Zakład Opiekuńczo-Leczniczy SANA

Topolowa 80

08-410, Wola Rębkowska

tel. 609 803 298

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

50
1,2,3
70%
4000
Dom polecany przez Centrum Doradztwa

Opis placówki

NZOZ SANA zaprasza serdecznie do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Woli Rębkowskiej przy ul. Topolowej, gdzie w zaciszu wsi, pensjonariusze odnajdą spokój, rodzinną atmosferę i dogodne warunki. Ośrodek usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Garwolina. Organem założycielskim NZOZ SANA jest spółka, stworzona przez grupę osób chcących pomagać innym.

Każdy z osobna w swoim domu i wszyscy razem w spółce tworzymy tradycyjny model rodziny. Jak każdego dosięgają nas choroby, niepełnosprawność, troski, problemy.


Dlatego tworzymy dużą tradycyjną rodzinę żyjącą pod wspólnym dachem, zapewniając:

  • opiekę socjalno -bytową
  • fachową opiekę lekarską,
  • całodobową opiekę pielęgniarską,
  • wsparcie psychologiczne,
  • terapię zajęciową,
  • pełną rehabilitację:  fizykoterapię, kinezyterapie, hydroterapię, masaż,
  • terapię logopedyczną,
  • wsparcie duszpasterskie.

Pacjentom służy fachowy, wrażliwy, zaangażowany personel, mający doświadczenie w pracy ZOL; budynek bez barier architektonicznych, sale 1i2 osobowe z łazienkami i systemem przywoławczym oraz telewizorem. 
Opiekujemy się i leczymy osoby starsze, samotne, niepełnosprawne. Jesteśmy do dyspozycji dla pacjentów wymagających dalszego leczenia poszpitalnego oraz dla osób wymagających kontynuowania rehabilitacji. 
Przyjmujemy pacjentów z chorobą Aizheimera a także pacjentów onkologicznych, w stanie terminalnym

Robimy wszystko aby tak było, pozostając otwarci na dodatkowe sugestie i rozwiązania.

Zapraszamy

Założyciele i pracownicy
NZOZ SANA

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
ortopedyczne, neurologiczne
Placówka nie przyjmuje osób:
chorych psychicznie
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
dyr. ekonomiczny - mgr ekonomii, dyr. medyczny - lekarz
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 50 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu
bliskie sąsiedztwo z miastem Garwolin, łatwy dojazd, zaciszne usytuowanie

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz rodzinny - wizyta 3 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 3, opiekunek: 3
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
kinezyterpaia, fizykoterapia, hydroterapia, terapia indywidualna masaż
Sprzęt rehabilitacyjny
UGUL, ergometr, tor do nauki chodu, wanny do hydromasażu, aparaty do elektroterapii, ultradźwieków, laseroterapii, pola magnetycznego, Termo-Press, Stół do pionizacji
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
muzykoterapia, psychoterapia, terapia zajęciowa

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia
Ceny od 4000 do 5000 zł / mc

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Kiedy nasi bliscy chorują lub nie są samodzielni, szukamy pomocy profesjonalistów, ale przede wszystkim ciepłych i oddanych swojej pracy osób. Takie miejsce to Sana, 60km od Warszawy w Woli Rębkowskiej. W cichym otoczeniu, w zadbanych i czystych salach pacjenci mają, moim zdaniem, najbardziej empatyczną opiekę jakiej szukałam dla mojej najbliższej osoby -Mamy. Przebywała ona w Sanie pół roku, ciężko chora i wymagająca zarówno opieki codziennej opiekuńczej jak i medycznej. Zarówno osoby zarządzające jak i cały zespół który pracuje w tej placówce to osoby, które mają doświadczenie, wiedzę i serce. Pani Agata i Robert Frelik w każdej sprawie służyli radą i pomocą, oraz wsparciem, tak ogromnie ważnym zarówno dla Mamy i nas bliskich. Zespół pracowników jest w Sanie bez wątpienia niespotykany, to ludzie ciepli, empatyczni i każdym calu profesjonalni. Panie pielęgniarki czy opiekunki za każdym razem, czy kiedy odwiedzałam Mamę, która przebywała tam pół roku, czy kiedy dzwoniłam, dostawałam wyczerpujące informacje na temat kondycji mojej bliskiej osoby. Personel błyskawicznie reagował na zmiany samopoczucia i stan zdrowia Mamy. Smaczne jedzenie związane z dietą cukrzycową, zestaw leków oraz innych medycznych potrzeb były stale zapewnione. Kiedy była możliwość, pomimo ciężkiego stanu Mama miała zapewnione "spacery", towarzystwo, odwiedziny a kiedy pragnęłyśmy z siostrą być z Mamą do końca....mogłyśmy przy niej być, czuwać i ją pielęgnować (oczywiście pod nadzorem medycznym). Ogromnie ważne dla mnie jest to, że moja Mamusia miała bardzo dobrze dobrane leki paliatywne i nie cierpiała. Chciałabym ogromnie podziękować Pani Agacie i WSZYSTKIM pracownikom Sany za swój czas, serce i oddanie pacjentom.

