Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień"


47-400 Racibórz, Grzonki 1

tel. 32 415 31 36, 32 415 86 89

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Nasz Dom jest jednostką stacjonarną, o zasięgu ponadlokalnym, przeznaczoną dla 208 osób w podeszłym wieku. Zatrudniony tu fachowy personel zapewnia całodobową opiekę i zaspokajanie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, zdrowotnych, społecznych i religijnych naszych mieszkańców.

Budynki DPS położone są na działce o powierzchni 1,38 ha usytuowanej na północnym obrzeżu miasta Raciborza u zbiegu rzeki Odry i kanału Ulgi. Od północy działka ograniczona jest ulicą Grzonki, od wschodu ulicą Rudzką, na której w odległości 100 metrów od budynku znajdują się przystanki komunikacji autobusowej.  Teren wokół Domu jest płaski, ogrodzony, przystosowany do celów rekreacyjnych, z bogatą szatą zieleni.

Budynki DPS są pozbawione barier architektonicznych, posiadają dźwigi osobowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz są wyposażone w system alarmowo-przeciwpożarowy i instalację przyzywową.
    
Pokoje mieszkalne w Naszym Domu spełniają standard określony dla tego typu placówek, są wyposażone w odpowiednie meble i sprzęty, ale również istnieje możliwość posiadania własnego wyposażenia. Zapewniamy pokoje jednoosobowe lub dwuosobowe.
    
Ponadto mieszkańcy DPS „Złota Jesień” mogą korzystać z  jadalni, gabinetów doraźnej pomocy medycznej, pomieszczeń do terapii, pomieszczeń do rehabilitacji, kuchenek na piętrach, kaplicy, świetlicy, kawiarenki z biblioteką oraz gabinetu fryzjerskiego i kosmetycznego.

Na potrzeby odwiedzających mamy przygotowane pokoje gościnne.
   
Zapewniamy 4 posiłki dziennie, a w trosce o zdrowie naszych podopiecznych zapewniamy też żywienie dietetyczne zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Posiłki wydawane są w ustalonych godzinach na jadalni lub przynoszone do pokoju. Stale dostępne są napoje i przekąski.

Dom zapewnia pranie odzieży podopiecznych, a także w miarę potrzeb, pomoc w utrzymaniu czystości w pokojach.

W ramach terapii zajęciowej mieszkańcy mogą korzystać z następujących form aktywności: biblioterapia, prace manualne, gry intelektualne, oglądanie TV/Video, zespół wokalny, grupa teatralna, grupa rozwoju osobistego lub spotkania o tematyce religijnej, muzykoterapia.

Opiekę duszpasterską sprawują księża z parafii Św. Jana Chrzciciela  w Raciborzu udzielając sakramentów i odprawiając nabożeństwa i msze święte we wtorki, piątki, niedziele i święta.

Mieszkańcy mają możliwość kontaktu z psychologiem, lekarzem pierwszego kontaktu, lekarzem psychiatrą oraz chirurgiem na terenie placówki. Dom również zapewnia dowóz mieszkańców do placówek służby zdrowia w celu konsultacji medycznych.

W DPS „Złota Jesień”  prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja obejmująca zabiegi fizykalne, gimnastykę indywidualną i grupową prowadzoną na sali gimnastycznej oraz przyłóżkową. Fizykoterapia obejmuje następujące zabiegi: światłolecznictwo,  laseroterapię, magnetoterapię, elektroterapię, krioterapię i  hydroterapię oraz inhalacje i masaże. Zabiegi fizykalne wykonywane są w gabinetach zabiegowych lub w razie potrzeby przy łóżku chorego.
Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.