Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Seniora "Na Wzgórzu" w Głogoczowie


32-444 Głogoczów 805, Głogoczów 805

tel. 123 728 881; kom. 572 361 648

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

60
1,2,3
4900
  
Do schowka
Do porównania
Dom Seniora

Opis placówki


Dom Seniora „Na Wzgórzu” realizuje swoją misję od ponad piętnastu lat. Zdobyte doświadczenie, wiedza medyczna, wypracowane standardy geriatryczne, osobiste zaangażowanie kierownictwa i personelu oraz stabilny zespół sprawiają, że możemy zaproponować naszym mieszkańcom wysokiej jakości zindywidualizowany plan wsparcia w starości.

 

1. Posiadamy bezterminową i bezwarunkową zgodę Wojewody Małopolskiego na prowadzenie działalności związanej z opieką nad osobami starymi i niepełnosprawnymi.

2. Specjalizujemy się nie tylko w leczeniu chorób wieku starczego takich, jak niewydolność serca czy otępienia, ale także w kompleksowej opiece geriatrycznej, rehabilitacji, terapii zajęciowej i biblioterapii.

3. Dom dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i pozbawiony barier architektonicznych, posiada obszerny pokój dzienny z tarasem, jadalnię, sale rehabilitacyjne, kaplicę, nowoczesną kuchnię, każdy pokój wyposażony jest w łóżka rehabilitacyjne, system przywołania, telewizor i telefon.

4. W trosce o zapewnienie ciągłości opieki dysponujemy salami dla osób leżących i realizujemy pryncypia opieki paliatywnej.

5. Dom położony jest w malowniczej wiejskiej okolicy i sąsiedztwie lasu, a łatwy dojazd z Krakowa zapewnia "Zakopianka".

6. Współpracujemy z geriatrami, lekarzami specjalizującymi się w chorobach okresu starości.

7. Mamy własną kuchnię, która szczyci się certyfikatem HACCP, będącym gwarancją naszej troski o jakość posiłków, które przygotowujemy na miejscu.

8. Obecnie cieszymy się zaufaniem blisko 60 mieszkańców Domu i ich rodzin.

 

Nad zdrowiem, bezpieczeństwem i komfortem mieszkańców Domu Seniora „Na Wzgórzu” czuwa ponad 40-osobowy zespół pracowników, w skład którego wchodzi lekarz geriatra, koordynator medyczny, ratownicy medyczni, opiekuni medyczni, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, psycholog i duszpasterz wyznania katolickiego. Trzon zespołu to osoby, które pracują z nami od pierwszych dni działania ośrodka.

 

Opieka długoterminowa.

Zapraszamy do naszego ośrodka na pobyty stałe. Można zamieszkać w naszym domu korzystając z naszej opieki i utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi poza ośrodkiem. Dysponujemy pokojami jedno i dwuosobowymi. Dom podzielony jest na trzy sektory: sale dla osób przewlekle leżących dostosowane do potrzeb specjalistycznej opieki. Piętro dla osób z otępieniem i problemami z pamięcią, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo i stały nadzór pielęgniarski oraz piętro dla osób bez problemów z pamięcią, gdzie zapewniamy więcej intymności kosztem mniejszego nadzoru. Każdy pokój wyposażony jest w system przywołania.  Jesteśmy przygotowani merytorycznie i logistycznie do zapewnienia ciągłości opieki. Dysponujemy salami dla osób leżących, wymagających zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych. Znamy kanony medycyny paliatywnej, potrafimy leczyć ból i inne objawy fizycznego cierpienia u kresu życia.

 

Pobyty miesięczne.

