Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Seniora NA WZGÓRZU w Głogoczowie


32-444 Głogoczów, Głogoczów 805

tel. 123 728 881

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

60
1,2,3
4250
   Wolne miejsca
Do schowka
Do porównania
Dom Seniora NA WZGÓRZU w Głogoczowie

Opis placówki


Nasza Oferta

Dom Seniora „Na Wzgórzu” realizuje swoją misję od 2006 roku. Zdobyte doświadczenie, wiedza medyczna, wypracowane standardy geriatryczne, osobiste zaangażowanie kierownictwa i personelu oraz stabilny zespół sprawiają, że możemy zaproponować naszym mieszkańcom wysokiej jakości zindywidualizowany plan wsparcia w starości.

Dyrektorem ośrodka jest pani Monika Stolarska, osoba otwarta na wyzwania, pełna energii, odpowiedzialna, rozumiejąca starość i szanująca ludzi starych. Jest córką pielęgniarki, dzięki czemu już od dzieciństwa mogła zaobserwować trudy i wyzwania tego zawodu oraz podziwiać, jak wielką radość i satysfakcję przynosi niesienie pomocy tym, którzy są w potrzebie – zwłaszcza osobom starszym. Jej doświadczenia rodzinne i osobiste sprawiły, że wybiera do swojego zespołu osoby z odpowiednimi predyspozycjami. Buduje wysoką jakość opieki w oparciu o uniwersalne ludzkie wartości.

Realizując cele jakie są postawione przed naszym ośrodkiem na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych pensjonariuszy. Niesiemy pomoc osobom w podeszłym wieku z towarzyszącymi somatycznymi schorzeniami oraz problemami narządu ruchu, po złamaniach, udarach oraz zabiegach, wymagających profesjonalnej rehabilitacji, całodobowej opieki medycznej i pielęgniarskiej.

Pokoje

Oferujemy:

  • pokoje 1 i 2-osobowe, apartamenty 1 i 2-pokojowe wyposażone w łazienkę, TV oraz telefon stacjonarny,
  • pokoje dla odwiedzających,
  • sale dla chorych leżących.

Wszystkie pokoje wyposażone są w system przywoławczy. Nowoczesna winda i brak barier architektonicznych ułatwiają poruszanie się po obiekcie.

Wyżywienie

W cenę pobytu wliczone są 3 główne i 2 mniejsze posiłki dziennie oraz stale wydawane napoje. Zapewniamy domowe jedzenie przygotowywane w nowoczesnej kuchni i serwowane w obszernej sali jadalnej mającej bezpośrednie połączenie z tarasem i ogrodem. Istnieje możliwość doboru indywidualnej diety.

Ogród

Dla Naszych Mieszkańców zaplanowaliśmy ogród o powierzchni 35 arów składający się z sadu, lasku drzew iglastych, altanki otoczonej brzozami, skarpy obsadzonej kwiatami, tarasów i szachów ogrodowych.

Rekreacja i terapia zajęciowa

Okolica Domu Seniora sprzyja spędzaniu wolnego czasu na aktywnym wypoczynku. Około 500 metrów od Domu rozpoczyna się pięknie położony las ze ścieżkami spacerowymi. Proponujemy udział w organizowanych przez nas wycieczkach do najciekawszych atrakcji regionu. Głogoczów położony jest w połowie drogi pomiędzy Krakowem a Myślenicami przy trasie do Zakopanego i niedalekim sąsiedztwie Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
Pragnąc uatrakcyjnić pobyt w Naszym Domu a równocześnie pomóc w zorganizowaniu wolnego czas zapraszamy na terapię zajęciową prowadzoną w obszernej sali kominkowej z dwoma tarasami i stanowiskiem internetowym.
Raz w tygodniu zapraszamy na zajęcia z literatury oraz popołudnie filmowe.

Rehabilitacja

Zapraszamy do profesjonalnie wyposażonej sali rehabilitacyjnej pod opieką doświadczonych magistrów rehabilitacji. Proponujemy Państwu pełną rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną i kardiologiczną, solux, fototerapię i Nordic Walking. Zapraszamy do korzystania z masażu leczniczego, reflexoterapii, rehabilitacji ręki. Koszt zajęć rehabilitacyjnych wliczony jest w cenę pobytu.

Kaplica

Zapewniamy opiekę duszpasterską. W Kaplicy Domu Seniora regularnie odprawiane są Msze Święte.