Agnieszka Jaworska 2017-11-01

Dom opieki Sama to placówka prowadzona z godnością i szacunkiem dla podopiecznych a zarazem w pełni profesjonalnie. Wybór domu opieki wiąże się z dużą odpowiedzialnością dlatego szukając odpowiedniej placówki dla naszych dziadków staraliśmy się dokonać jak najlepszego wyboru. Dom opieki Sana, jego personel a przede wszystkim osoby prowadzące ten ośrodek nigdy nas nie zawiodły a wręcz udzieliły nam wszelkiej potrzebnej pomocy i wsparcia w bardzo trudnych chwilach gdy nasi dziadkowie zachorowali i wymagali natychmiastowej pomocy. Z całą pewnością mogę polecić Sanę wszystkim, którzy szukają dla swoich najbliższych lub dla siebie spokojnego, cichego i profesjonalnego Domu Opieki prowadzonego przez serdeczny i dobrze wykwalifikowany personel.

Artur Horbacz 2017-07-16

Decyzja o umieszczeniu rodzica, mamy lub taty, w zakładzie opiekuńczo leczniczym jest dla każdego decyzją niezwykle trudną. Dlatego dla wszystkich którzy przeżywają podobne rozterki z pełną odpowiedzialnością polecam Zakład Opiekuńczo- Leczniczy "Sana" w Woli Rębkowskiej. Pani Agata Frelik służy pomocą i radą w załatwieniu formalności, jest osobą szczerą i uczciwą , oddaną pensjonariuszom. W każdej chwili można do niej zadzwonić i spytać o rodzica. Panie pielęgniarki i opiekunki pracujące w "Sanie"są w pełni wykwalifikowane, miłe, uśmiechnięte . Z oddaniem opiekują się starszymi osobami, mają cierpliwość dla starszych, schorowanych osób. Warunki lokalowe w "Sanie "są odpowiednie dla chorych, sale w ciepłych kolorach, nowoczesne wyposażenie. W tym zakładzie bez niepokoju i obaw zostawiłam mamę wiedząc, że będzie miała profesjonalną opiekę i życzliwych ludzi wokół siebie.

Małgorzata Siuta 2016-06-08

Ja obecnie tu jestem,czuje się bardzo dobrze, a tylko dlatego ze wszyscy są tu mili, kochani, pielęgniarki i salowe, właściciele tego ośrodka to osoby chyba braknie mi określenia by napisać bo sympatyczni, mili i kochani, w ogóle wszyscy którzy tu pracuje są kochani

Teresa Chudek 2016-03-20

Mój tata trafił do ZOL "SANA" po kilkumiesięcznym leczeniu szpitalnym w stanie wymagającym całodobowej opieki. Rozległe i postępujące wyniszczenie organizmu przez nowotwór złośliwy nie pozwalał na optymizm, natomiast wola życia u taty była ogromna . Rozmowa z P. Agatą była pierwszą rzeczową i pełną informacji rozmową na temat stanu zdrowia, dalszych kroków i możliwości leczenia. Nieodzowna była pomoc w zrozumieniu procedur, formalności i możliwości w związku ze stanem taty. Profesjonalizm a równocześnie ciepłe podejście personelu sprawiło, że choroba zeszła u taty na II plan a na I znowu pojawiły się zwykłe codzienne sprawy, rodzina, bieżąca polityka i rehabilitacja. W przeciwieństwie do pobytu szpitalnego, tata nigdy nie narzekał na opiekę i chciał tam wracać do zdrowia. Dziękuję Pani Agacie i Panu Robertowi za każdorazową i rzetelną informację, pomoc w formalnościach i zrozumienie, natomiast personelowi za zaangażowanie, uprzejmość i zorganizowanie ciepłej i pozytywnej atmosfery swoim podopiecznym.

Paweł Rzążewski 2016-03-10

Poniewaz na stale mieszkam za granica, znalezienie osrodka opieki, do ktorego bym mial pelne zaufanie, w ktorym moja Mama, osoba z demencja wymagajaca pelnej opieki, czula by sie dobrze a jednoczesnie osrodka gwarantujacego profesjonalna opieke medyczna i fizioterapeutyczna, nie bylo latwe. Uwazam ze udalo mi sie to, kiedy w 2014 przenioslem Mame do Osrodka "Sana" w Woli Rebkowskiej. Od tego czasu Mama przebywa w milej, przyjaznej atmosferze, pod opieka oddanego swej pracy personelu Osrodka, gdzie wszystkie Jej potrzeby, zarowno te medyczne jak i te zwykle, osobiste sa zaspakajane. Z pelnym przekonaniem moge polecic Osrodek "Sana" kazdemu, kto szuka dla swej bliskiej osoby, miejsca gwarantujacego najwyzszy poziom opieki medycznej w polaczeniu z mila atmosfera, pod opieka personelu o najwyzszych kwalifikacjach. P.S. Poniewaz opinie pisalem na klawiaturze komputera bez polskiej czcionki, tekst opinii ma braki jesli chodzi o typowo polskie litery.

