Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Prywatny Dom Opieki ARTWAY


11-210 Sępopol, Liski 7a

722 045 007

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

30
2,3
3000
      Wolne miejsca
Do schowka
Do porównania
Prywatny Dom Opieki ARTWAY

Opis placówki


Serdecznie zapraszamy Państwa do rezerwacji miejsc w nowym kameralnym Prywatnym Domu Opieki ARTWAY położonym w województwie warmińsko-mazurskim na terenie 0, 77 ha we wsi Liski w powiecie bartoszyckim, w gminie Sępopol. Obiekt objęty ekologicznym obszarem chronionym Natura 2000 położony jest na malowniczym terenie Ostoi Warmińskiej, w miejscu niezwykłym, wśród setek hektarów czystych łąk. 

Dom Opieki

Na terenie parterowego obiektu przeznaczonego dla 30 pensjonariuszy znajdują się pokoje 2- i 3- osobowe w tym jeden pokój przeznaczony dla osób wymagających opieki paliatywnej, wyposażony w łoża rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi i drabnikami do podnoszenia. Dysponujemy również dodatkowymi łożami w razie potrzeb pensjonariuszy, mamy łóżko kąpielowe i hydrauliczny podnośnik pacjenta. Wszystkie pokoje utrzymane są w przytulnym stylu skandynawskim, wyposażone są w dzwonki przywoławcze, TV z przeglądarką internetową i wifi oraz łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych także z instalacją przyzywową, a obiekt pozbawiony całkowicie barier architektonicznych spełnia najwyższe wymagane standardy. W bezpośrednim sąsiedztwie, w odległości 100 m, znajduje się kościół. Do dyspozycji naszych podopiecznych oddajemy:

  • kuchnię, w której na miejscu przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki oraz realizowane zalecone diety,
  • jadalnię,
  • pokój dzienny do zajęć terapeutycznych i terapii zajęciowych,
  • kącik rehabilitacyjny (UGUL, cykloergometr, piłki, ekspandery etc.)
  • pokój kąpielowy,
  • kuchnię pomocniczą,
  • pralnię,
  • bibliotekę,
  • rozległy ogrodzony teren zielony.

mapka2

Jesteśmy placówka całkowicie prywatną, finansowaną ze środków własnych. Jako firma rodzinna, czynni zawodowo cenieni specjaliści i pasjonaci, posiadamy szereg kwalifikacji i uprawnień, począwszy od ratownictwa medycznego, dietetyki, usług opiekuńczych, pielęgniarskich – również w zakresie opieki chirurgicznej i paliatywnej, tak wadliwie sprawowanej w wielu placówkach – a na animacjach, organizowaniu zajęć artystycznych i kulturalnych oraz turystyce skończywszy.
Placówka jest pod stałą opieką pielęgniarki specjalizującej się w pracy z osobami leżacymi i przewlekle chorymi oraz wykwalifikowanego personelu medycznego, który pracuje w najlepszych szpitalach w regionie na oddziałach, gdzie przyjmuje się najtrudniejsze przypadki medyczne. Podejmujemy się opieki nad Państwa bliskimi w zakresie, jakiego nie świadczy większość placówek - zajmujemy się opieką całego ustroju i do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny. Mogą Państwo oczekiwać od nas opieki nad ciałem, ale i stanem ducha swoich najbliższych. W sprawach najtrudniejszych, bazowych, kiedy możemy być Państwu najbardziej pomocni, podejmujemy się opieki pozabiegowej i pooperacyjnej np. po złamaniach szyjki kości udowej, pielęgnacji ran pooperacyjnych i odleżyn, zajmujemy się obsługą cewników, stomii, również prowadzeniem żywienia pozajelitowego. W ramach opieki bazowej dom jest wizytowany przez lekarza rodzinnego w zależności od potrzeb, organizujemy również niezbędne konsultacje kardiologiczne czy psychiatryczne, a także warsztaty z psychologiem. Od powiatowego szpitala w Bartoszycach dzieli nas tylko 8 km.

Do naszego domu zapraszamy pensjonariuszy całkowicie samodzielnych, ale znajdą w nim znakomitą opiekę również osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, niepełnosprawne, z demencjami, po udarach, po wypisach szpitalnych, z zaawansowaną cukrzycą, wymagający specjalistycznej opieki całodobowej, na których przejęcie jesteśmy profesjonalnie przygotowani. Mamy podopiecznych np. po udarach czy z chorobą Alzheimera, których rodziny już po kilku odwiedzinach zdumione są przywróconym funkcjom i pozytywnym stanem swoich bliskich.
Aby zapewnić naszym pensjonariuszom jak największy progres i zadbać o indywidualną rekonwalescencję, w naszej sali rehabilitacyjnej pod opieką fizjoterapeutów oraz technika rehabilitacji i masażysty odbywają się w dni powszednie zajęcia rehabilitacyjne, masaże (UGUL, drabinki gimnastyczne, cykloergometr, piłki, ciężarki, stepy, ekspandery). W zależności od aktualnych potrzeb naszych podopiecznych systematycznie doposażamy salę rehabilitacyjną. W związku z rosnącymi potrzebami planujemy rozszerzenie naszej oferty o hydroterapię. Należy dodać, iż podstawowe zajęcia rehabilitacyjne, warsztaty i terapie zajęciowe, opieka dietetyczna oraz pakiet opiekuńczy i pielęgnacyjno-leczniczy (w tym zmiany opatrunków) są u nas standardem dostępnym w cenie pobytu.

