Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Jurajskie Centrum Seniora "Jak w domu"


42-440 Ogrodzieniec, Kościuszki 107

KOM. 664 867 260 780 122 001 STACJONARNY 32 673 51 24

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

152
2,3
3000
      Wolne miejsca
Do schowka
Do porównania
Jurajskie Centrum Seniora

Opis placówki


 Jurajskie Centrum Seniora zostało wpisane do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, prowadzonego przez Wojewodę Śląskiego, pod pozycją PSII.9420.1.3.2016.

Jesteśmy firmą rodzinną, u nas liczą się wartości rodzinne, bezpieczeństwo, a dobre samopoczucie naszych podopiecznych jest dla nas najistotniejsze.

Jaka kolwiek choroba, która dotyka bliską naszemu sercu osobę, wymaga od samego chorego jak i jego rodziny ogromnej siły i determinacji w walce z trudnościami dnia codziennego. W szczególności choroba przewlekła, to nieustanny proces zdarzeń, które konfontują człowieka z jego możliwościami, barierami. W takich okolicznościach pacjent jak i jego bliscy, wymagają efektywnego wsparcia w zrozumieniu problemów, które z perspektywy choroby wydają się być problemami nie do rozstrzygnięcia.

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom społeczeństwa oddaliśmy do dyspozycji rodzin, a przede wszystkim seniorów, budynek. Nasz Dom położony jest w Ogrodzieńcu, w samym sercu Jury Krakowsko - Częstochowskiej, w powiecie zawierciańskim.

Nasze dotychczasowe doświadczenie sprawia, iz coraz więcej rodzin i opiekunów darzy nas zaufaniem. Nasz Dom jest
stworzony z myślą o niesieniu pomocy osobom leżącym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji, samotnym, niepełnosprawnym, jak również osobom z otępieniem, potrzebującym  opieki całodobowej. Obejmujemy opieką osoby z chorobą Alzheimera,  Parkinsona,Huntingtona  u których proces diagnostyczny i leczniczy został zakończony, a wskutek choroby czy powstałych powikłań wymagających całodobowej opieki i pielęgnacji.


Mieszkańcy  w naszym Domu mieszkają w komfortowych warunkach, bez barier architektonicznych, pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego personelu medycznego. Dla całego zespołu pracującego w naszym Domu celem nadrzędnym jest rodzinna atmosfera, szacunek dla drugiego człowieka, jak i zrozumienie i "zaprzyjaźnienie" się z ograniczeniami naszych domowników.

Oferujemy 152 miejsca w pokojach z indywidualnymi łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób starszych czy niepełnosprawnych. Są to pokoje 2 i 3 osobowe, w pełni wyposażone,, z indywidualną organizacją przestrzeni dostosowaną do potrzeb i wymagań zdrowotnych naszych Pensjonariuszy.

Nasz obiekt

W naszym obiekcie znajdziecie Państwo pokoje pobytu dziennego ,salę rekreacyjną, przestronną słoneczną jadalnię z widokiem na nasz park . Nasi Mieszkańcy  mają możliwość zorganizowania imienin, urodzin i innych uroczystości. Do Państwa dyspozycji   miejsce w parku w jednej z zadaszonych altan.  Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje, aby wspólnie - jak w rodzinie - organizować i umilać sobie czas.

Otoczenie

Jurajskie Centrum Seniora "Jak w domu" mieści się w pięknej i spokojnej okolicy na obrzeżach miejscowości Ogrodzieniec. Ośrodek, który został udoskonalony i zmodernizowany znajduje się nieopodal kompleksów leśnych, jurajskich ostańców oraz średniowiecznego Zamku. Panujący tutaj mikroklimat pozwala w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody.
Rozległy kompleks parkowy z pięknymi altankami, alejami spacerowymi i dwoma oczkami wodnymi, umożliwiają naszym Mieszkańcom spacery jak i aktywne spędzanie wolnego czasu i korzystanie ze świeżego powietrza, w dowolnie wybranej chwili. Natomiast w okresie wiosenno-letnim stanowią doskonałe miejsce odwiedzin i spotkań ze znajomymi lub rodziną.

