Dom Seniora POGODNA JESIEŃ

Rokitno 60

66-340, Przytoczna

Opis placówki

Dom Seniora POGODNA JESIEŃ to wyjątkowe miejsce łączące warunki sanatoryjne z możliwością stałego pobytu. Budynek został wybudowany w 2010 i oddany do użytku w pierwszym kwartale 2011 roku. Obiekt jest nowoczesny i komfortowy, dopasowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, spełniający wszystkie standardy unijne.

Dom Seniora Pogodna Jesień znajduje się w woj.lubuskim, w malowniczo położonej wśród lasów i jezior miejscowości Rokitno, znanej pielgrzymom z Sanktuarium Matki Boskiej Rokitniańskiej. Wiosną i latem to wymarzone miejsce na spacery i wycieczki, jesienią na grzybobranie. Dom Seniora Pogodna Jesień oferuje pobyt w pokojach jedno- lub dwuosobowych. W każdym pokoju znajduje się łazienka, TV, radio, Internet i instalacja przywoławcza. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby pokoje były komfortowe i przytulne. Wyposażone w przedmioty osobiste mieszkańców dadzą poczucie domowej atmosfery. Dla wygody mieszkańców budynek jest wyposażony w windę i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom Seniora Pogodna Jesień oferuje pobyt w pokojach jedno- lub dwuosobowych. W każdym pokoju znajduje się łazienka, TV, radio, Internet i instalacja przywoławcza. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby pokoje były komfortowe i przytulne. Wyposażone w przedmioty osobiste mieszkańców dadzą poczucie domowej atmosfery. Dla wygody mieszkańców budynek jest wyposażony w windę i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pensjonariuszom zapewniamy:

  • wyjątkowo dobrą opiekę codzienną
  • rehabilitację i opiekę medyczną
  • zajęcia organizujące czas wolny
  • terapię ducha, ciała i umysłu
  • możliwość pobytu stałego, czasowego, dziennego

Dom Seniora Pogodna Jesień oferuje wyżywienie w postaci pięciu posiłków dziennie (trzy posiłki główne oraz drugie śniadanie i podwieczorek), z uwzględnieniem indywidualnych diet. Dodatkowo mieszkańcy mają nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów. Posiłki serwujemy w pięknej, dużej jadalni z wyjściem na taras, a w razie potrzeby - podajemy także w pokojach.

Nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem naszych mieszkańców czuwa całodobowo wykwalifikowany personel opiekunek i pielęgniarek, realizując zalecenia lekarza rodzinnego i specjalistów. Wizyty lekarza internisty odbywają się dwa razy w tygodniu i każdorazowo na wezwanie.

Rehabiltacja - szczególny nacisk położyliśmy na szeroko pojętą terapię ciała. Służy do tego sala gimnastyczna wyposażona w bieżnie, rowerki stacjonarne, rotory, piłki FITBALL, kabinę usprawniającą, tzw. ,,ugul' itp. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel. Typowe zabiegi rehabilitacyjne na profesjonalnym sprzęcie pomogą poprawie stanu mięśni, stawów i kości.

Rekreacja - bardzo ważne dla Pensjonariuszy jest wypełnienie dużej ilości wolnego czasu. Prowadzimy więc terapie zajęciowe w pracowniach artystycznych. Pracownia garncarska z piecem do wypalania gliny pozwoli na stworzenie dzieł użytkowych, które mogą być prezentem dla najbliższych. Zajęcia z plastykiem w pracowni malarskiej, tkackiej i rzeźbiarskiej może odkryją nowe pasje naszych seniorów. Pracownia komputerowa zaprasza do zdobywania wiedzy i informacji o otaczającym świecie. W celu integracji z lokalną społecznością i uatrakcyjnieniem pobytu planujemy między innymi:

  • zapraszać Klub Seniora z Przytocznej na wspólne muzykowanie,
  • organizować ogniska i pikniki zuchami i harcerzami z Hufca z Przytocznej oraz lokalną społecznością,
  • zdobywać wiedzę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Międzyrzeczu,
  • organizować wyjazdy do kina, teatru w Gorzowie Wlkp.

Zapraszamy do odwiedzenia nas i zapoznania się z pełną oferą.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Warunki socjalno-bytowe super.Atmosfera prawie jak w rodzinnym domu,organizowana terapia zajęciowa dopasowywana do potrzeb i możliwości podopiecznych. Podstawowe leki wkalkulowane w cene opłaty za pobyt.Bezplatne spotkania integracyjne wyjazdowe i na ternie własnym.Ps.przebywa tam moja teściowa od chwili otwarcia. Zastanawiam się dlaczego opieka społeczna dopłaca za pobyt do domów społecznych a prywatnych nie.Czy dopłata należy się ludziom czy domom.

Henryk Jałocha 2012-03-03

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.