Dom Seniora "Rezydencje Dwór Zawiszy"

Jeziorna 16

46-043, Dylaki

+48 784 303 858

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

25
1,2,3
3200
Wolne miejsca

Opis placówki

NASZE ATUTY

Nasze Rezydencje dla Seniorów oraz Domy Opieki Całodobowej znane również pod nazwą: Rezydencje „Dwór Zawiszy” posiadają Zezwolenie Wojewody Opolskiego pod numerem:
35/9423.32/2019 oraz zostały wprowadzone do Rejestru Domów Opieki Całodobowej pod nr 26.

To co odróżnia nasze Rezydencje dla Seniorów oraz prowadzone przez nas Domy Opieki Całodobowej od innych tego typu placówek w kraju, to przede wszystkim:

 1. Wysoka jakość naszych świadczeń
 2. Wysokie kwalifikacje i cechy interpersonalne zatrudnionego personelu
 3. Wyjątkowe położenie i wyposażenie Ośrodka (10 Ha na terenie leśno-parkowym, w tym: baseny zewnętrzne, basen wewnętrzny, stawy, ogrody, pomniki przyrody, SPA, restauracje, siłownie, gabinety, sale do fizjoterapii, inne)

Posiadamy doskonałą relację zoptymalizowanej ceny do wysokiej jakości świadczeń, które oferujemy. Działamy według PIĘCIU nadrzędnych Pryncypiów i Zasad, które to ZASADY są i będą zawsze naszym priorytetem. Te zasady, które określamy jako „ZŁOTA PIĄTKA” to:

 1. DOSKONAŁA RELACJA CEN DO WYSOKIEJ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG
 2. JEDNORAZOWY KONZEPT NASZYCH ŚWIADCZEŃ
 3. WYJĄTKOWA LOKALIZACJA, AMBIENTE I WALORY KLIMATYCZNE
 4. NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE WE WSZYSTKICH NASZYCH DOMACH
 5. ZAANGAŻOWANY I WYKWALIFIKOWANY PERSONEL

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE ORAZ WYKWALIFIKOWANY PERSONEL
W trosce o zdrowie i jak najlepsza opiekę nad naszymi Podopiecznymi, zadbaliśmy o bardzo dobrą infrastrukturę i wyposażenie w zakresie opieki medycznej i pielęgniarskiej.
Posiadamy gabinety przyjęć i gabinety zabiegowe, sale do do fizjoterapii, do masażu i do ćwiczeń fizycznych. Posiadamy nowoczesne łózka rehabilitacyjne, podnośniki osobowe, windy osobowe oraz zestawy sprzętu do intensywnej opieki medycznej.
Nasi lekarze i pielęgniarki są dostępni całodobowo na każde żądanie. System pracy naszych opiekunek jest trzy zmianowy (24 godz./dobę). Zapewniamy odpowiedni stosunek Opiekunek do Podopiecznych, tak aby sprawowana opieka stała na jak najwyższym poziomie.

WYJĄTKOWE POŁOŻENIE OŚRODKA / LOKALIZACJA.:
Jak już pisaliśmy powyżej nasz Ośrodek położony jest na skraju miejscowości Dylaki wśród bogatych we florę i faunę lasów „Parku Krajobrazowego Bory Stobrawskie”.
Wychodząc lub wyjeżdżając od nas nie trzeba przechodzić przez drogę lub inne zabudowane tereny aby znaleźć się na łonie leśnej i wodnej natury. Na terenie samego Ośrodka znajduje się własny las i park, w tym ok. 10 km ścieżek i alei spacerowych, altany, ogrody, w tym ogrody wodne, stawy i oczka wodne.
Na naszym terenie dominuje starodrzew oraz ok. 500 gatunków roślin, drzew i kwiatów. Nasza natura jest oszołamiająca i wszechobecna, ze specyficznym uzdrawiającym mikroklimatem.
Bezpośrednia bliskość (1 km) Dużego Jeziora Turawskiego oraz pozostałych Jezior Turawskich (4 km) powoduje ciągły napływ mas świeżego i czystego powietrza.
„Duże Jezioro Turawskie” o łącznej powierzchni: 24 km kwadratowych, cechuje się wyjątkowo przepięknym położeniem: otoczone jest w całości lasami sosnowymi, posiada piaszczyste plaże oraz grupy wydmowe.
Jezioro jest też siedliskiem unikalnego ptactwa wodnego oraz najlepszym łowiskiem sandacza w Polsce.
Większość terenów brzegowych od strony naszego Ośrodka to dziewicze i dzikie zakątki gdzie rzadko można spotkać innych ludzi. (www.turawa.com.pl, www.wrotaopolszczyzny.pl)
Graniczące bezpośrednio z naszym ośrodkiem przepiękne, urozmaicone trasy spacerowe i rowerowe jak i dziewicze lasy bogate w grzyby i jagody, łąki, dzikie plaże, gaje dębowe sprzyjają również aktywnemu wypoczynkowi, w tym pieszym wędrówkom co jest urozmaiceniem dla odwiedzających rodzin naszych Podopiecznych.

