Pensjonat Seniora Eden

Jana Pawła II 12

34-436, Maniowy

Opis placówki

O NAS

 

Pensjonat Seniora Eden to miejsce stworzone z potrzeby serca dla osób starszych, które z różnych względów potrzebują opieki oraz pomocy w codziennych czynnościach życiowych. Nasz ośrodek opieki przygotowaliśmy z największą dbałością o wygodę i wysoki poziom życia mieszkańców. Jesteśmy prywatną placówką o charakterze opiekuńczym, która stawia na wysoki standard świadczonych usług. Działamy w oparciu o zezwolenie Wojewody Małopolskiego na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. (SYMBOL WOJEWODY WSTAWIĆ) Zapraszamy zarówno na pobyty krótkoterminowe, jak i stałe. W swojej ofercie posiadamy również turnusy rehabilitacyjne dla osób, które po chorobie bądź pobycie w szpitalu potrzebują pomocy w dochodzeniu do zdrowia i odzyskaniu sprawności fizycznej. Pensjonat Seniora Eden jest ośrodkiem prywatnym, dlatego terminy oczekiwania na miejsce u nas są zazwyczaj stosunkowo krótkie.

 

LOKALIZACJA

 

Nasz ośrodek znajduje się na południu Polski w miejscowości Maniowy (ok. 20 km od Nowego Targu, 40km od Zakopanego). Maniowy stanowią bardzo atrakcyjne miejsce, gdyż leżą nad Jeziorem Czorsztyńskim otoczone pasmami Gorców, z pięknym widokiem na Tatry. Sam obiekt położony jest w centrum miejscowości, naprzeciw kościoła parafialnego, w bliskim sąsiedztwie apteki, banku i centrum handlowego. Dla chętnych istnieje możliwość spacerów po lesie, nad jeziorem oraz odbywania wycieczek rowerowych. W niedalekiej okolicy znajdują się znane atrakcje turystyczne, takie jak Zamki w Czorsztynie oraz Niedzicy, Kościółek w Dębnie (wpisany na listę UNESCO), Spływ Dunajcem oraz miejscowości uzdrowiskowe takie jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica.

 

WYPOSAŻENIE

 

Pensjonat Seniora Eden jest obiektem o wysokim standardzie, zaprojektowanym dla wygody oraz komfortu osób w nim zamieszkujących. Dysponujemy apartamentami, pokojami jedno, dwu i trzyosobowymi. Każdy z nich jest wyposażony w łazienkę przystosowaną do potrzeb osób starszych, telewizor oraz dostęp do Internetu. Część pokoi posiada tarasy oraz balkony wraz z meblami wypoczynkowymi. Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich zapewniamy dostęp do specjalnie wyposażonych łazienek. Aby móc zapewnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom, dysponujemy w naszym budynku systemem przywołującym. Dzięki temu rozwiązaniu każdy domownik w razie potrzeby może przywołać osoby, które się nimi opiekują. Nowoczesna windy i brak barier architektonicznych ułatwiają poruszanie się po obiekcie.

 

Do dyspozycji mieszkańców oddajemy również kaplicę, w której regularnie odbywają się Msze Święte, bibliotekę wyposażoną w bogaty księgozbiór, sprzęt odtwarzający muzykę oraz kącik z dostępem do komputera oraz Internetu. Staramy się na bieżąco aktywizować naszych seniorów, dlatego dysponujemy salą do ćwiczeń oraz fizjoterapii, a także siłownią. Pięć dni w tygodniu odbywają się tam zajęcia rehabilitacyjne oraz gimnastyka, które pomagają pozostawać w dobrej kondycji fizycznej oraz zachować pogodę ducha. W saloniku piękności można skorzystać z usług fryzjerskich oraz kosmetycznych. Do nowo otwartej groty solnej zapraszamy wszystkich, którzy pragną pobyć w dobroczynnym mikroklimacie, zbliżonym do tego, jaki jest nad morzem. Czyste i wysoko zjonizowane powietrze korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu. Do pokoju kominkowego zapraszamy na wspólne świętowanie różnych uroczystości, a także koncerty w wykonaniu dzieci i wnuków naszych pensjonariuszy.