Jacek Brecz-Sydney 2016-03-06

Ośrodek "SANA" to gwarancja profesjonalnej opieki medycznej oraz zabiegi rehabilitacyjne fizykoterapeutyczne na najwyższym poziomie. Należy również wspomnieć o dużej życzliwości i cierpliwości personelu medycznego oraz o doskonałych warunkach bytowych (piękne czyste pokoje dobrze wyposażone). Moja Mama (wiek 87 lat) po złamaniu szyjki kości udowej nie miała szans na rehabilitację poszpitalną w ramach NFZ. O ośrodku SANA w Wólce Rębkowskiej dowiedziałam się od znajomych. Mama od razu ze szpitala trafiła do ośrodka Sana z wypisem ze szpitala o fotelowo-łóżkowym trybie życia ? czyli wskazaniem, że jest osobą leżąca. Mama dzięki przeprowadzonej w ośrodku profesjonalnej rehabilitacji ruchowej (doskonała kadra rehabilitantów i dobrze wyposażona sala) oraz fizykoterapii odzyskała umiejętności ruchowe. Po powrocie do domu samodzielnie się porusza i z optymizmem patrzy w przyszłość. Polecam z pełną odpowiedzialnością ośrodek SANA jako profesjonalną placówkę rehabilitacyjno-opiekuńczą, gdzie pacjent jest traktowany z szacunkiem cierpliwością i życzliwością. Kierownictwu i personelowi ośrodka SANA jeszcze raz dziękuję za opiekę nad Mamą i za pomoc we wszystkich formalnościach urzędowych.

Małgorzata Cecko 2016-01-20

Witam! Moge z czystym sumieniem polecic Zaklad Oiekunczo- Leczniczy SANA w Wola Rebkowska umiescilam tam swoja ciocie ktora wczesniej mieszkala samotnie a po nieszczesliwym wypadku nie mogla przebywac sama ja niestety nie moglam sie nia opiekowac poniewaz mieszkalam bardzo daleko od niej . Mila profesjonalna opieka rehabilitacja bezproblemowy kontakt z obsluga wszelkie informacje o stanie pacjenta mozna uzyskac nawet przez telefon a w razie potrzeby oni tez dzwonia jak cos sie dzieje., Przemili wlasciciele panie pielegniarki i obluga personelu gotowi sa oddac swoje serca pacjentom sa przytulani glaskani i calowani poprostu nie da sie opisac tych wspanialych ludzi i bardzo pieknego Zakladu Jak weszlam do srodka zaparlo dech tak jest slicznie. Sa nieograniczone odwiedziny o kazdej porze.

Beata Matynkowska 2016-01-19

Dziękuję Pracownikom ośrodka za pomoc i opiekę w ostatnich dniach życia mojej Kochanej Babci. W chwili kiedy Babcię dotknęła choroba nowotworowa zrobiliśmy wszystko żeby zapewnić Jej opiekę w zaciszu domowym. Lecz kiedy nadszedł okres terminalny , zostaliśmy pokonani przez gąszcz bezdusznych przepisów . Tak nam się wydawalo. Z pomocną dłonią wyszli niezawodni ludzie - OSOBY prowadzące i pracujące w TYM OŚRODKU. Dziękujemy za słowa , gesty i czyny skierowade do Babci oraz do nas. Dziękujemy. tu z pomocną ręką

wnuk Robet 2016-01-19

Kiedy członka naszej rodziny spotkał udar, poczuliśmy się jak dzieci nad rozsypanymi klockami. Jak to ogarnąć, jak poskładać żeby przynajmniej w części przypominało stan pierwotny. Z mnóstwa "dobrych rad" wyłoniło się słowo "rehabilitacja". Zadzwoniłam do ZOL" Sana" w Woli Rębkowskiej ta rozmowa z Panią Agatą była jak długo wypatrywany drogowskaz. Rzeczowa, konkretna, wyjaśniła jakie mamy rozwiązania, plusy i minusy każdego z nich, oraz koszt. Zdecydowaliśmy się umieścić naszego chorego. Znalazł tu bardzo dobrą opiekę i fachową rehabilitację. A ja przewodniczę po gąszczu przepisów NFZ. Polecam!

Anna Malitka 2016-01-19

"Sana" oferuje imponujący poziom świadczeń opiekuńczych i rehabilitacyjnych za bardzo rozsądną cenę. Szczególnie wysoko oceniam poziom usług medycznych, fizykoterapię oraz rehabilitację ruchową ,jak również stały dostęp do kadry opiekuńczo-leczniczej. Moja Matka, skazana przez lekarzy jednego z tzw." wiodących ośrodków" , już tylko na branie leków przeciwbólowych i pogodzenie się z brakiem możliwości samodzielnego poruszania , po pobycie w Sanie odzyskała możliwość ruchowe i pozostaje nadal osobą samodzielną i cieszącą się życiem. Z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa rekomenduję korzystanie z usług tej placówki.

Piotr Jabłoński 2016-01-12

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.