MIKROKLIMAT:
Z uwagi na obecność potężnego i jednego z największych w naszym kraju scalonego kompleksu Borów Sosnowych nasz Ośrodek leży w strefie specyficznego i leczniczego mikroklimatu.
Już dawno stwierdzono że Bory Sosnowe są typem środowiska oddziałującym leczniczo na choroby układu oddechowego. Substancje lotne, poza silnym działaniem dezynfekcyjnym, obniżają ciśnienie krwi i wpływają tonizująco na układ nerwowy ( patrz; Wikipedia – Bory Sosnowe).
Występujące w tym środowisku lecznicze Fitoaerozole w tym duże nasycenie pozytywnym Ozonem wpływają korzystnie na ogólne samopoczucie oraz leczą nie tylko schorzenia oskrzeli, płuc, górnych dróg oddechowych ale również choroby układu krążenia.

WYJĄTKOWA ARCHITEKTURA oraz ŚREDNIOWIECZNA STYLIZACJA:
Nasz Ośrodek został w części zaprojektowany i zbudowany w stylizacji pózno-średniowiecznej.
Ze swojej strony staraliśmy się zachować charakter tej epoki w wyposażeniu części wnętrz w dbałości o każdy szczegół. Właśnie w nawiązaniu do tych pięknych tradycji historycznych zaprojektowaliśmy nasze budynki ale ich ich wnętrza w stylizacji pózno-średniowiecznej z bogatym róznorodnym wyposażeniem, również w historyczne i unikalne eksponaty. Nasze sale jadalne, sale rekreacyjne są przestrzenne i ekskluzywnie zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół, – również na potrzeby Seniorów i osób niepełnosprawnych.

DOSKONAŁA KUCHNIA:
Jako jedni z niewielu Domów Opieki Całodobowej posiadamy własną, doskonale profesjonalnie wyposażoną i działającą kuchnię, w której zatrudniamy doświadczonych i dobrych kucharzy. Serwujemy 5 posiłków dziennie. Nasza kuchnia bazuje na tylko świeżych i w większości własnych produktach. Posiadamy własne ogrody warzywne, własną wędzarnie oraz 2 stawy rybne, z których urozmaicamy serwowane potrawy.
Oferujemy szynki oraz mięsa z własnych wędzarni oraz tylko ze sprawdzonych, lokalnych masarni.

INNE ATUTY:

 • Dla naszych jeszcze aktywnych Seniorów posiadamy własny program animacyjny, w tym wycieczki, warsztaty, programy ruchowo-aktywizacyjne w ramach terapii zajęciowej i ergoterapii, również kino, aquarobik i wiele innych atrakcji oraz programów aktywizujących.
 • W okresie letnim nasi Seniorzy przebywają głównie na zewnątrz w plenerze gdzie oddychają przez cały dzień świeżym powietrzem, korzystając z altan, pergoli, basenów, parku i tras spacerowych.
 • W okresie letnim oferujemy dodatkowo catering na zewnątrz.
 • Wielu naszych Seniorów posiada własną działkę / ogródek gdzie mogą uprawiać warzywa i kwiaty.

ZAKRES ŚWIADCZEŃ

Rezydencje „Dwór Zawiszy” zobowiązuje się do świadczenia na rzecz Podopiecznego / Rezydenta w trakcie jego pobytu w Ośrodku /Domu Opieki Całodobowej następujących usług/świadczeń w ramach ustalonej ceny/stawki. Dotyczy to:
A. Zakwaterowania B. Opieki C. Wyżywienia. D. Świadczeń dodatkowych w ramach ceny

A. Zakwaterowanie (wyjaśnienia poniżej do A: jako Ad.A.1, Ad.A.2., Ad.A.3.):

 • zakwaterowanie w pokoju wyposażonym w podstawowe i niezbędne, sprzęty, meble, inne urządzenia adekwatne do stanu zdrowia Podopiecznego.
 • codzienne sprzątanie pokoju, wymiana ręczników i pościeli zgodnie z wymogami i potrzebami.
 • stały dostępu do: TV/SAT, Internet WiFi.
 • wyprowadzenia na spacery na terenie Ośrodka/Rezydencji.
 • możliwość korzystania z pełnej infrastruktury, wyposażenia i terenu Rezydencji, takich jak: baseny, sauny, gabinety lekarskie, gabinety odnowy biologicznej i fizjoterapii.
 • korzystania z sal do ćwiczeń gimnastycznych, siłowni, stołów bilardowych, rowerów, altan, pergoli, miejsc do grillowania i relaxu, terenów parkowych i spacerowych.
 • dostęp do kaplicy w Rezydencji lub możliwość uczestniczenia z nabożeństw i mszy kościoła w Dylakach.

