Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Pensjonat Seniora Eden


34-436 Maniowy, Jana Pawła II 12

692 999 103, 18 264 12 10

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

35
1,2,3
3000
   Wolne miejsca
Do schowka
Do porównania
Pensjonat Seniora Eden

Opis placówki


O NAS

 

Pensjonat Seniora Eden to miejsce stworzone z potrzeby serca dla osób starszych, które z różnych względów potrzebują opieki oraz pomocy w codziennych czynnościach życiowych. Nasz ośrodek opieki przygotowaliśmy z największą dbałością o wygodę i wysoki poziom życia mieszkańców. Jesteśmy prywatną placówką o charakterze opiekuńczym, która stawia na wysoki standard świadczonych usług. Działamy w oparciu o zezwolenie Wojewody Małopolskiego na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. (SYMBOL WOJEWODY WSTAWIĆ) Zapraszamy zarówno na pobyty krótkoterminowe, jak i stałe. W swojej ofercie posiadamy również turnusy rehabilitacyjne dla osób, które po chorobie bądź pobycie w szpitalu potrzebują pomocy w dochodzeniu do zdrowia i odzyskaniu sprawności fizycznej. Pensjonat Seniora Eden jest ośrodkiem prywatnym, dlatego terminy oczekiwania na miejsce u nas są zazwyczaj stosunkowo krótkie.

 

LOKALIZACJA

 

Nasz ośrodek znajduje się na południu Polski w miejscowości Maniowy (ok. 20 km od Nowego Targu, 40km od Zakopanego). Maniowy stanowią bardzo atrakcyjne miejsce, gdyż leżą nad Jeziorem Czorsztyńskim otoczone pasmami Gorców, z pięknym widokiem na Tatry. Sam obiekt położony jest w centrum miejscowości, naprzeciw kościoła parafialnego, w bliskim sąsiedztwie apteki, banku i centrum handlowego. Dla chętnych istnieje możliwość spacerów po lesie, nad jeziorem oraz odbywania wycieczek rowerowych. W niedalekiej okolicy znajdują się znane atrakcje turystyczne, takie jak Zamki w Czorsztynie oraz Niedzicy, Kościółek w Dębnie (wpisany na listę UNESCO), Spływ Dunajcem oraz miejscowości uzdrowiskowe takie jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica.

 

WYPOSAŻENIE

 

Pensjonat Seniora Eden jest obiektem o wysokim standardzie, zaprojektowanym dla wygody oraz komfortu osób w nim zamieszkujących. Dysponujemy apartamentami, pokojami jedno, dwu i trzyosobowymi. Każdy z nich jest wyposażony w łazienkę przystosowaną do potrzeb osób starszych, telewizor oraz dostęp do Internetu. Część pokoi posiada tarasy oraz balkony wraz z meblami wypoczynkowymi. Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich zapewniamy dostęp do specjalnie wyposażonych łazienek. Aby móc zapewnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom, dysponujemy w naszym budynku systemem przywołującym. Dzięki temu rozwiązaniu każdy domownik w razie potrzeby może przywołać osoby, które się nimi opiekują. Nowoczesna windy i brak barier architektonicznych ułatwiają poruszanie się po obiekcie.

 

Do dyspozycji mieszkańców oddajemy również kaplicę, w której regularnie odbywają się Msze Święte, bibliotekę wyposażoną w bogaty księgozbiór, sprzęt odtwarzający muzykę oraz kącik z dostępem do komputera oraz Internetu. Staramy się na bieżąco aktywizować naszych seniorów, dlatego dysponujemy salą do ćwiczeń oraz fizjoterapii, a także siłownią. Pięć dni w tygodniu odbywają się tam zajęcia rehabilitacyjne oraz gimnastyka, które pomagają pozostawać w dobrej kondycji fizycznej oraz zachować pogodę ducha. W saloniku piękności można skorzystać z usług fryzjerskich oraz kosmetycznych. Do nowo otwartej groty solnej zapraszamy wszystkich, którzy pragną pobyć w dobroczynnym mikroklimacie, zbliżonym do tego, jaki jest nad morzem. Czyste i wysoko zjonizowane powietrze korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu. Do pokoju kominkowego zapraszamy na wspólne świętowanie różnych uroczystości, a także koncerty w wykonaniu dzieci i wnuków naszych pensjonariuszy.