 

Z myślą o gościach, odwiedzających naszych seniorów dysponujemy pokojami gościnnymi, dzięki czemu cała rodzina może spędzić maksymalnie dużo czasu na miejscu ze swoim krewnym.

 

 

 

OPIEKA

 

- Pensjonat Seniora Eden zapewnia całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry: pielęgniarek, opiekunów i rehabilitanta oraz podstawową opiekę lekarską sprawowaną przez lekarza rodzinnego.

- Zapewniamy pomoc w utrzymaniu higieny osobistej , serwis pralniczy oraz utrzymanie porządku w pokoju każdego z mieszkańców.

- W zależności od potrzeby pomagamy również w rezerwacji wizyt u lekarzy specjalistów oraz towarzyszymy naszym pensjonariuszom, jeżeli rodzina nie jest w stanie być obecna podczas takiej wizyty.

- W ramach pobytu oferujemy transport specjalnie do tego przystosowanym samochodem, w którym również można przewozić osoby na wózkach inwalidzkich.

 

 

WYŻYWIENIE

 

Wszyscy nasi mieszkańcy mają zapewnione pełne wyżywienie ( 3 posiłki dziennie plus przekąski serwowane w przerwach między posiłkami) oraz napoje zimne i gorące bez limitu. W stylowej jadłodajni podajemy smaczne, domowe obiady, przygotowane z lokalnych produktów, jak również z przetworów sporządzanych w naszym ośrodku. Zaopatrujemy się w swojskie jajka oraz miody, które dostarczają nam okoliczni rolnicy. Nasze kucharki dostosowują menu do indywidualnych potrzeb seniorów, uwzględniając zalecaną przez lekarza dietę. Jeżeli jest potrzeba, to serwujemy posiłki również do pokoi mieszkańców.

 

OFERTA

 

W naszej ofercie posiadamy następujące rodzaje pobytów:

 

- pobyty długoterminowe, dedykowane głównie dla osób, które potrzebują stałej opieki w codziennych czynnościach życiowych, w tym również osoby przewlekle chore i leżące

 

* ceny od 3,000zł / m-c

 

- pobyty krótkoterminowe, stworzone z myślą o rodzinach osób starszych, które na co dzień się nimi opiekują, ale potrzebują przerwy na odpoczynek, wyjazd, itp.

 

* ceny od 150zł / dobę

 

- pobyty dzienne przeznaczone dla osób, które pozostają same w ciągu dnia, gdyż członkowie rodziny pracują i nie mogą im wtedy zapewnić opieki

 

* ceny od 100zł / dzień ( 8.00 – 18.00)

 

- pobyty rehabilitacyjne po przebytej chorobie lub pobycie w szpitalu, które są konsultowane z naszymi fizjoterapeutami, aby zapewnić jak najlepszy efekt rehabilitacji

 

* ceny ustalane są indywidualnie w zależności od stanu zdrowia oraz potrzeb rehabilitacyjnych pensjonariusza

 

W cenie pobytu zawarte są:

 

- całodobowa opieka pielęgniarek, opiekunów i rehabilitanta oraz podstawowa opieka lekarska, sprawowana przez lekarza rodzinnego

 

- pełne wyżywienie dostosowane do zaleceń lekarza oraz potrzeb mieszkańca

 

- pomoc w utrzymaniu higieny osobistej , serwis pralniczy oraz utrzymanie porządku w pokoju każdego z mieszkańców

 

- opieka duszpasterska, regularnie odprawiane są Msze Święte oraz jest możliwość przystąpienia do spowiedzi, nasza kaplica jest do dyspozycji dla mieszkańców przez całą dobę

 

- rehabilitacja codziennie od poniedziałku do piątku, dostosowana do potrzeb poszczególnych mieszkańców

 