B. Wyżywienie:

 • całodziennego wyżywienia składającego się z 5 posiłków: śniadania, II śniadania, obiadu, kolacji i podwieczorku, oraz wydawania napojów bez ograniczeń, takich jak herbata owocowa, soki, woda mineralna.
 • wyżywienie jest przygotowywane we własnej kuchni Ośrodka przez wykwalifikowany personel kuchenny.
 • możliwość korzystania z diety i z diety dla diabetyków przy kontroli diabetyka.
 • możliwość spożywania posiłków w pokoju lub indywidualnie, w oddzieleniu.
 • Jadalnie / Świetlice: W każdym budynku ośrodka znajdują się osobne jadalnie i świetlice, obsługujące niezależnie przebywających w tych budynkach Podopiecznych.

C. Opieka:

 • 24 godzinna (całodobowa) stała opieka przez wykwalifikowany personel opiekuńczy, w tym:
 • wyprowadzanie do toalety,
 • leczenie i prewencja odleżyn i ran,
 • zmiana opatrunków niewymagających udziału lekarza.
 • codzienne mycie i pielęgnacja,
 • wymiana pieluch/pampersów, zakupy pieluch/pampersów (bez kosztów produktu)
 • podstawowe zabiegi kosmetyczne, jak pielęgnacja ciała, obcinanie paznokci, obcinanie włosów
 • podstawowa opieka medyczna sprawowana przez lekarza rodzinnego oraz opieka pielęgniarska
 • (lekarz i pielęgniarka są min. 1 x w tygodniu w Ośrodku oraz w razie każdej potrzeby)
 • w razie potrzeby: karmienie
 • w razie potrzeby: iniekcje dożylne, podawanie kroplówki
 • opieka paliatywna
 • stały monitoring i kontrola stanu zdrowia i samopoczucia Podopiecznego
 • świadczenie pierwszej pomocy oraz wzywanie pogotowia ratunkowego
 • zabezpieczenie podstawowych środków higieny, materacy przeciwodleżynowych, podkładów
 • podawania środków farmaceutycznych zleconych przez lekarza na podstawie ważnych Recept, w tym; zakup, organizacja i zarządzanie lekami.
 • Robienie i dostarczanie drobnych zakupów (1 x tydzień)
 • prania, prasowania odzieży, pościeli

D. Świadczenia dodatkowe w ramach ceny:

 • podstawowych zabiegi fizjoterapeutycznych w ramach: Ergoterapii (terapii ruchowej) i terapii zajęciowej.
 • terapia zajęciowa obejmuje: warsztaty plastyczne, muzykoterapia, rysunek terapeutyczny, artterapia, dekoratorstwo, kinezyterapia.
 • uczestnictwo w programach służących aktywizacji Podopiecznych prowadzonych przez Dom Seniora (jak np. wycieczki, filmy, wieczorki muzyczne, inne).
 • gimnastyka, Aquarobic, Aerobic (dla osób pełnosprawnych)
 • kreatywne oferty dla aktywnych Rezydentów (nordic-walking, rowery, kajaki, zwiedzanie okolic, wycieczki.

Dla samodzielnych Rezydentów: „Autonomiczny Pobyt”; – z pełnym wyżywieniem i pełną opieką

WAŻNE 1:

 • Umowa oraz cena nie obejmuje wyjazdów personelu Zleceniobiorcy do szpitali, do przychodni lub na wizyty lekarskie; – w kwestii leczenia lub zabiegów leczniczych. Usługi te są dodatkowo płatne.

Ad. A.1. – Pokoje i Apartamenty:

Rezydencje „Dwór Zawiszy” oferują dla Podopiecznych pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Wszystkie pokoje posiadają wysoki cztero-gwiazdkowy standard i wyposażone są w TV/SAT, łazienkę i toaletę. Pokoje są w pełni umeblowane, wyposażone i dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.
Możliwe jest indywidualne wyposażenie pokoi przez podopiecznych (przywiezienie własnych mebli i przedmiotów).
Dom Opieki Całodobowej mieszczący się w osobnym budynku jest odpowiednio przygotowany i wyposażony w niezbędny sprzęt i odpowiednie pomieszczenia, w tym łazienki i toalety, nieodzowne przy opiece intensywnej.
W pokojach Podopiecznych / Rezydentów znajdują się:

 • we wszystkich pokojach: „system przywoławczo – alarmowy”
 • wszystkie pokoje są w pełni umeblowane i wyposażone
 • częsta zmiana pościeli i ręczników
 • łazienki i toalety we wszystkich pokojach (za wyjątkiem osób leżących wymagających intensywnej opieki )
 • we wszystkich pokojach: TV Sat
 • we wszystkich apartamentach; aneks kuchenny, lodówka, płyta grzewcza, talerze/sztućce,
 • garnki, czajnik elektryczny, mikrofalówka

Ad. A.2. W Ośrodku znajdują się do dyspozycji Podopiecznych i Rezydentów dodatkowo (w cenie):

 1. Sale do ćwiczeń relaksacyjnych i gimnastycznych, w tym bardzo dobrze wyposażona Siłownia.
 2. Gabinety do fizjoterapii, w tym Gabinety Medyczne.
 3. Baseny; w tym basen wewnętrzny i zewnętrzny, oba z masażami wodnymi i strefą SPA.

