Akademia Dojrzałego Twórcy

Akademia Dojrzałego Twórcy to tytuł zajęć literackich dla seniorów, które mają się odbywać w okresie jesienno- zimowym w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.
Przewodniczkami i towarzyszkami podróży po bogatym świecie literatury będą Joanna Mueller i Sylwia Głuszak.

Warsztaty literackie mają mieć charakter teoretyczny ale i praktyczny. Głównym wątkiem poruszonym podczas spotkań będzie wnikliwa analiza twórczości seniorów, podczas części praktycznej. Spojrzenie na tworzenie bardziej krytycznym okiem oraz recepty na poprawę stylu piśmiennictwa. Tu właśnie część teoretyczna zazębi się poniekąd z częścią poznawczą literatury. Zarówno wykładowcy jak i uczestnicy będą się starać odpowiedzieć na pytanie jak tekst zostanie odebrany przez czytelnika i jaki wywoła efekt? Czy oby na pewno zachwyci, czy raczej zniechęci?
Twórcze strategie oraz gra między twórcą a czytelnikiem to kolejne punkty, które mają być poruszone podczas spotkań. Seniorzy będą mieli okazje poznać tajniki tworzenia tak, aby zjednoczyć sobie odbiorcę.

Zajęcia mają się odbywać w dniach: 9 października – 18 grudnia 2017 r. W każdy poniedziałek w samo południe. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o zapisywanie się w Kasie Głównej Teatru Polskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 6 (vis-à-vis Kościoła św. Krzyża) lub przesłanie zgłoszenia na adres E-mail: edukacja@teatrpolski.waw.pl.
Wszelkie pytania czy sugestie można kierować na adres: edukacja@teatrpolski.waw.pl lub pod numerem tel. 22 8269271 w. 122.
Udział w zajęciach jest odpłatny i wynosi 55 zł za jeden semestr, natomiast zgłoszenia przyjmowane są do dnia 25 września (pon.) br. O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.