 1 września do 8 grudnia 2017 r. Szacunki liczbowe stołecznego ratusza, twierdzą, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 65 tys. osób po 65 roku życia. Na ten cel miasto przeznaczyło środki w wysokości 2 331 918 zł.

Bardzo ważne są szczepienia w domach opieki i noclegowniach, ponieważ w takich miejscach choroba może rozprzestrzeniać się bardzo szybko, tym bardziej, że organizmy starsze są na nią bardziej narażone bo nie potrafią obronić się tak skutecznie jak osoby młodsze. Warszawa już od kilkunastu lat prowadzi program szczepień ochronnych, skierowany w dużej mierze właśnie do tego typu placówek. Szacuje się, że w tym rokuze szczepień przeciwko grypie skorzysta ponad 630 osób i kosztować to będzie ponad 20 tys. zł. Program takiej profilaktyki realizowany jest już dziesiąty raz z rzędu. Miasto przewiduje, że w 19 warszawskich noclegowniach z programu szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 700 osób nie mających dachu nad głową. Na szczepienia połączone z badaniem pacjentów miasto stołeczne przeznaczyło budżet wynoszący ponad 50 tys. zł.

 


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.