Ad. A.3. Dodatkowo; do stałej i bezpłatnej dyspozycji dla Podopiecznych i Rezydentów:

 • stoły biliardowe
 • stoły do tenisa stołowego
 • Stoły do gry; „piłkarzyki”
 • altany, pergole, grille zewnętrzne
 • tereny spacerowe i parkowe z miejscami odpoczynku (ławeczki)
 • stawy rekreacyjne
 • osobowe wózki elektryczne
 • wózki tradycyjne
 • rowery
 • kije do nordic-walking
 • kajaki
 • siłownia
 • 4 sauny, w tym parowe i suche
 • basen wewnętrzny wraz z masażami wodnymi i przeciwfalą
 • duży basen zewnętrzny zw strefą spa i z brodzikiem
 • leżaki, fotele
 • szachy zewnętrzne
 • boiska sportowe
 • bezpłatne i całodobowo monitorowane parkingi

Opcjonalnie za opłatą: Transport osobowy / towarowy

Od grudnia 2020:
– grota solna
– mini golf


OŚRODEK / MAPA OŚRODKA

Ośrodek i Rezydencje „Dwór Zawiszy”, w którego skład wchodzi również Dom Opieki Całodobowej, to wyjątkowy i ekskluzywny kompleks parkowo-zamkowy:

– Rezydencje dla Seniorów: (Zamek “Zawiszy Czarnego”) — zobacz w Galerii
– Dom Opieki Całodobowej (Zamek “Zawiszy Czarnego”) — zobacz w Galerii
– Budynek do Fizjoterapii/Rehabilitacji, Gimnastyki i ćwiczeń fizycznych: — zobacz w Galerii
– Budynek Personalny: „Mały Dworek” — zobacz w Galerii
– Budowle gospodarcze i towarzyszące jak baseny, altany, pergole, ogrody wodne, mola, inne; — zobacz w Galerii


Sam Ośrodek położony jest na 10 Ha powierzchni, i graniczy z Parkiem Krajobrazowym „Bory Stobrawskie”. Ośrodek znajduje się w bezpośrednim pobliżu (600m) Jeziora Turawskiego.
Wyjątkowa lokalizacja na dużym, odosobnionym terenie parkowym (10 ha), wyjątkowa przyroda, wyjątkowe warunki klimatyczne i pobytowe, aleje spacerowe, stawy i altany, baseny rekreacyjne i
inne tworzą jednorazową i niepowtarzalną atmosferę umożliwiająca wypoczynek, rekonwalescencję, rekreację i spokój.
Powyżej wymienione Budynki/Domy usytuowane są na wydzielonych działkach będących częścią 10 hektarowego, częściowo zalesionego i w całości ogrodzonego obszaru. Z całego tego terenu mogą korzystać zarówno nasi Rezydenci jak i ich goście.

 • Cały teren naszego Ośrodka jest ogrodzony, monitorowany i strzeżony całodobowo.
 • Każdy z powyżej opisanych budynków posiada własny Parking, własną kuchnię, jadalnię oraz świetlicę z salą TV.
 • Każdy z budynków posiada własne wydzielone części dzienne również dla odwiedzających, w tym wydzielone toalety dla gości.
 • Nasi Rezydenci i Podopieczni mieszkają , w zależności od stanu ich zdrowia i stopnia aktywności fizycznej, w odpowiednich domach.
 • Na terenie naszego Ośrodka nasi Rezydenci, Seniorzy i Podopieczni mogą dodatkowo korzystać z następującego sprzętu rehabilitacyjnego:
  – osobowe wózki inwalidzkie elektryczne
  – wózki inwalidzkie tradycyjne
  – rollatory
  – windy i platformy dla niepełnosprawnych
 • Dla Seniorów bardziej aktywnych fizycznie jak i dla odwiedzających ich rodzin oferujemy również:
  – stoły biliardowe
  – stoły do tenisa stołowego, inne gry plenerowe (szachy, „piłkarzyki”, inne)
  – altany, pergole, grille zewnętrzne
  – tereny spacerowe i parkowe z miejscami odpoczynku (ławeczki)
  – stawy rekreacyjne
  – rowery
  – kije do nordic-walking
  – kajaki
  – fitness / siłownia
  – 4 sauny, w tym parowe i suche
  – basen wewnętrzny wraz z masażami wodnymi i „przeciw falą”
  – duży basen zewnętrzny zw strefą spa i z brodzikiem
  – leżaki, fotele
  – boiska sportowe
  – bezpłatne i całodobowo monitorowane parkingi

Opcjonalnie: posiadamy transport osobowy (stały serwis na życzenie) w celach:
np. dowóz do lekarza, szpitala, na zakupy, w innych celach.