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
schorzenia wieku podeszłego, choroby układu sercowo-naczyniowego a w szczególności niewydolność serca, choroba Alzheimera i inne otępienia
Placówka nie przyjmuje osób:
z ostrymi psychozami, uzależnionych od alkoholu i narkotyków
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
lekarz medycyny i doktor nauk medycznych, specjalista chorob wewnetrznych
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 60 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
winda, całkowity brak barier architektonicznych, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w łazienkach, dźwigi kąpielowe, system przywoławczy w każdym pokoju
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
dębowe podłogi, drewniane meble, centrala telefoniczna, możliwość telefonicznej komunikacji pomiędzy pokojami, wysokiej jakości materiały wykończeniowe wnętrz
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
sad, altana
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
malownicza okolica, piękne widoki, sąsiedztwo lasu, szybki dojazd Zakopianką z Krakowa
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu
komfortowa architektura, wysoki standard wszystkich pomieszczeń i materiałów wykończeniowych, wokół dużo zieleni

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz medycyny - wizyta 1 raz w tygodniu
lekarz chorób wewnętrznych (stała opieka)

lekarz geriatra (2 razy w miesiącu), chirurg
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 2, opiekunek: 5
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
pełna rehabilitacja ruchowa pod nadzorem doświadczonych magistrów rehabilitacji, rehabilitacja indywidualna i w grupie, solux, masaż leczniczy, rehabilitacja ręki, fototerapia, reflexoterapia, rehabilitacja ortopedyczna, kardiologiczna, neurologiczna
Sprzęt rehabilitacyjny
dwie w pełni wyposażone, profesjonalnie urządzone sale
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
terapia zajęciowa, biblioterapia, popołudnia filmowe

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4500 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja opieka duszpasterska, terapia zajęciowa, biblioterapia, popołudnia filmowe, pełne wyżywienie
Dodatkowe płatności
leki, pieluchomajtki, konsultacje chirurgiczne, opatrunki, środki higieny osobistej
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
Dom prowadzony jest przez małżeństwo lekarzy. Nad zdrowiem i komfortem mieszkańców czuwa 30-osobowy zespół złożony z wykwalifikowanych pracowników w tym 8 lekarzy. Posiadamy certyfikat ISO 9001:2000 i HACCP oraz bezterminową i bezwarunkową zgodę Wojewody Małopolskiego na prowadzenie działalności polegającej na opiece nad osobami starymi i niepełnosprawnymi. Zapraszamy do odwiedzenia naszego ośrodka oraz do zapoznania się z protokołami kontroli.

Rekomendacje, opinie, podziękowania (6)


2015-05-23
Chcieliśmy tą drogą podziękowac za wspaniałą opiekę nad naszą Mamą, która spędziła w Domu Seniora "Na Wzgórzu" prawie 2,5 roku. Za serce, wrażliwość i cierpliwość w stosunku do niej. Nasza Mama ze względu na chorobę Alzheimera wymagała w ostatnich latach stałej opieki, której nie byliśmy w stanie jej zapewnić. W zwiazku z tym zaczęliśmy szukać odpowiedniej placówki, mogącej sprostać temu zadaniu.Sprawdziliśmy kilka domów opieki, aż wreszcie trafiliśmy do tego Domu Seniora.Jest to miejsce naprawde godne polecenia ze względu na wspaniałą atmosferę oraz fachową opiekę. Personel tego ośrodka to osoby o dużej kompetencji oraz dużej odporności psychicznej; nigdy nie podnoszą głosu, używają zdrobnień w imionach, podchodzą indywidualnie i z szacunkiem do każdego mieszkanca tego domu.Jak długo stan zdrowia na to pozwala, Pensjonariusze biorą udział w terapii zajęciowej oraz korzystają z fizjoterapii. Przy dobrej pogodzie wychodzą na ogród - nikt tutaj nie jest pozostawiony samemu sobie. Kuchnia w tym ośrodku jest bardzo dobra, posiłki są gotowane na miejscu, są owoce, ciasta, podwieczorki. Pensjonariusze sa czysci i zadbani. Obsługa bardzo dba o porządek, łazienki są czyste, pościel jest regularnie zmieniana, ubrania wyprane i ułożone do szafek. Zawsze mogliśmy się dodzwonić, porozmawiać z nasza Mamą albo z Dr. Dubiel prowadzacym ten ośrodek. O każdej zmianie stanu zdrowia byliśmy informowani na bieżaco a nasza Mama była otoczona na co dzien specjalistyczną opieką lekarską. Odwiedzać mogliśmy ja w ośrodku o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu, że powierzyliśmy naszą Mame tej placówce mogliśmy normalnie funkcjonować nie martwiąc się o to czy jest bezpieczna, nakarmiona i zadbana. Przez cały okres jej pobytu tutaj, traktowana byla z należnym jej szacunkiem i godnością. Jesteśmy bardzo wdzięczni za opiekę nad nią zwłaszcza w ostatnich tygodniach jej życia gdy wymagała stałej i kompetentnej opieki. Opieki na takim poziomie na pewno nie bylibyśmy jej w stanie zapewnić w warunkach domowych. Jeszcze raz dziękujemy