Nazwa – Prywatny Dom Opieki ARTWAY – nie jest przypadkowa. Oprócz opieki niezbędnej do zapewnienia zdrowotnego funkcjonowania, zwracamy uwagę na aktywizację naszych podopiecznych i sukcesywnie rozwijamy program pobytu. Chcemy, aby osoby starsze mogły zakosztować nowych aktywności, z którymi nie dane było im zetknąć się w ciągu często bardzo pracowitego dorosłego życia. Zachęcamy Państwa, by zechcieli właśnie nam powierzyć Seniorów na tę „artystyczną drogę” ARTWAY i umożliwić chętnym w miarę ich stanu zdrowia kreatywne spędzanie czasu poprzez udział w zajęciach takich jak zajęcia artystyczne, plastyczne, gimnastyka, taniec, koncerty zespołów regionalnych itd.

Bliskie sąsiedztwo (500m) stadniny koni z tradycjami, która w latach 70-tych była największą stadniną w Polsce, daje nam perspektywę rozwoju i stwarza możliwość przygotowania dla naszych podopiecznych dodatkowych atrakcyjnych zajęć terapeutycznych. Teren stadniny okala zabytkowy park z porośniętym ekologiczną roślinnością stawem, wpływający koszystnie na mikroklimat.

Dysponujemy rozległym terenem zielonym licznie odwiedzanym przez chronione na terenie ostoi warmińskiej ptactwo, na którym rosną ekologiczne drzewa owocowe, a w miarę zagospodarowania terenu powstają na nim ogród i warzywnik, otwarte dla wszystkich chętnych do jego pielęgnacji podopiecznych (pensjonariusze z zapałem hodowali latem zioła, sadzonki pomidorów i dyni :). Placówka jest na etapie rozbudowy o kolejne miejsca, więc ostateczne zagospodarowanie tak dużego terenu, który jest atutem naszego domu, możliwe będzie w przyszłym sezonie. Warto dodać, iż miasto Sępopol, na terenie którego gminy się znajdujemy, należy do rodziny Cittaslow, zgodnego z ideą „slowlife”, czyli spokojnego, ekologicznego i harmonijnego funkcjonowania w zdrowym otoczeniu, której to idei chcemy hołdować i w której chcemy w naszej kameralnej społeczności każdego dnia dbać o uśmiech i formę Państwa bliskich.

W lutym 2017 otrzymaliśmy wpis do rejestru nr PS-IV.9423.3.1.2017.KH. Zachęcamy Państwa, aby dokonywać odwiedzin i rezerwacji miejsca. Z uwagi na profesjonalne zaplecze i nasze wyjątkowe położenie sprzyjające rekonwalescencji, zapraszamy do rezerwacji osoby nawet z najdalszych zakątków Polski. Chętnie zapoznamy się z Państwa oczekiwaniami oraz spersonalizujemy potrzeby każdego naszego nowego gościa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 722 045 007 lub drogą elektroniczną poprzez e-mail, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Warto zaufać naszemu doświadczeniu i pasji. 
Na pewno Państwa nie zawiedziemy.

 logo Rzetelna Firma

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących osób po udarze, z zaawansowaną cukrzycą, po leczeniu szpitalnym, wymagających pielęgnacji chirurgicznej lub opieki paliatywnej
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
udar, choroba Alzheimera, zaawansowana cukrzyca, wypis ze szpitala, złamania np. szyjki kości udowej, opieka paliatywna i chirurgiczna (zmiany opatrunków, pielęgnacja odleżyn, żywienie pozajelitowe, cewnikowanie, stomie)
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
medyczne
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
18
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 30 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
we wszystkich pokojach i łazienkach znajdują się instalacje przywoławcze, wszystkie łazienki wyposażone są w uchwyty dla osób niepełnosprawnych, siedziska pod prysznic, w łazienkach ze specjalistyczną armaturą można poruszać się na wózkach inwalidzkich, mamy dodatkowy pokój kąpielowy do zabiegów pielęgnacyjnych dla osób leżących, przed wejściami znajdują się 2 podjazdy z poręczami
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
szafa, stolik nocny, stół z krzesłami, lampka nocna, tapczan z pojemnikiem na pościel lub łoże medyczne rehabilitycyjne z materacem przeciwodleżynowym regulowane elektrycznie, certyfikowana pościel bawełniana
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
obiekt ogrodzony, położony wśród setek hektarów czystych łąk na terenie 0,77 ha , na ekologicznym obszarze Ostoji Warmińskiej, objęty programem Natura 2000 i Cittaslow miasta Sępopol
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
w najbliższym sąsiedztwie kościół (odległość 100 m), sklep z punktem pocztowym 400 m, stadnina koni 500 m, przystanek autobusowy 200 m
Usytuowanie domu
wolnostojący obiekty nowy otwarty w marcu 2017
Dodatkowe walory obiektu
1. cisza, spokój, ekologiczna lokalizacja oraz przytulne skandynawskie wnętrza 2. znakomita opieka medyczna na miejscu oraz bliska odległość od szpitala powiatowego w Bartoszycach (8 km), 3. wysoki standard i wyposażenie obiektu ponad wymogi ustawy, np. pokój kąpielowy 4. smaczne i zdrowe posiłki i diety przygotowywane we własnej kuchni w oparciu w miarę możliwości o produkty regionalne 5. kościół w odległości 100 m od domu, na sąsiadującej z nami posesji