Od 01.12.2020 zapraszamy do; groty solnej, w której można będzie skorzystać z inhalacji.


OKOLICA

Ośrodek – Rezydencje „Dwór Zawiszy” znajduję się koło Opola (25km) w woj. opolskim.
Ośrodek położony jest na skraju miejscowości Dylaki wśród bogatych we florę i faunę lasów „Parku Krajobrazowego Bory Stobrawskie”. Okolice cechują się nieskażoną, dziewiczą przyrodą, oraz wieloma borami sosnowymi bogatymi w grzyby jagody i dziką zwierzynę. Lasy urozmaicone są pięknymi stawami i jeziorami.

Wychodząc lub wyjeżdżając od nas nie trzeba przechodzić przez drogę lub inne zabudowane tereny aby znaleźć się na łonie leśnej i wodnej natury. Na terenie samego Ośrodka znajduje się własny las i park, w tym ok. 10 km ścieżek i alei spacerowych, altany, ogrody, w tym ogrody wodne, stawy i oczka wodne.
Na naszym terenie dominuje starodrzew oraz ok. 500 gatunków roślin, drzew i kwiatów. Nasza natura jest oszołamiająca i wszechobecna, ze specyficznym uzdrawiającym mikroklimatem.
Bezpośrednia bliskość (1 km) Dużego Jeziora Turawskiego oraz pozostałych Jezior Turawskich (4 km) powoduje ciągły napływ mas świeżego i czystego powietrza.
„Duże Jezioro Turawskie” o łącznej powierzchni: 24 km kwadratowych, cechuje się wyjątkowo przepięknym położeniem: otoczone jest w całości lasami sosnowymi, posiada piaszczyste plaże oraz grupy wydmowe.
Jezioro jest też siedliskiem unikalnego ptactwa wodnego oraz najlepszym łowiskiem sandacza w Polsce.
Większość terenów brzegowych od strony naszego Ośrodka to dziewicze i dzikie zakątki gdzie rzadko można spotkać innych ludzi. (www.turawa.com.pl, www.wrotaopolszczyzny.pl)
Graniczące bezpośrednio z naszym ośrodkiem przepiękne, urozmaicone trasy spacerowe i rowerowe jak i dziewicze lasy bogate w grzyby i jagody, łąki, dzikie plaże, gaje dębowe sprzyjają również aktywnemu wypoczynkowi, w tym pieszym wędrówkom co jest urozmaiceniem dla odwiedzających rodzin naszych Podopiecznych.

W bezpośrednim sąsiedztwie (10 km, -w miejscowości; Krasiejów) znajduje się również: JuraPark.
Jest to unikalny w Polsce i w Europie teren odkryć szczątków kopalnych Dinozaurów i jednocześnie największy w Polsce Park Nauki i Rozrywki ( www.juraparkkrasiejow.pl ) z mnóstwem wyjątkowych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

INNE ATRAKCJE w bezpośredniej OKOLICY:

 • Jura Park w Krasiejowie, Park Nauki i Rozrywki
 • Najstarszy w Europie Most Żelazny – zabytkowy żelazny most wiszący na rzece Mała Panew w Ozimku. Wybudowany w 1827 roku jest najstarszym w Europie kontynentalnej żelaznym mostem wiszącym. Restaurowany w 2014 r. : 7 km
 • Stawy Poliwoda – zespół łowisk i stawów rybnych (około 50 akwenów wodnych): 3 km
 • Promenada Turawska: liczne ośrodki wypoczynkowe oraz baru i restauracje przy Dużym Jeziorze Turawskim: 4 km
 • Jeziora; „Średnie”, „Małe” w Turawie, „Srebrne” w Osowcu: (od. 2-8 km)
 • Spływy Kajakowe na rzece Mała Panew: 7 km
 • Loty lekkim Samolotem po okolicach: 7 km

BLISKOŚĆ MIAST

 • Odległość do: Opola (Stolica Śląska Opolskiego, jedno z 3 najstarszych miast w Polsce,
  liczne zabytki, kościoły i pomniki kultury) : 25 km,
 • Ozimka: 7 km, Turawy: 8 km, Promenady przy Jeziorze: 3 km


NASZA MISJA

Preambuła:

Opieka nad bliskim i kochanym człowiekiem jest dla członków rodziny często bardzo trudnym wyzwaniem, z którym nie zawsze można się bezproblemowo i łatwo uporać, które nie jest wolne od osobistych emocji i uwarunkowań i które z czasem staje się uciążliwe i wręcz niewykonalne, szczególnie dla tych członków rodziny, którzy wykonują równocześnie pracę zawodową.