Zapraszamy na pobyty krótkoterminowe - miesięczne. To część naszej oferty skierowana głównie do opiekunów, którzy maja potrzebę przerwy w sprawowaniu opieki nad swoim bliskim, ale także dla Seniorów, którzy pobyt w naszym ośrodku chcą potraktować jako pobyt sanatoryjny.  Miesiąc to taki czas, który pozwala nam na poznanie potrzeb chorego, modyfikację leczenia przewlekłego, rehabilitację, to najkrótszy okres po którym nasz mieszkaniec może odczuć poprawę swojego stanu zdrowia i skorzystać na naszej opiece. Jeśli opiekun planuje urlop lub przerwę w sprawowaniu swoich obowiązków, miesięczne pobyty dają taką możliwość.

 

Pobyty poszpitalne.

Hospitalizacja i okres po pobycie w szpitalu to bardzo trudny czas w życiu starego człowieka. Okres rekonwalescencji po przebyciu choroby wymagającej hospitalizacji i powikłania samej hospitalizacji, pogorszenie sprawności funkcjonalnej powodują konieczność rehabilitacji, prawidłowego odżywienia, modyfikacji leczenia szpitalnego i realizacji zaleceń szpitalnych. Pierwszy miesiąc po okresie pobytu w szpitalu to czas, kiedy wysiłki rehabilitacyjne i opiekuńcze mające na celu poprawę stanu funkcjonalnego powinny być najbardziej intensywne, bo dają największą szansę na powrót sprawności i poprawę rokowania. W ramach pobytów poszpitalnych proponujemy rutynowo:

- kontrolę i ewentualną modyfikację terapii farmakologicznej zleconej przy wypisie ze szpitala

- realizację zaleceń szpitalnych w zakresie kontroli parametrów laboratoryjnych, glikemii, ciśnienia tętniczego krwi z modyfikacją leczenia w zależności od wyników

- modyfikacje insulinoterapii i doustnego leczenia cukrzycy

- rehabilitację usprawniającą, szczególnie reedukację chodu i poprawę sprawności funkcjonalnej

- odżywianie

- leczenie ran przewlekłych

- edukację chorego i rodziny w zakresie dalszej opieki

 

 

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
schorzenia wieku podeszłego, choroby układu sercowo-naczyniowego a w szczególności niewydolność serca, choroba Alzheimera i inne otępienia
Placówka nie przyjmuje osób:
z ostrymi psychozami, uzależnionych od alkoholu i narkotyków
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 60 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
winda, całkowity brak barier architektonicznych, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w łazienkach, dźwigi kąpielowe, system przywoławczy w każdym pokoju
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
dębowe podłogi, drewniane meble, centrala telefoniczna, możliwość telefonicznej komunikacji pomiędzy pokojami, wysokiej jakości materiały wykończeniowe wnętrz
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
sad, altana
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
malownicza okolica, piękne widoki, sąsiedztwo lasu, szybki dojazd Zakopianką z Krakowa
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu
komfortowa architektura, wysoki standard wszystkich pomieszczeń i materiałów wykończeniowych, wokół dużo zieleni

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz geriatra (1 raz w tygodniu - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 2, opiekunek: 6
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
pełna rehabilitacja ruchowa pod nadzorem doświadczonych magistrów rehabilitacji, rehabilitacja indywidualna i w grupie, solux, masaż leczniczy, rehabilitacja ręki, fototerapia, reflexoterapia, rehabilitacja ortopedyczna, kardiologiczna, neurologiczna
Sprzęt rehabilitacyjny
dwie w pełni wyposażone, profesjonalnie urządzone sale
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
terapia zajęciowa, biblioterapia, popołudnia filmowe

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4900 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja opieka duszpasterska, terapia zajęciowa, biblioterapia, popołudnia filmowe, pełne wyżywienie
Dodatkowe płatności
leki, pieluchomajtki, konsultacje chirurgiczne, opatrunki, środki higieny osobistej
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (6)


