Dom Seniora DAR SERCA

Starej Baśni 7

05-152, Łomna

Opis placówki

Pielęgniarski Dom Opieki DAR SERCA:

 • otwarty jako pierwszy prywatny Dom Opieki w Polsce - 1 stycznia 1994 r.,
 • prowadzony przez dwóch lekarzy
 • przyjmujemy pacjentów ze wszystkimi jednostkami chorobowymi.
 • pokoje 2-, 3-osobowe z wyjściem do ogrodu,
 • pokoje z łazienkami bez barier architektonicznych,
 • pełne wyzywienie z uwzględnieniem diet - własna kuchnia,
 • wizyty duszpasterskie,
 • świetlica + stołówka,
 • miła i rodzinna atmosfera,
 • rehabilitacja za dodatkowa opłatą,
 • opieka lekarska w ramach NFZ,
 • ładne otoczenie, cisza, dogodny dojazd,
 • koncerty, wystepy,
 • zezwolenie Wojewody Mazowieckiego nr 34.

 

 

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
pielęgniarki dyplomowane
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 35 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
uchwyty, poręcze, podjazdy, wózki, z każdego pokoju wyjście do ogrodu
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
umeblowane przez ośrodek
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz internista - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 2
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 2
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
2-osobowym: 3100 zł/miesiąc
3-osobowym: 3100 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
rehabilitacja
Uwagi dot warunków przyjęcia
Leki i pampersy wliczone w koszty miesięcznego pobytu

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Bardzo dziękuję za opiekę nad moją mamą Kasią. Mama przebywała w domu opieki od stycznia do kwietnia tego roku. Cierpiąca na POCHP, do domu opieki trafiła po przebytym zapaleniu płuc osłabiona , mało samodzielna. Dzięki fachowości Pani Alicji właścicielki domu jaki i reszty personelu stan mamy uległ zdecydowanej poprawie. Na szczególne uznanie zasługuje domowa atmosfera panująca w placówce. Personel zawsze pomocny , uśmiechnięty, uczynny. Posiłki urozmaicone , smaczne, bardzo obfite. Dom opieki wybrałam ze względu na opiekę medyczną i nie zawiodłam się. Każda zmiana stanu mamy była natychmiast konsultowana przez opiekujących się domem lekarzy , dzięki którym stan mamy uległ radykalnej poprawie. Obecnie konsultacja pulmunologiczna wykazała u mamy tak dużą poprawę, iż mogliśmy ograniczyć ilość leków i tlenoterapię . Mama wspomina pobyt w placówce z uśmiechem , a ja serdecznie dziękuję i polecam.

Barbara Parzyszek 2022-04-28

Pielęgniarski Dom Opieki "Dar serca" był wzorowo prowadzony przez Panie: Bożenę Roman i Wiktorię Bogdan . Indywidualne podejście do każdego pensjonariusza, dbałość o potrzeby, troska o dobre samopoczucie i humor sprawiały, że osoby tam mieszkające czują się "jak w domu". Panie tam pracujące to zgrana i profesjonalna załoga. Możliwość odwiedzania pensjonariuszy , kontakt z Właścicielkami, bardzo dobry przepływ informacji o stanie zdrowia, potrzebach czy kondycji psychicznej sprawiały, że jesteśmy przekonani, że nasza kochana Mama, Babcia , Prababcia i Praprababcia Ania Stawska od ośmiu lat jest w najlepszych rękach. Okazjonalne koncerty, spotkania (przed pandemią) są wspominane przez pensjonariuszy przez kolejne lata. Dziękujemy za profesjonalną opiekę i serce paniom Bożenie i Wiktorii, za lata starania aby nasi najbliżsi mieszkali tu bezpieczni i zaopiekowani. Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Paniom, aby ten czas odpoczynku, na który pracowałyście tak wiele lat, był czasem dobrze wykorzystanym , by stał się okazją do zrealizowania pasji i zdobywania nowych wspomnień poprzez cudowne podróże i wyjazdy, był czasem pielęgnowania starych przyjaźni i zawierania nowych. Życzymy zdrowia, dzięki któremu będzie to możliwe do zrealizowania. Wdzięczna Rodzina Anny S. ps. Nowi Właściciele mają wysoko postawioną poprzeczkę. Życzymy powodzenia!

Wdzięczna Rodzina Anny S. 2021-10-05

WITAM MOJA MAMA PRZEBYWAŁA W TEJ PLACÓWCE OD CZERWCA 2016 R. I BARDZO ŻAŁUJĘ ŻE TAK KRÓTKO . W TAK ŚWIETNYCH WARUNKACH I PRZY TAK MIŁYM PERSONELU MOGŁA ŻYĆ JESZCZE DŁUGIE LATA .NIESTETY CHOROBA NIE WYBIERA.PRZYSZŁA PORA I MUSIAŁA ODEJŚĆ, ALE DOŚWIADCZYŁA JESZCZE ZAINTERESOWANIA I POMOCY ZE STRONY WŁAŚCICIELEK I PAŃ OPIEKUNEK. JESTEM WSZYSTKIM OGROMNIE WDZIĘCZNA I POLECAM TĘ PLACÓWKĘ . Z PODZIĘKOWANIEM