Inaczej wygląda to w przypadku przekazania opieki nad Państwa bliskimi, takim osobom, których jedyną misją jest pomoc drugiemu człowiekowi, którzy posiadają w tym kierunku nabytą wiedzę i doświadczenie oraz oddając się opiece nad Państwa bliskimi dokładają należytego i koniecznego profesjonalizmu przy zachowaniu należnej empatii, pełnym zaangażowaniu i wysokim poświęceniu.
Rezydencje „Dwór Zawiszy” jest w tym względzie szczególnie wyjątkowym i ekskluzywnym Ośrodkiem.

O nas:

Jesteśmy doświadczoną, solidną oraz sympatyczną „Drużyną Zawiszy” i staramy się jak najlepiej wykonywać naszą Misję w myśl zasady : „……na naszych słowach i czynach polegaj jak na Zawiszy”. Ponieważ: „My służymy ludziom….” – dlatego duch Zawiszy jest zawsze z nami, a więc nie możemy go zawieść.
W naszym podejściu do naszych Podopiecznych i Rezydentów rozumianym jako „służba dla ludzi”, staramy się być najlepsi, natomiast samą misję traktujemy jako „służbę nieustającą” co staramy się wyrazić w odpowiednim nastroju i estetyce naszych wnętrz, w solidności naszych działań, w empatii i w pełnym zrozumieniu potrzeb i zachowań naszych Podopiecznych jak i w jakości naszych oferowanych świadczeń.
Naszym priorytetem jest stała troska o zdrowie, komfort, bezpieczeństwo i o dobre samopoczucie naszych Podopiecznych i Rezydentów, którym pragniemy zapewnić opiekę na jak najwyższym poziomie.
W tym celu zatrudniamy tylko wykwalifikowany i w większości doświadczony personel, którego kwalifikacje zawodowe stale doskonalimy.

Misja:

Misją naszej placówki jest służenie ludziom starszym, samotnym i chorym oraz zapewnienie naszym wszystkim Podopiecznym komfortowych i godziwych warunków życia i odpoczynku w niepowtarzalnej atmosferze i w wyjątkowym miejscu. Naszą Misję pojmujemy jako zaszczytną „służbę dla drugiego człowieka”, jako „służbę nie ustającą” i „służbę o nieocenionej wartości”, którą to misję pełnimy w pokorze i w oddaniu.

Dlatego też jesteśmy w stanie podołać jej i wykonać ją lepiej, – jesteśmy przy tym otwarci na wszystkie Państwa konstruktywne wskazówki i uwagi, mogące pomóc nam w opiece nad Państwu bliską osobą.

Nasz Ośrodek Rezydencje „Dwór Zawiszy” specjalizuje się w stacjonarnej, całodobowej opiece nad bliskimi Państwu osobami, niezależnie od przyczyny powstania oraz konieczności i rodzaju opieki.
Dlatego też pomagamy k a ż d e m u, kto zwróci się do nas i obdarzy nas swoim zaufaniem, niezależnie czy jest osobą starszą, samotną, chorą, niepełnosprawną lub wymagającą innej pomocy, opieki lub uwagi.
Nasze rezydencje są domem i azylem, nie posiadają jednak cech i atmosfery, (tym bardziej zapachu) jakie można spotkać w szpitalach, w wielu domach opieki całodobowej lub w innych placówkach leczniczo-opiekuńczych.
Wzorując się na Rycerskich i Szpitalnych Zakonach, prowadzonych przez braci oddanych życiu w zgodzie z zasadami chrześcijańskiej wiary i miłosierdzia, pragniemy stosować oraz przybliżyć te wspaniałe wartości naszym Podopiecznym, -wartości, które w dzisiejszej dobie niestety, zdają się dewaluować i powoli zanikać.
Staramy się i robimy wszystko w tym kierunku aby nasi Podopieczni i Rezydenci czuli się jak u siebie w domu, żeby czuli ciepło i przytulność, żeby mogli zdać się na życzliwość otaczających ich osób.