 

Z myślą o gościach, odwiedzających naszych seniorów dysponujemy pokojami gościnnymi, dzięki czemu cała rodzina może spędzić maksymalnie dużo czasu na miejscu ze swoim krewnym.

 

 

 

OPIEKA

 

- Pensjonat Seniora Eden zapewnia całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry: pielęgniarek, opiekunów i rehabilitanta oraz podstawową opiekę lekarską sprawowaną przez lekarza rodzinnego.

- Zapewniamy pomoc w utrzymaniu higieny osobistej , serwis pralniczy oraz utrzymanie porządku w pokoju każdego z mieszkańców.

- W zależności od potrzeby pomagamy również w rezerwacji wizyt u lekarzy specjalistów oraz towarzyszymy naszym pensjonariuszom, jeżeli rodzina nie jest w stanie być obecna podczas takiej wizyty.

- W ramach pobytu oferujemy transport specjalnie do tego przystosowanym samochodem, w którym również można przewozić osoby na wózkach inwalidzkich.

 

 

WYŻYWIENIE

 

Wszyscy nasi mieszkańcy mają zapewnione pełne wyżywienie ( 3 posiłki dziennie plus przekąski serwowane w przerwach między posiłkami) oraz napoje zimne i gorące bez limitu. W stylowej jadłodajni podajemy smaczne, domowe obiady, przygotowane z lokalnych produktów, jak również z przetworów sporządzanych w naszym ośrodku. Zaopatrujemy się w swojskie jajka oraz miody, które dostarczają nam okoliczni rolnicy. Nasze kucharki dostosowują menu do indywidualnych potrzeb seniorów, uwzględniając zalecaną przez lekarza dietę. Jeżeli jest potrzeba, to serwujemy posiłki również do pokoi mieszkańców.

 

OFERTA

 

W naszej ofercie posiadamy następujące rodzaje pobytów:

 

- pobyty długoterminowe, dedykowane głównie dla osób, które potrzebują stałej opieki w codziennych czynnościach życiowych, w tym również osoby przewlekle chore i leżące

 

* ceny od 3,000zł / m-c

 

- pobyty krótkoterminowe, stworzone z myślą o rodzinach osób starszych, które na co dzień się nimi opiekują, ale potrzebują przerwy na odpoczynek, wyjazd, itp.

 

* ceny od 150zł / dobę

 

- pobyty dzienne przeznaczone dla osób, które pozostają same w ciągu dnia, gdyż członkowie rodziny pracują i nie mogą im wtedy zapewnić opieki

 

* ceny od 100zł / dzień ( 8.00 – 18.00)

 

- pobyty rehabilitacyjne po przebytej chorobie lub pobycie w szpitalu, które są konsultowane z naszymi fizjoterapeutami, aby zapewnić jak najlepszy efekt rehabilitacji

 

* ceny ustalane są indywidualnie w zależności od stanu zdrowia oraz potrzeb rehabilitacyjnych pensjonariusza

 

W cenie pobytu zawarte są:

 

- całodobowa opieka pielęgniarek, opiekunów i rehabilitanta oraz podstawowa opieka lekarska, sprawowana przez lekarza rodzinnego

 

- pełne wyżywienie dostosowane do zaleceń lekarza oraz potrzeb mieszkańca

 

- pomoc w utrzymaniu higieny osobistej , serwis pralniczy oraz utrzymanie porządku w pokoju każdego z mieszkańców

 

- opieka duszpasterska, regularnie odprawiane są Msze Święte oraz jest możliwość przystąpienia do spowiedzi, nasza kaplica jest do dyspozycji dla mieszkańców przez całą dobę

 

- rehabilitacja codziennie od poniedziałku do piątku, dostosowana do potrzeb poszczególnych mieszkańców

 