2015-05-23
Chcieliśmy tą drogą podziękowac za wspaniałą opiekę nad naszą Mamą, która spędziła w Domu Seniora "Na Wzgórzu" prawie 2,5 roku. Za serce, wrażliwość i cierpliwość w stosunku do niej. Nasza Mama ze względu na chorobę Alzheimera wymagała w ostatnich latach stałej opieki, której nie byliśmy w stanie jej zapewnić. W zwiazku z tym zaczęliśmy szukać odpowiedniej placówki, mogącej sprostać temu zadaniu.Sprawdziliśmy kilka domów opieki, aż wreszcie trafiliśmy do tego Domu Seniora.Jest to miejsce naprawde godne polecenia ze względu na wspaniałą atmosferę oraz fachową opiekę. Personel tego ośrodka to osoby o dużej kompetencji oraz dużej odporności psychicznej; nigdy nie podnoszą głosu, używają zdrobnień w imionach, podchodzą indywidualnie i z szacunkiem do każdego mieszkanca tego domu.Jak długo stan zdrowia na to pozwala, Pensjonariusze biorą udział w terapii zajęciowej oraz korzystają z fizjoterapii. Przy dobrej pogodzie wychodzą na ogród - nikt tutaj nie jest pozostawiony samemu sobie. Kuchnia w tym ośrodku jest bardzo dobra, posiłki są gotowane na miejscu, są owoce, ciasta, podwieczorki. Pensjonariusze sa czysci i zadbani. Obsługa bardzo dba o porządek, łazienki są czyste, pościel jest regularnie zmieniana, ubrania wyprane i ułożone do szafek. Zawsze mogliśmy się dodzwonić, porozmawiać z nasza Mamą albo z Dr. Dubiel prowadzacym ten ośrodek. O każdej zmianie stanu zdrowia byliśmy informowani na bieżaco a nasza Mama była otoczona na co dzien specjalistyczną opieką lekarską. Odwiedzać mogliśmy ja w ośrodku o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu, że powierzyliśmy naszą Mame tej placówce mogliśmy normalnie funkcjonować nie martwiąc się o to czy jest bezpieczna, nakarmiona i zadbana. Przez cały okres jej pobytu tutaj, traktowana byla z należnym jej szacunkiem i godnością. Jesteśmy bardzo wdzięczni za opiekę nad nią zwłaszcza w ostatnich tygodniach jej życia gdy wymagała stałej i kompetentnej opieki. Opieki na takim poziomie na pewno nie bylibyśmy jej w stanie zapewnić w warunkach domowych. Jeszcze raz dziękujemy

