Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej ZŁOTA RYBKA


96-130 Głuchów, Kochanów 31

601 388 738

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

32
2,3
3500
   Wolne miejsca
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej ZŁOTA RYBKA

Opis placówki


Prezentowany Dom Opieki przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych.

W Domu tworzymy prawdziwie rodzinną, ciepłą atmosferę tak, aby mieszkańcy czuli się jak we własnym domu, jednocześnie zapewniamy warunki do bezpiecznego i godnego życia, intymności, wolności oraz umożliwiamy rozwój osobowości. Dom świadczy szeroką gamę usług skierowanych ku poprawie komfortu i wysokiej jakości życia jego Mieszkańców.

Znajduje się on w pięknej okolicy - u źródeł rzeki Rawki, w miejscowości Kochanów na pograniczu powiatów skierniewickiego, brzezińskiego, wschodnio łódzkiego i tomaszowskiego, w odległości ok. 80 km od Warszawy i ok. 45 km od Łodzi. Rolniczy charakter tego regionu zapewnia czyste, nieskażone powietrze. Dom znajduje się na hektarowej działce, częściowo zalesionej, otoczonej polami, zapewniając malownicze widoki podczas spacerów w każdej porze roku. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Kościół.

Chcąc stworzyć dla pensjonariuszy godziwe warunki życia zapewniamy:

Zakwaterowanie

Pokoje 2 i 3 osobowe, przytulnie wyposażone, zawierające instalację przywoławczo-alarmową gwarantują bezpieczeństwo oraz wygodę. Współlokatorzy w pokojach dobierani są według indywidualnego profilu i preferencji. Komunikacja wewnętrzna Domu: pionowa: winda i klatka schodowa; pozioma: ciągi korytarzy łączących wszystkie pomieszczenia. Wszystkie pomieszczenia dostępne bez konieczności opuszczania budynku.

Wyżywienie

Dom zapewnia cztery domowe posiłki dziennie, przygotowywane na miejscu.

Opieka lekarska

Lekarz internista oraz lekarz psychiatra raz w tygodniu lub według potrzeb. Lekarz specjalista według potrzeb.

Rozwój indywidualny

Aktywizacja i usprawnianie mieszkańców odbywają się w czasie terapii zajęciowej jak również na imprezach kulturalnych i rozrywkowych. Ułatwiamy mieszkańcom utrzymanie i rozwijanie kontaktu z rodziną i środowiskiem lokalnym.

Zapewniamy również pomoc we wszystkich czynnościach w zależności od potrzeb pensjonariuszy. Proponujemy terapię zajęciową: spacery, wspólne zabawy, zajęcia wspomagające pracę umysłową.

Opieka socjalna w szerokim zakresie poprzez zorganizowanie zajęć w czasie wolnym, pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych a zwłaszcza pomoc w adaptacji w tym nowym środowisku społecznym.

Mieszkańcy spędzają wolny czas czytając prasę, książki, oglądając TV. Ponadto Dom wyposażony jest w gabinet zabiegowy, salę rehabilitacyjną, i przestrzenną świetlico - jadalnię , gdzie nie tylko można zjeść posiłek, ale także miło sympatycznie i aktywnie spędzić podczas terapii zajęciowej. Msza Święta odprawiana raz w tygodniu.

Dom spełnia wszelkie standardy wg ustawy o pomocy społecznej oraz rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej w sprawie domów pomocy społecznej. Posiadamy pozwolenie wojewody nr PS.III. 9013/11/10. Pensjonariuszami mogą być zarówno osoby kierowane przez Instytucje Pomocy Społecznej, jak również prywatnie.

Bliższych informacji udzielamy pod numerami telefonu 601 388 738 lub 46 815 75 15

Pragniemy, aby każdy dzień spędzony u nas niósł ludziom radość, zapewniał wygodę i bezpieczeństwo, a co najważniejsze życzliwość i zrozumienie.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (2)


2014-01-03
Bardzo przyjemny, z rodzinną atmosferą, dom dla osób wymagających stałej opieki. Moja Mama mieszka w nim już ponad 2 lata. Jest chora na chorobę Alzheimera. Można odwiedzać swoich bliskich w dowolnym czasie. Okolica jest spokojna i piękna. Jest to dorzecze Rawki, które jest rezerwatem. Klimat jest dobry, bo moja Mama odkąd tam mieszka nie miała nawet przeziębienia. Teren jest ogrodzony i duży, z drzewami, krzewami i latem z kwiatami. Panie Opiekunki są bardzo miłe, kontaktowe i zżyte z mieszkańcami. Prawie jak w domu :) Jest bardzo wygodny dojazd z Łodzi, więc często tam jestem. Tylko 43 km przez Jeżów i Górę.

Anita
2014-01-02
Bardzo miła obsługa.Posiłki domowe, smaczne, przygotowywane na miejscu. Dom położony na terenie wiejskim przy rezerwacie "Rawka". Polecam.

Katarzyna Łyszkowicz

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.