- zajęcia aktywizacyjne, wspólne świętowanie urodzin każdego z mieszkańców

 

- zaopatrzenie w lekarstwa (koszt leków pokrywa mieszkaniec), specjalne środki higieniczne (pieluchy, podkłady, itp., na które pomagamy otrzymać refundację z NFZ), kosmetyki i inne potrzebne produkty

 

- usługi fryzjerskie raz w miesiącu

 

- pomoc w rezerwacji wizyt u lekarzy specjalistów

 

- towarzyszenie oraz transport na planowane wizyty lekarskie specjalnie do tego przystosowanym samochodem, w którym również można przewozić osoby na wózkach inwalidzkich (usługa ta dotyczy osób, których krewni mieszkają za granicą i nie mają możliwość im towarzyszyć)

 

- możliwość korzystania z nowo otwartej groty solnej, która również znajduje się w naszym ośrodku

 

REHABILITACJA

 

Podeszły wiek niestety niesie z sobą bardzo często pogorszenie stanu zdrowia, choroby oraz przygnębienie związane z ograniczonymi możliwościami ruchu i zadbania o własne potrzeby. Mając tego świadomość, staramy się utrzymać naszych mieszkańców w jak najlepszej kondycji fizycznej i psychicznej, a jak wiadomo ruch to zdrowie. Dlatego też w cenie pobytu od poniedziałku do piątku oferujemy podstawowe zajęcia aktywizujące z fizjoterapeutą oraz codzienną gimnastykę. W zależności od stanu danego pensjonariusza, dostosowujemy formę zajęć aktywizacyjnych do potrzeb i możliwości konkretnej osoby.

 

W naszej ofercie posiadamy również pobyty rehabilitacyjne, dedykowane dla osób po przebytych chorobach oraz pobytach w szpitalu. Ich głównym celem jest pobyt czasowy połączony z intensywną rehabilitacją. Współpracujemy z fizjoterapeutą neurologicznym, który specjalizuje się w pracy z osobami po urazach neurologicznych (udary, wylewy) oraz z osobami, które uległy urazom rdzenia kręgowego. Dodatkowo świadczymy usługi terapii tkanek miękkich, a także manipulacji powięziowej.

 

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Schorzenia naurologiczne, po przebytych wylewach, udarach.
Placówka nie przyjmuje osób:
z zaawansowanym Alzheimerem oraz poważnymi chorobami psychicznymi
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 30 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Windy, platformy dla wózków inwalidzkich, duże łazienki przystosowane do potrzeb osób na wózkach.
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Internet, łazienka, niektóre pokoje posiadają tarasy lub balkony.
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu
Piękne widoki na otaczające pasma Gorców, Jezioro Czorsztyńskie oraz Tatry.

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz Rodzinny. - wizyta Codziennie. raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: , opiekunek:
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
-rehabilitacja ogólna - rehabilitacja neurologiczna - rehabilitacja po pobytach szpitalnych
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
- wspólne śpiewanie - głośnie czytanie - spacery w ogrodzie oraz poza teren ośrodka - rozmowy indywidualne - wspólne świętowanie urodzin - muzykoterapia - wizyty duszpasterskie - robótki ręczne - arteterapia

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   transport samochodem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych
Dodatkowe płatności
lekarstwa, pampersy, prywatne wizyty lekarskie,
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
Zapraszamy do odwiedzenia naszego ośrodka.

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Dom Seniora Eden to pięknie zlokalizowany ośrodek, elegancko wyposażony, w którym jest dobra opieka.

Dawid 2019-09-16

Serdecznie polecam ten dom dla wszystkich, którzy szukają dobrego miejsca dla swoich bliskich seniorów. W Pensjonacie Eden będą zadbani i traktowani prawie, jak w rodzinie. Pyszne domowe jedzenie, codzienne zajęcia z rehabilitantem, piękna lokalizacja z widokiem na otaczające góry i pomocny personel, który zawsze stara się dogodzić mieszkańcom.

Joasia 2019-08-12

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.