- zajęcia aktywizacyjne, wspólne świętowanie urodzin każdego z mieszkańców

 

- zaopatrzenie w lekarstwa (koszt leków pokrywa mieszkaniec), specjalne środki higieniczne (pieluchy, podkłady, itp., na które pomagamy otrzymać refundację z NFZ), kosmetyki i inne potrzebne produkty

 

- usługi fryzjerskie raz w miesiącu

 

- pomoc w rezerwacji wizyt u lekarzy specjalistów

 

- towarzyszenie oraz transport na planowane wizyty lekarskie specjalnie do tego przystosowanym samochodem, w którym również można przewozić osoby na wózkach inwalidzkich (usługa ta dotyczy osób, których krewni mieszkają za granicą i nie mają możliwość im towarzyszyć)

 

- możliwość korzystania z nowo otwartej groty solnej, która również znajduje się w naszym ośrodku

 

REHABILITACJA

 

Podeszły wiek niestety niesie z sobą bardzo często pogorszenie stanu zdrowia, choroby oraz przygnębienie związane z ograniczonymi możliwościami ruchu i zadbania o własne potrzeby. Mając tego świadomość, staramy się utrzymać naszych mieszkańców w jak najlepszej kondycji fizycznej i psychicznej, a jak wiadomo ruch to zdrowie. Dlatego też w cenie pobytu od poniedziałku do piątku oferujemy podstawowe zajęcia aktywizujące z fizjoterapeutą oraz codzienną gimnastykę. W zależności od stanu danego pensjonariusza, dostosowujemy formę zajęć aktywizacyjnych do potrzeb i możliwości konkretnej osoby.

 

W naszej ofercie posiadamy również pobyty rehabilitacyjne, dedykowane dla osób po przebytych chorobach oraz pobytach w szpitalu. Ich głównym celem jest pobyt czasowy połączony z intensywną rehabilitacją. Współpracujemy z fizjoterapeutą neurologicznym, który specjalizuje się w pracy z osobami po urazach neurologicznych (udary, wylewy) oraz z osobami, które uległy urazom rdzenia kręgowego. Dodatkowo świadczymy usługi terapii tkanek miękkich, a także manipulacji powięziowej.

 

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Schorzenia naurologiczne, po przebytych wylewach, udarach.
Placówka nie przyjmuje osób:
z zaawansowanym Alzheimerem oraz poważnymi chorobami psychicznymi
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 30 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
Windy, platformy dla wózków inwalidzkich, duże łazienki przystosowane do potrzeb osób na wózkach.
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Internet, łazienka, niektóre pokoje posiadają tarasy lub balkony.
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu
Piękne widoki na otaczające pasma Gorców, Jezioro Czorsztyńskie oraz Tatry.

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz Rodzinny. - wizyta Codziennie. raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: , opiekunek:
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
-rehabilitacja ogólna - rehabilitacja neurologiczna - rehabilitacja po pobytach szpitalnych
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
- wspólne śpiewanie - głośnie czytanie - spacery w ogrodzie oraz poza teren ośrodka - rozmowy indywidualne - wspólne świętowanie urodzin - muzykoterapia - wizyty duszpasterskie - robótki ręczne - arteterapia

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja transport samochodem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych
Dodatkowe płatności
lekarstwa, pampersy, prywatne wizyty lekarskie,
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
Zapraszamy do odwiedzenia naszego ośrodka.

Rekomendacje, opinie, podziękowania (2)


2019-09-16
Dom Seniora Eden to pięknie zlokalizowany ośrodek, elegancko wyposażony, w którym jest dobra opieka.

Dawid
2019-08-12
Serdecznie polecam ten dom dla wszystkich, którzy szukają dobrego miejsca dla swoich bliskich seniorów. W Pensjonacie Eden będą zadbani i traktowani prawie, jak w rodzinie. Pyszne domowe jedzenie, codzienne zajęcia z rehabilitantem, piękna lokalizacja z widokiem na otaczające góry i pomocny personel, który zawsze stara się dogodzić mieszkańcom.

Joasia
Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.