Córka i syn Lusi Ś.
2013-03-13
Moja mama jest w Domu Seniora Na Wzgórzu w Głogoczowie już od pięciu lat. Zawsze chwaliła opieke i swoje mieszkanie. Dwa tygodnie temu jej stan zdrowia pogorszył się i dostałem telefon od pana Dr. Dubiela że może by było dobrze żebym przyjechal ( mieszkam w USA). Udało mi się dostać bilet tego samego dnia i dzień później byłem w Głogoczowie. Pan Dr. Dubiel był tak uprzejmy że zaoferował mi pokój gościnny w swoim ośrodku i mogłem spedzić cały tydzień z moją mamą, której stan zdrowia dzieki Bogu i opiece pana Dr. Dubiela i całego personelu wyraźnie się poprawił. Bedąc w ośrodku przez cały tydzień mogłem zaobserwować jak on działa i co moja mama wychwalała. Przede wszystkim, pan Dr. Dubiel, jego żona, równiesz lekarka oraz inni lekarze, którzy pracują w ośrodku są na najwyższym poziomie tak pod wzgledem medycznym jak i personalnym. Ich stałe wizyty lekarskie utrzymują naszych ukochanych w jak najlepszym stanie zdrowia. Panie pielegniarki i cała obsługa jest nienaganna. Prosze pamietać że byłem w ośrodku przez 24 godziny na dobę i nie obserwowałem tylko swojej mamy ale cały personel i cały ośrodek. Cała opieka zwraca się do pacjentów nawet tych najbardziej chorych i własciwie nieobecnych z jak największym szacunkiem i troską. Pani Basiu, Pani Basiuniu, proszę, jak Pani pomóc, to są słowa które się słyszy do okoła. Czystość nienaganna, ubrania wyprane i wyprasowane, poskładane w szafie. Moja mama ma własną pościel to nie problem. Mama nie lubi wstawać rano na śniadanie to przynoszą jej śniadanie do łóżka. Kiedy kupiłem mamie komputer żeby miała co robić i żeby być z nią w kontakcie przez Skajpa to Pan Dr. Dubiel załączył internet. Ostatnio była wymiana telewizorów na cyfrowe w całym ośrodku i chcieliśmy dostać dla mamy większy telewizor, załatwione bez problemu. Bedąc w ośrodku miałem też okazje jeść z mamą wszystkie posiłki które były bez zarzutu. Ile razy z pokoju zadzwoniliśmy po pomoc obsługa pokazuje sie natychmiast. Szwagier przyjechał odwiedzić mame, pare minut później przyszła pani z obsługi z kawą i ciasteczkami dla nas. Mama przyjechala do Domu Na Wzgórzu na noszach po złamaniu kości biodrowej. Dzieki wspaniałej opiece pana Dr. Dubiela i wspanialej pani teraupetki postawili mamę na nogi do tego stopnia że mama wybrała się na dwie wycieczki po Rosji które były jej dostępne dzieki ośrodkowi. Mama uwielbia zajęcia które są organizowane w ośrodku. Jej dzieła wiszą na mojej choince w Chicago i choince mojej córki w Texasie. Dzieła mamy i innych pacjentów zobaczą państwo na ścianach ośrodka. Zajęcia w bibliotece sprawiają pacjentom ogromną radość. Są prowadzone na najwyższym poziomie. W trakcie całej choroby mamy jej największym problemem bylo to że opuszcza zajęcia. Zazwyczaj żeby pochwały wyglądały realistycznie należy napisac pare słów krytyki. Przepraszam, ale naprawde nie mam żadnej negatywnej obserwacji. Byłem na kruzach, byłem na wakacjach ze wszystkimi świadczeniami ale takiego serwisu nigdzie nie uświadczyłem. O, mam krytykę! Wspominając wakacje ze wszyskimi świadczeniami olśniło mnie NIE MA BARU i alkohol jest nie dozwolony!

Andrzej Olechowski
2012-02-20
Tu, w Domu Seniora „Na wzgórzu”, przez ostatnie trzy lata mieszkałam moja Mama. I choć zmarła niedawno, to wiem, że umierała godnie, w otoczeniu ludzi serdecznych dla Niej, szanujących Ją, opiekujących się Nią przez cały czas choroby. Pełny profesjonalizm, kompetencja i wiedza medyczna połączona z ludzkimi reakcjami całego personelu, zaczynając od lekarzy, poprzez pielęgniarki, opiekunki po cały personel pomocniczy to najlepsze połączenie dla zapewnienia dobrej opieki osobom schorowanym, nieradzącym sobie samodzielnie. Serdecznie dziękuję.

Izabela, córka Zofii
2010-10-07
Gorąco polecam Dom Seniora "Na wzgórzu" gdzie moja mama spędziła ostatnie cztery lata swojego życia. Opieka medyczna na wysokim poziomie, zawsze uśmiechnięty i idący z pomocą personel. Bardzo dobre warunki, świetna kuchnia , a co ważne dla ludzi starszych opieka duchowa .

Córka Kazi
2010-05-27
Fachowa opieka i pielęgnacja, doskonała opieka medyczna, serdeczny personel, świetna kuchnia,piękne położenie domu.Bardzo dobry kontakt z rodzinami pensjonariuszy. Moja mama spędziła tam ostatnie lata życia w spokoju i komforcie.Gorąco polecam!

Anna Mańkowska
2007-06-29
Ogólnie to byłem tam Jet wygodnie Doskonała obsługa I jedzenie Ksiądz jest Na każde zawołanie i wyspecjalizowany lekarz teżSERDECZNIE POLECAM TEN DOM SENIORA!!!!

Mateusz
Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.