Okolica

Ogrodzieniec to miasto położone między Krakowem a Częstochową. To właśnie tu można zwiedzać ruiny średniowiecznego zamku, zrekonstruowany gród na górze Birów, jest to doskonała baza wypadowa zarówno dla wycieczek pieszych jak i rowerowych czy autokarowych. W niedalekiej okolicy znajdują się zamki w Bobolicach, Mirowie, Smoleniu, Będzinie, szlaki turystyczne wiodące wśród wapiennych skał, a także właśnie przez Ogrodzieniec wiedzie nowy Transjurajski Szlak Konny. Okoliczne lasy kuszą grzybiarzy, stawy w dzielnicy Ogrodzieńca - Józefowie są gratką dla zapalonych wędkarzy, w Ogrodzieńcu prężnie działa Koło Wędkarskie oraz Stowarzyszenie Rekreacyjno-Wędkarskie. Przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury działają ponadto zespoły muzyczne, chór seniorów, kółka zainteresowań czy Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdzie nasi Mieszkańcy  mogliby rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Ogrodzieniec słynie również z niezwykłych zabytków architektury sakralnej - licznych przydrożnych kapliczek czy Kościóła p.w Przemienienia Pańskiego z 1787 roku, w którym codziennie odbywają się msze święte celebrowane przez księży, służących swoją rada i pomocą w sprawach duchowych dla naszych Mieszkańców.

Dla kogo

Nasze Jurajskie Centrum Seniora "Jak w domu" to również miejsce dla osób w podeszłym wieku. 

Ze względu na okoliczności życiowe osoby te zostały jednak same i aby pokonać trudy codzienności zdecydują się zamieszkać w tym uroczym zakątku Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Zamieszkać po to, by móc znowu cieszyć się nową, większą rodziną.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza placówka zapewniała komfortowe warunki, zadowolenie, poczucie godności, serdeczną i rodzinną atmosferę. Cały personel dba o zabezpieczanie Państwa indywidualnych potrzeb tak, aby "jesień życia" była pięknym etapem, wypełnionym poczuciem szczęścia, radości i spełnienia.

Ze względu na specyfikę Jurajskiego Centrum Seniora "Jak w domu" gotowi jesteśmy na przyjęcie osób w podeszłym wieku, z różnymi schorzeniami, wymagających częściowej jak i pełnej pomocy  ze względu na niepełnosprawność ruchową .
Więcej informacji chętnie udzieli Państwu nasz personel pod numerami  telefonów 664 867 260 780 122 001 oraz 32 67 35 124, zachęcamy również do kontaktu mailowego. Przydatne informację o warunkach przyjęcia Mieszkańca  znajdziecie Państwo w zakładce Informacje - procedura przyjęcia.

Opieka

W ramach oferty Jurajskiego Centrum Seniora "Jak w domu" w Ogrodzieńcu znajdziecie Państwo ofertę pobytów krótkoterminowych, przydatnych w niespodziewanych okolicznościach oraz ofertę długoterminową zawieraną ze wstępną umową na okres dwu miesiący w celu aklimatyzacji Mieszkańca.

W ramach opieki nad seniorami w naszym Centrum zapewniamy: opiekę lekarską oraz pomoc w umówieniu wizyt do lekarzy specjalistów. Gwarantujemy również całodobową opiekę pielęgniarską, codziennie wykwalifikowany personel opiekuje się naszymi Mieszkańcami pomagając w codziennych małych i wielkich sprawach. W skład naszej kadry wchodzą tylko osoby z doświadczeniem w opiece nad osobami w podeszłym wieku, osobami niepełnosprawnymi.

W Jurajskim Centrum Seniora zostały zakończone prace modernizacyjne, w czasie których została zainstalowana winda, dzięki której Mieszkańcy są w stanie samodzielnie lub z pomocą personelu poruszać się pomiędzy piętrami.