Nasze Pryncypia – „Złota Piątka“

Posiadamy doskonałą relację zoptymalizowanej ceny do wysokiej jakości świadczeń, które oferujemy. Działamy według PIĘCIU nadrzędnych Pryncypiów i Zasad, które to ZASADY są i będą zawsze naszym priorytetem. Te zasady, które określamy jako „Złota Piątka” to:

 1. DOSKONAŁA RELACJA CEN DO WYSOKIEJ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG
 2. JEDNORAZOWY KONZEPT NASZYCH ŚWIADCZEŃ
 3. WYJĄTKOWA LOKALIZACJA, AMBIENTE I WALORY KLIMATYCZNE
 4. NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE WE WSZYSTKICH NASZYCH DOMACH
 5. ZAANGAŻOWANY I WYKWALIFIKOWANY PERSONEL

Specjalną ofertę przygotowaliśmy dla stałych i samodzielnych Rezydentów, niezależnie od wieku i potrzeb, również w celach ich indywidualnego kreatywnego rozwoju, – tak fizycznego jak i duchowego przy udziale nas samych oraz naszej społeczności.

Nieprzerwanie inwestujemy nie tylko w naszą infrastrukturę i wyposażenie, – ale również w nas samych, w celu polepszenia jakości naszych świadczeń dla dobra naszych Podopiecznych i Rezydentów.
Z tego też względu prosimy o wyrozumiałość w przypadkach, gdyby nie wszystko było po Państwa myśli.
Jesteśmy elastyczni i pokorni w działaniu oraz otwarci na konstruktywną krytykę.
Dlatego będziemy wdzięczni i otwarci na wszelkie uwagi oraz propozycje z Państwa strony mające na celu ulepszenie naszych świadczeń.
Natura, spokój i piękno okolic otaczających nasz Ośrodek umożliwią Państwu oraz Państwa bliskim wspaniały czas, urozmaicony pobyt, relaks, wypoczynek i tym samym pogodną jesień życia.
Zapraszamy i życzymy miłego pobytu w naszych progach.


Zarząd: Rezydencje „Dwór Zawiszy”

P.S. Posiadamy również oficjalne Zezwolenie Wojewody (patrz: w zakładce Kontakt) , które umożliwia nam pełnienie naszej misji.
Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Nie
Placówka nie przyjmuje osób:
Z chorobami zakaźnymi
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Lekarz, Pielęgniarka, Prawnik
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
35/9423.32/2019
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 0 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Internet WiFi na terenie całego obiektu, Monitoring 24H, Czujniki Dymu.
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami   są pokoje z WC   są pokoje z umywalkami   są łazienki wspólne  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Obiekt oddalony od wsi. Obiekt znajduje się blisko Jeziora Turawskiego (Jezioro Duże)
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz Ogólny - wizyta 1 raz w tygodniu
lekarz Psychiatra
- wizyta 1 raz w tygodniu
lekarz Neurolog
- wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 9
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 3
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Fizjoterapia, Rehabilitacja Indywidualna, Ergoterapia, Terapia zajęciowa.
Sprzęt rehabilitacyjny
Wózki normalne i elektryczne, Podnośniki osobowe, Krzesła toaletowe, Łóżka rehabilitacyjne, Materace przeciwodleżynowe, Poduszki ortopedyczne, Chodziki, Inne.
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
Różne rodzaje.

