Kaszubskie Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze Milorstowo

Miłoszewo 120

84-222, Miłoszewo

600 821 142

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

1,2
4200
Wolne miejsca

Opis placówki

Proponujemy Państwu całodobową opiekę dla osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. Może to być stały pobyt, ale zapraszamy również na krótkie wakacje czy pobyty o charakterze okresowej rehabilitacji w luksusowych warunkach pod opieką profesjonalistów. Oferujemy pobyt w pokojach jedno- i dwuosobowych o powierzchni od 15 do 26 m2 z bezpośrednim dostępem do łazienki. Pokoje są umeblowane, ale stałych mieszkańców zachęcamy do korzystania ze swoich ulubionych sprzętów i ozdób. Własny fotel, łóżko czy obraz mogą sprawić, że poczują się Państwo jak u siebie. Osoby mieszkające na parterze mogą wyjść przez drzwi balkonowe do ogrodu, na piętrze każdy pokój jest wyposażony w balkon.
Do dyspozycji Pensjonariuszy oddajemy bazę rehabilitacyjną składającą się z przestronnej sali gimnastycznej, gabinetów oferujących masaże, hydroterapię, laser, pole magnetyczne i krioterapię. Zabiegi wykonywane są przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Terapeuci zajęciowi proponują rozrywki zależne od upodobań osób biorących w nich udział, włączając w to udział w codziennym funkcjonowaniu obiektu, zagospodarowanie terenów zielonych, wycieczki, imprezy towarzyskie i wyjścia do teatru czy opery.
Milorstowo zlokalizowane jest w miejscowości Miłoszewo położonej na obrzeżach powiatu Wejherowskiego, w Dolinie Górnej Łeby (Obszar Natura 2000). Piękne widoki zapewnia nam bliskość Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i jeziora, które znajduje się u podnóża tej samej góry, przy której stoi nasz budynek. Stare buki i dęby w upalne dni pozwalają cieszyć się cieniem i chłodem. Lokalizacja naszego Domu nie jest przypadkowa, Miłoszewo cenione jest za to, że posiada bardzo zdrowy mikroklimat, a ze względu na swoje położenie - "zima pozostaje tutaj nieco dłużej, ale za to lato odchodzi dużo później".
Osoby niepełnosprawne, po udarach i operacjach ortopedycznych zapraszamy na rehabilitację w luksusowych warunkach w niezwykle malowniczym otoczeniu. Każdemu oferujemy rehabilitację na miarę jego potrzeb i możliwości, prowadzoną przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Czas pobytu zależy od Państwa decyzji, może to być wakacyjny wypoczynek połączony z zabiegami fizjoterapeutycznymi albo intensywne usprawnianie po incydentach neurologicznych czy zabiegach operacyjnych.
Zapraszamy osoby niepełnosprawne na pobyty wakacyjne połączone z rehabilitacją. Można u nas połączyć przyjemność korzystania z pięknych terenów z intensywnym usprawnianiem prowadzonym w bogato wyposażonej bazie rehabilitacyjnej. Proponujemy zakwaterowanie w pokojach jedno- lub dwuosobowych przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli osoba niepełnosprawna wymaga pomocy przy codziennych czynnościach higienicznych i przy poruszaniu się, nie jest konieczny pobyt opiekuna - zapewniamy kompleksową opiekę fachowego personelu.
Rozbudowany system stałej opieki oraz szeroka oferta zabiegów rehabilitacyjnych pozwala nam zaproponować wczesną rehabilitację poudarową oraz pozabiegową. Przyjmujemy pacjentów leżących, wymagających uruchomienia i takich, którzy poruszają się samodzielnie, ale potrzebne im jest intensywne usprawnianie. Czas pobytu w naszym ośrodku zależy od potrzeb i możliwości Pensjonariusza - jest indywidualnie ustalany dla każdego pacjenta. Rodzaj i ilość zabiegów jest każdorazowo ustalany przez lekarza kierującego pacjenta oraz fizjoterapeutów.
Osoby w podeszłym wieku mogą przyjechać do nas na pobyt nie krótszy niż tydzień, w trakcie którego poza wypoczynkiem proponujemy zabiegu usprawniające i terapię zajęciową. Takie pobyty mają na celu zarówno wypoczynek i oderwanie się od codzienności, jak i poprawę sprawności fizycznej. Psychiczny relaks i odpowiednio dawkowany wysiłek fizyczny pozwalają skutecznie wypocząć i nabrać sił na sprawniejsze funkcjonowanie po powrocie do miejsca zamieszkania.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
wczesna rehabilitacja poudarowa i po zabiegach ortopedycznych
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 74 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: , opiekunek:
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Wczesna i późna rehabilitacja poudarowa Rehabilitacja po zabiegach ortopedycznych Usprawnianie osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku
Sprzęt rehabilitacyjny
Masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, krioterapia, laser, ultradźwięki, pole magnetyczne.
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
5700 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   2 zabiegi rehabilitacyjne dziennie
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Milorstowo, to miejsce z " duszą". Wspaniali ludzie, oddani swojej ciężkiej pracy, pełni poświęcenia i cierpliwości. Z wielkim sercem do każdego podchodzący indywidualnie , pełni wyrozumiałości , traktujący swoją pracę jak misję co dziś nieczęsto się zdarza. Czyściutko, pachnąco, komfortowo pod każdym względem. Dziękujemy całej załodze Milorstowa za opiekę nad naszym Andrzejem. Dziękujemy za serce, za poczucie bezpieczeństwa i godność. Polecamy wszystkim , którzy dla swoich najbliższych szukają azylu, pomocy, rehabilitacji i wsparcia. Uzyskają tu wszystko, co najlepsze.

Tatiana Nowakowska-Szota 2021-10-06

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.