Codzienne wyżywienie składa się z 5 posiłków, dostosowanych do zbilansowanej lub indywidualnej diety..

Naszym Mieszkańcom zapewnimy usprawnienia ruchowe, usługi fizjoterapeutyczne, masaże, terapię zajęciową. Istnieje możliwość zamówienia zabiegów rehabilitacyjnych za dodatkową opłatą . RÓWNIEŻ KONTAKT Z PSYCHOLOGIEM ,NEUROLOGIEM ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Zapewniamy Państwu dostęp do terenów zielonych, alejek, altanek, oczka wodnego. Pośród zieleni naszego parku wkomponowaliśmy grill. Proponujemy piesze i autokarowe wycieczki krajoznawczo-turystyczne jednodniowe.

Procedura przyjęcia

Osoby zainteresowane zamieszkaniem lub pobytem w Jurajskim Centrum Seniora "Jak w domu" w Ogrodzieńcu prosimy o zapoznanie się z zasadami postępowania w trakcie przyjęcia nowego Pensjonariusza i załączonymi poniżej dokumentami. Dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dokumenty wymagane przy przyjęciu do Jurajskiego Centrum Seniora w Ogrodzieńcu:
  •     Podpisanie Umowy cywilno-prawnej
  •     Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość 
  •     Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności jeśli posiada 
  •     Dokumentacja medyczna PensjonariuszaKarta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących Choroba Huntingtona ,demencja ,otępienie
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Alzheimer ,Parkinson ,Demencja
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 152 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz internista - wizyta 2 raz w tygodniu
lekarz neurolog

lekarz psychiatra
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 2, opiekunek: 8
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 4
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
ruchowa
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
zajęcia plastyczne, muzykoterapia, gry i zabawy,zajęcia z terapeutą

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
2-osobowym: 3000 zł/miesiąc
3-osobowym: 3000 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja terapia zajęciowa ,
Dodatkowe płatności
leki, pampersy,dodatkowa rehabilitacja
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (10)


2020-10-17
JA ZE SWEJ STRONY PRAGNĘ PODZIĘKOWAĆ CAŁEMU PERSONELOWI JURAJSKIEGO CENTRUM SENIORA W OGRODZIEŃCU PRZY UL.KOŚCIUSZKI 107 ZA DOBRĄ OPIEKĘ NAD SIOSTRĄ GERTRUDĄ M. W OSTATNIM JEJ ROKU ŻYCIA.BARDZO PRZYKRE JAK POSTĄPIŁA JEJ NAJBLIŻSZA RODZINA W CHOROBIE.PERSONEL DOMU SENIORA ZAPEWNIŁ OPIEKĘ,SPOKÓJ I GODNE ŻYCIE DO KOŃCA. DZIĘKUJE.BOŻENA G.

BOŻENA GIEREŚ
2019-02-05
Dzięki za empatię, zrozumienie,wszelkie wyświadczone dobro

Jacek Sztaba
2018-08-28
Dziękuję bardzo calemu personelowi. Fantastyczni ludzie, dom, infrastruktura. Mama po miesiacu pobytu duzo lepiej funkcjonuje. Dobrze odzywiona a w domu nie chciala jesc. Chodzi sprawnie a byly z tym problemy. Dom z otwartym ogrodem, podopieczni wychodza kiedy chca, dopilnowani. Wszystko swieze czysciutkie. Mama miala z kim porozmawiac i co robic. No i cena bardzo dobra. A praca z chorymi na Alzheimera jest ciezka. Polecam bardzo, bardzo, bardzo.