EWA MESJASZ 2017-05-08

Moja mama przebywała w domu opieki "Dar Serca" zimą tego roku. Była po ciężkim udarze mózgu. Personel wzbudził moje zaufanie i pozwolił na podjęcie trudnej i bolesnej decyzji o pobycie mamy w innym miejscu niż Jej rodzinny dom. Moje częste odwiedziny u mamy uspokoiły mnie, że jest ona bezpieczna. Panie pracujące w tym miejscu okazują podopiecznym dużo serca i zaangażowania. Nie ma tu instrumentalnego traktowania człowieka. Jest fachowość, czułość, uśmiech podczas sprawowania opieki. Personel tworzy jednolity, zgrany zespół. Nad całością czuwają dwie oddane, z dużym doświadczeniem zawodowym panie pielęgniarki Bożena Roman i Wiktoria Bogdan. To One stworzyły ten Dom i rodzinną atmosferę w nim. Pięknie wygląda tu czas bożonarodzeniowy z dużą kolorową choinką i corocznym koncertem zespołu Bene. Wigilia jest dla pensjonariuszy, ich rodzin i personelu wspólna i bardzo uroczysta. Mojej mamy już nie ma wśród nas, ale wdzięczna jestem losowi, że trafiła właśnie tu.

Elżbieta Adamkiewicz-Fus 2016-09-26

Moja babcia była w Domu Opieki "Dar Serca" dwa miesiące.Jej pobyt spowodowany był bardzo złośliwym udarem. W jego wyniku babci cała prawa strona była sparaliżowana, nie mogła chodzić, nie mogła też mówić.Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność paniom, które opiekowały się babcią w jej ostatnich miesiącach życia.Smaczne posiłki, czyste pokoje i korytarze, uśmiech i życzliwość pań, cierpliwe odpowiadanie na pytania rodziny oraz profesjonalna opieka -to cechy charakterystyczne Domu Opieki "Dar Serca". Dzięki ogromnej empatii, wielkiemu sercu i ciężkiej pracy pań, ostatnie miesiące życia mojej babci były godnie przeżyte.Za to wszystko bardzo pięknie dziękuję.

Małgorzata Miller 2014-05-21

Mój Tata przebywa w domu opieki Dar Serca od prawie dwóch lat. Jest po ciężkim udarze, nie mówi, nie chodzi. Dzięki opiece personelu domu znalazł chyba swoje drugie miejsce na ziemi, po domu rodzinnym. Nie mam słów, żeby wyrazić wdzięczność i podziw dla opieki i troski, jaką wszystkie panie pielęgniarki oraz właścicielki domu darzą swoich podopiecznych. Są zawsze uśmiechnięte i podchodzą z sercem do każdego a przecież ich praca jest naprawdę ciężka. Dla nas, rodziny chorego, są opoką. Wiemy, że Tata jest w najlepszych rękach. Dom w Łomnej oferuje nie tylko wszelkie potrzebne wygody dla osób starszych, mających trudności z poruszaniem się lub będących na wózkach, ale daje też ciepło prawdziwego domu. Łomna to prawdziwy dar serca!

Anna Polak 2014-02-08

Moja Mama jest w tym Domu Opieki od ponad 4 lat. Przed nią były tam jej dwie ciocie, jedna dożyła 100 lat, druga prawie 90. Zawsze byliśmy bardzo zadowoleni z opieki, pysznego, domowego jedzenia, kolorowej "nieszpitalnej" pościeli. Bardzo miłe i profesjonalne panie traktują starszych ludzi z sympatią i szacunkiem. Łzy zakręciły nam się w oczach, gdy Mama, po operacji, wróciła do Łomnej ze szpitala. Tak cieszy się tylko człowiek, który wraca do domu::)))

Małgorzata Welbel 2013-11-24

Moja Mama była w tym Domu Opieki ponad 5 lat. Była wyjątkowo trudną podopieczną, nie ufała ludziom. Tu spędziła usmiechnięta ostatnie lata swojego życia, ciesząc się z koncertów i pięknie zorganizowanych Świąt. Znalazła koleżanki i chętnie spędzała z nim czas. Nie bez znaczenia jest piękny ogród, który umożliwia pensjonariuszom przebywanie w lecie na powietrzu!!! Profesjonalna opieka jest godna polecenia! Bardzo dziękuję!

Piotr Piątek 2013-11-24

Moja babcia jest w tym Domu Opieki już 5 lat. W tej chwili ma 103 lata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki nad nią. Panie pielęgniarki są miłe, życzliwe i zawsze służą pomocą. Dotyczy to również personelu pomocniczego. Dużym plusem w okresie wiosenno -letnim jest piękny i duży ogród. Pensjonariusze mogę spędzać w nim większość dnia, czy to odpoczywając na werandzie czy spacerując. Babcia chwali sobie jedzenie. Porcje i składniki są odpowiednie do potrzeb osób starszych. Chcę jeszcze odnieść się do kwestii utrzymania czystości. Pensjonariusze są poddawani codziennej toalecie i czysto ubrani. W pokojach, toaletach, korytarzach utrzymany jest wzorowy porządek. W okresie Bożego Narodzenia odbywa się wspólne śpiewanie kolęd, nie wspomnę już o świętowaniu Wigilii, na której nie brakuje wszystkich tradycyjnych potraw. To czego może brakuje we wszystkich domach opieki to osoba, pracownik, który miałby czas na cierpliwe wysłuchiwanie „ bolączek” starszych osób.

Agnieszka Korpowska 2013-11-12

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.