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
2800 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 4400 zł/miesiąc
2-osobowym: 3400 zł/miesiąc
3-osobowym: 2800 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   Pełne wyżywienie, Terapia zajęciowa, Fizjoterapia
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
To co odróżnia nasze Rezydencje dla Seniorów oraz prowadzone przez nas Domy Opieki Całodobowej od innych tego typu placówek w kraju, to przede wszystkim: Wysoka jakość naszych świadczeń Wysokie kwalifikacje i cechy interpersonalne zatrudnionego personelu Wyjątkowe położenie i wyposażenie Ośrodka (10 Ha na terenie leśno-parkowym, w tym: baseny zewnętrzne, basen wewnętrzny, stawy, ogrody, pomniki przyrody, SPA, restauracje, siłownie, gabinety, sale do fizjoterapii, inne) Posiadamy doskonałą relację zoptymalizowanej ceny do wysokiej jakości świadczeń, które oferujemy. Działamy według PIĘCIU nadrzędnych Pryncypiów i Zasad, które to ZASADY są i będą zawsze naszym priorytetem. Te zasady, które określamy jako „ZŁOTA PIĄTKA” to: DOSKONAŁA RELACJA CEN DO WYSOKIEJ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG JEDNORAZOWY KONZEPT NASZYCH ŚWIADCZEŃ WYJĄTKOWA LOKALIZACJA, AMBIENTE I WALORY KLIMATYCZNE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE WE WSZYSTKICH NASZYCH DOMACH ZAANGAŻOWANY I WYKWALIFIKOWANY PERSONEL NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYPOSAŻENIE ORAZ WYKWALIFIKOWANY PERSONEL W trosce o zdrowie i jak najlepsza opiekę nad naszymi Podopiecznymi, zadbaliśmy o bardzo dobrą infrastrukturę i wyposażenie w zakresie opieki medycznej i pielęgniarskiej. Posiadamy gabinety przyjęć i gabinety zabiegowe, sale do do fizjoterapii, do masażu i do ćwiczeń fizycznych. Posiadamy nowoczesne łózka rehabilitacyjne, podnośniki osobowe, windy osobowe oraz zestawy sprzętu do intensywnej opieki medycznej. Nasi lekarze i pielęgniarki są dostępni całodobowo na każde żądanie. System pracy naszych opiekunek jest trzy zmianowy (24 godz./dobę). Zapewniamy odpowiedni stosunek Opiekunek do Podopiecznych, tak aby sprawowana opieka stała na jak najwyższym poziomie. WYJĄTKOWE POŁOŻENIE OŚRODKA / LOKALIZACJA.: Jak już pisaliśmy powyżej nasz Ośrodek położony jest na skraju miejscowości Dylaki wśród bogatych we florę i faunę lasów „Parku Krajobrazowego Bory Stobrawskie”. Wychodząc lub wyjeżdżając od nas nie trzeba przechodzić przez drogę lub inne zabudowane tereny aby znaleźć się na łonie leśnej i wodnej natury. Na terenie samego Ośrodka znajduje się własny las i park, w tym ok. 10 km ścieżek i alei spacerowych, altany, ogrody, w tym ogrody wodne, stawy i oczka wodne. Na naszym terenie dominuje starodrzew oraz ok. 500 gatunków roślin, drzew i kwiatów. Nasza natura jest oszołamiająca i wszechobecna, ze specyficznym uzdrawiającym mikroklimatem. Bezpośrednia bliskość (1 km) Dużego Jeziora Turawskiego oraz pozostałych Jezior Turawskich (4 km) powoduje ciągły napływ mas świeżego i czystego powietrza. „Duże Jezioro Turawskie” o łącznej powierzchni: 24 km kwadratowych, cechuje się wyjątkowo przepięknym położeniem: otoczone jest w całości lasami sosnowymi, posiada piaszczyste plaże oraz grupy wydmowe. Jezioro jest też siedliskiem unikalnego ptactwa wodnego oraz najlepszym łowiskiem sandacza w Polsce. Większość terenów brzegowych od strony naszego Ośrodka to dziewicze i dzikie zakątki gdzie rzadko można spotkać innych ludzi. (www.turawa.com.pl, www.wrotaopolszczyzny.pl) Graniczące bezpośrednio z naszym ośrodkiem przepiękne, urozmaicone trasy spacerowe i rowerowe jak i dziewicze lasy bogate w grzyby i jagody, łąki, dzikie plaże, gaje dębowe sprzyjają również aktywnemu wypoczynkowi, w tym pieszym wędrówkom co jest urozmaicenie dla odwiedzających rodzin naszych Podopiecznych.

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Kiedy moja babcia zachorowała mieliśmy ogromny problem ze znalezieniem dobrego domu opieki Rezydencje Zawiszy znaliśmy tylko że słyszenia ale postanowiliśmy sprawdzić jak tak naprawdę wygląda funkcjonowanie tego właśnie domu seniora,sama lokalizacja budzi ogromny zachwyt, obiekt znajduje się na dość sporej powierzchni otoczonej lasem,pokoje mają bardzo wysoki standard każdy posiada łazienkę z prysznicem ,kierownictwo bardzo miłe o kazdej porze dnia i nocy służy pomocą ,panie opiekunki osoby o wielkim sercu swoją pracę wykonują z poświęceniem i empatią.Zawsze usmiechniete,pogodne. Dom seniora posiada baseny sauny,siłownie ,odbywają się zajęcia z rehabilitantka,do dyspozycji jest opieka lekarska jak i pielęgniarka,ale także na wszelkie wyjazdy czy to do lekarza czy do kościoła posiadają własny transport .Bardzo polecam to miejsce.

Karolina 2020-10-27

Jestem bardzo mile zaskoczony tym miejscem, pięknie urządzone pomieszczenia i pokoje, bardzo miła atmosfera i obsługa, bardzo dobre wyposażenie. Nie widziałem w żadnym domu dla staruszków na opolszczyźnie aż 3 basenów. Polecam

Waldus 2020-10-27

Jedno z nie wielu miejsc w ładnej lokalizacji w otoczeniu 100 % przyrody miejsce nie powtarzalne pod kazdym względem mile i przyjazne nie tylko dla podopiecznych ale bliskich ktorzy chca odwiedzić swoich bliskich i spedzic z nimi czas . Mialem tam babcie nie tylko wyjatjowym miejscu o każdej porze roku ale i w śród milych i sympatycznych osób kierownictwa jak i również opiekunek . Mile i przytulne pokoje z wiodkiem nie tylko na przyrodę na terenie obiektu jak również po za nim .

Sebastian 2020-10-26

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.