Ania Hauser
2018-06-18
Moja mama przebywała w Jurajskim Centrum Seniora "Jak w domu" po operacji stawu biodrowego przez okres 2 miesięcy. W tym okresie miała zapewnioną bardzo dobrą opiekę przez bardzo miły personel oraz rehabilitację. Bardzo zadowolona była również z wyżywienia. Przesympatyczna Pani Dyrektor. Polecam. córka Salomei

Maria P
2017-11-30
Dziękujemy za profesjonalną opiekę w Państwa Domu. Nasz tata przebywał u Państwa przez pewien okres i jesteśmy bardzo zadowoleni z podejścia Państwa do naszego ojca. Zajmowaliście się nim Państwo bardzo dokładnie i profesjonalnie. Pani Dyrektor jest osobą bardzo wyrozumiałą i życzliwie nastawioną do ludzi. Dziękujemy raz jeszcze i polecamy!

Zbigniew P.
2017-10-16
Moja mama przebywała w Jurajskim Centrum Seniora przez trzy miesiące. Dziękuję bardzo profesjonalną opiekę i rehabilitację. W tym okresie została doprowadzona do samodzielności oraz sprawności fizycznej i psychicznej. Mama bardzo dobrze wspomina pobyt w ośrodku, oraz zawsze życzliwy, pomocny i uśmiechnięty personel. Syn Anielki

Sławomir Siennicki
2017-05-25
Witam minęło już trochę czasu od momentu kiedy moja mama odeszła , przyszedł czas na przemyślenia i chcę w ten sposób wyrazić tylko słowami bo inaczej nie mogę a właściwie to nie ma innego sposobu na podziękowanie całemu zespołowi Jurajskiego Domu za opiekę zawsze ciepłe słowa, serce i włożoną prace w opiekę nad moja mamą .Moja mama była osobą wymagająca ale zawsze mówiła mi że ma opiekę na 5 a była w przeszłości dyrektorem szkoły więc ocena którą wystawiała personelowi była naprawdę wysoka ,moje bardzo częste wizyty nigdy nie zapowiedziane potwierdzały jej opinię. BARDZO GORĄCO JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ .

Ewa córka Sławki
2017-05-13
Wielkie podziekowanie dla calego personelu domu opieki "Jak w domu" w Ogrodziencu przy ul. Kosciuszki 107. Nasza mamusia ostatnie miesiace swojego dlugiego zycia, spedzila w jurajskim centrum seniora. Z pobytu w tym domu seniora nie tylko my bylismy bardzo zadowoleni, ale przede wszystkim nasza mama. Zawsze pod opieka, zadbana i kontakt dyrekcji z rodzina byl doskonaly. Niezaleznie od pory dnia czy nocy moglismy zawsze zadzwonic albo przyjechac i dowiedziec sie o stan zdrowia naszej mamy. Pani dyrektorka byla zawsze cierpliwa, wyrozumiala i pomocna jak i reszta personelu. Jeszcze raz dziekujemy!!!

Corki z mezami.
2016-12-12
Mój tato przebywał pod opieką personelu kierowanego przez panią Banaszczuk ponad półtora roku. Przez cały okres nie miałem żadnych zastrzeżeń co do opieki. Tato był zawsze zadbany i czysty. W najtrudniejszych chwilach jego choroby personel wykazał się profesjonalizmem i ludzkim podejściem do pacjenta. Szczerze dziękuję całemu personelowi za opiekę nad moim tatą który był ciężko chory.

Robert Niemczyk
2016-11-18
Mój 38 letni syn prosto ze Szpitala z Oddziału Paliatywnego, całkowicie leżący, z raną odleżynową został przywieziony do Ośrodka. Po półrocznym pobycie w Zakładzie, spędzonym w pozycji horyzontalnej, syn stawiał pierwsze kroki. Radość ogromna - syna i moja, ale również całego personelu. Mozolna, wytrwała praca i zaangażowanie całej Kadry Zakładu, oraz rehabilitacja sprawiła, że syn znowu chodzi. A ogólnie : troskliwy, cierpliwy personel, wyżywienie jak w domu, odwiedziny nie muszą być umawiane, no i oczywiście Zarząd Zakładu - zaangażowany, niezwykle empatyczny, służący radą i wsparciem rodzinie. Z całą odpowiedzialnością polecam ten Zakład Opieki.

Elżbieta

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.