Córka i syn Lusi Ś.
2013-03-13
Moja mama jest w Domu Seniora Na Wzgórzu w Głogoczowie już od pięciu lat. Zawsze chwaliła opieke i swoje mieszkanie. Dwa tygodnie temu jej stan zdrowia pogorszył się i dostałem telefon od pana Dr. Dubiela że może by było dobrze żebym przyjechal ( mieszkam w USA). Udało mi się dostać bilet tego samego dnia i dzień później byłem w Głogoczowie. Pan Dr. Dubiel był tak uprzejmy że zaoferował mi pokój gościnny w swoim ośrodku i mogłem spedzić cały tydzień z moją mamą, której stan zdrowia dzieki Bogu i opiece pana Dr. Dubiela i całego personelu wyraźnie się poprawił. Bedąc w ośrodku przez cały tydzień mogłem zaobserwować jak on działa i co moja mama wychwalała. Przede wszystkim, pan Dr. Dubiel, jego żona, równiesz lekarka oraz inni lekarze, którzy pracują w ośrodku są na najwyższym poziomie tak pod wzgledem medycznym jak i personalnym. Ich stałe wizyty lekarskie utrzymują naszych ukochanych w jak najlepszym stanie zdrowia. Panie pielegniarki i cała obsługa jest nienaganna. Prosze pamietać że byłem w ośrodku przez 24 godziny na dobę i nie obserwowałem tylko swojej mamy ale cały personel i cały ośrodek. Cała opieka zwraca się do pacjentów nawet tych najbardziej chorych i własciwie nieobecnych z jak największym szacunkiem i troską. Pani Basiu, Pani Basiuniu, proszę, jak Pani pomóc, to są słowa które się słyszy do okoła. Czystość nienaganna, ubrania wyprane i wyprasowane, poskładane w szafie. Moja mama ma własną pościel to nie problem. Mama nie lubi wstawać rano na śniadanie to przynoszą jej śniadanie do łóżka. Kiedy kupiłem mamie komputer żeby miała co robić i żeby być z nią w kontakcie przez Skajpa to Pan Dr. Dubiel załączył internet. Ostatnio była wymiana telewizorów na cyfrowe w całym ośrodku i chcieliśmy dostać dla mamy większy telewizor, załatwione bez problemu. Bedąc w ośrodku miałem też okazje jeść z mamą wszystkie posiłki które były bez zarzutu. Ile razy z pokoju zadzwoniliśmy po pomoc obsługa pokazuje sie natychmiast. Szwagier przyjechał odwiedzić mame, pare minut później przyszła pani z obsługi z kawą i ciasteczkami dla nas. Mama przyjechala do Domu Na Wzgórzu na noszach po złamaniu kości biodrowej. Dzieki wspaniałej opiece pana Dr. Dubiela i wspanialej pani teraupetki postawili mamę na nogi do tego stopnia że mama wybrała się na dwie wycieczki po Rosji które były jej dostępne dzieki ośrodkowi. Mama uwielbia zajęcia które są organizowane w ośrodku. Jej dzieła wiszą na mojej choince w Chicago i choince mojej córki w Texasie. Dzieła mamy i innych pacjentów zobaczą państwo na ścianach ośrodka. Zajęcia w bibliotece sprawiają pacjentom ogromną radość. Są prowadzone na najwyższym poziomie. W trakcie całej choroby mamy jej największym problemem bylo to że opuszcza zajęcia. Zazwyczaj żeby pochwały wyglądały realistycznie należy napisac pare słów krytyki. Przepraszam, ale naprawde nie mam żadnej negatywnej obserwacji. Byłem na kruzach, byłem na wakacjach ze wszystkimi świadczeniami ale takiego serwisu nigdzie nie uświadczyłem. O, mam krytykę! Wspominając wakacje ze wszyskimi świadczeniami olśniło mnie NIE MA BARU i alkohol jest nie dozwolony!

Andrzej Olechowski
2012-02-20
Tu, w Domu Seniora „Na wzgórzu”, przez ostatnie trzy lata mieszkałam moja Mama. I choć zmarła niedawno, to wiem, że umierała godnie, w otoczeniu ludzi serdecznych dla Niej, szanujących Ją, opiekujących się Nią przez cały czas choroby. Pełny profesjonalizm, kompetencja i wiedza medyczna połączona z ludzkimi reakcjami całego personelu, zaczynając od lekarzy, poprzez pielęgniarki, opiekunki po cały personel pomocniczy to najlepsze połączenie dla zapewnienia dobrej opieki osobom schorowanym, nieradzącym sobie samodzielnie. Serdecznie dziękuję.

Izabela, córka Zofii
2010-10-07
Gorąco polecam Dom Seniora "Na wzgórzu" gdzie moja mama spędziła ostatnie cztery lata swojego życia. Opieka medyczna na wysokim poziomie, zawsze uśmiechnięty i idący z pomocą personel. Bardzo dobre warunki, świetna kuchnia , a co ważne dla ludzi starszych opieka duchowa .

Córka Kazi
2010-05-27
Fachowa opieka i pielęgnacja, doskonała opieka medyczna, serdeczny personel, świetna kuchnia,piękne położenie domu.Bardzo dobry kontakt z rodzinami pensjonariuszy. Moja mama spędziła tam ostatnie lata życia w spokoju i komforcie.Gorąco polecam!

Anna Mańkowska
2007-06-29
Ogólnie to byłem tam Jet wygodnie Doskonała obsługa I jedzenie Ksiądz jest Na każde zawołanie i wyspecjalizowany lekarz teżSERDECZNIE POLECAM TEN DOM SENIORA!!!!

Mateusz

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2022 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.