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz rodzinny - wizyta wg potrzeb lub 1 raz w tygodniu
lekarz rehabilitant
- wizyta 5 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 4
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
kinezyterapia, terapia bierna, gimnastyka ogólnousprawniająca, indywidualne programy rehabilitacyjne wg potrzeb, zajęcia 5 razy w tygodniu
Sprzęt rehabilitacyjny
UGUL, drabinki gimnastyczne, cykloergometr, rotor , materace, stepy, ciężarki, piłki, ekspandery, TBX, dalsze doposażanie wg aktualnych potrzeb
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
Terapia ruchowa: codzienna gimnastyka oraz cykliczna rehabilitacja usprawniająca, terapia intelektualna: trening pamięci oraz terapia reminiscencyjna, trening funkcji poznawczych, biblioterapia, muzykoterapia, arte-terapia - terapia sztuką, zajęcia w grupach 5 razy w tygodniu, m. in. świetlicowe, gry planszowe, zbiorowe warsztaty wokalne i emisyjne, terapia manualna: warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, a także dodatkowe warsztaty tematyczne w zależności od możliwości i preferencji pensjonariuszy, np. kulinarne, językoznawcze, historyczne, artystyczne.

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
2900 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
2-osobowym: 3000 zł/miesiąc
3-osobowym: 2900 zł/miesiąc
4-osobowym: pokój paliatywny 2900 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja pielęgniarska opieka chirurgiczna, transport do lekarzy specjalistów, zakwaterowanie, wyżywienie z uwzględnieniem zaleconej diety, usługi opiekuńcze kompensujące deficyty samodzielności i aktywizujące pensjonariusza w zakresie utrzymania jego samodzielności życiowej i sprawności fizycznej, opieka lekarza internisty lub lekarza rodzinnego, grupowe zajęcia terapeutyczne i aktywizujące, rehabilitacja, dostęp do internetu, telewizji i radia, usługi pralnicze.
Dodatkowe płatności
leki, środki opatrunkowe, korzystanie z pieluchomajtek, dedykowany sprzęt ortopedyczny
Uwagi dot warunków przyjęcia
Organizujemy transport medyczny do naszego domu z całej Polski (dodatkowa odpłatność), zapraszamy na pobyty letnie i turnusy rehabilitacyjne

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
Szanowni Państwo, ponieważ nasz dom wybudowaliśmy bez dotacji, tylko ze środków własnych, zamieszczamy zdjęcie obiektu z zewnątrz w formie wizualizacji. Placówka podlega rozbudowie o 18 miejsc, drewniane elementy elewacji wykonane będą w roku 2021.

Rekomendacje, opinie, podziękowania (4)


2020-03-09
Pragnę podziękować Paniom Annie i Beacie, pielęgniarkom opiekującym się moją mamą w ośrodku za ciepłe i profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków.

Katarzyna
2018-12-10
Najlepszą rekomendacją są słowa mojej mamy, gdy przenosiłem ją do innego domu opieki - "Czy jak mi się tam nie spodoba, to będę mogła tutaj wrócić?"

Darek
2018-05-04
W pełni potwierdzam opinię Pani Izy. W tej chwili w Domu tym przebywa nasza mama. Dom czysty, zadbany, jedzenie bardzo dobre, personel z ogromną empatią, miły, uprzejmy, uśmiechnięty. Opieka medyczna bardzo dobra. To jest również zdanie naszej mamy. Ten dom stanowi wzór dla innych tego typu miejsc.

Jadwiga
2017-08-29
Najlepszy dom opieki w okolicy. Inni mogą się od nich uczyć jak powinna wyglądać opieka nad osobami starszymi i chorymi. Dobre jedzenie, sympatyczne panie opiekunki. Jak najbardziej polecam. Nie watro słuchać innych, trzeba przyjechać na miejsce i samemu sprawdzić jak tam jest. Jak najbardziej polecam.

Iza

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.