Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi


64-730 Wieleń, Staszica 2

67 256 10 33

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

400
1-4
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieleniu rozpoczął swoją działalność w 1933 r. Przeznaczony jest dla 400 mieszkańców i jest domem dla kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby starsze, niepełnosprawne fizycznie, somatycznie chore, niepełno-sprawne intelektualnie, wymagające całodobowej opieki. Dom położony jest w Wieleniu n. Notecią, na 12-hektarowym, wydzielonym terenie, na którym znajduje się kompleks 6 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 8500 m2. Wokół budynków pięknie zagospodarowany teren zielony pełni funkcję rekreacyjno-spacerową dla mieszkańców Domu. Na terenie znajduje się park zabytkowy o pow. 2,56 ha z licznymi fontannami, alejami spacerowymi oraz sadzawką. Dom nasz zakłada szeroką współpracę z terenową służbą socjalną, z którą związana jest dana osoba. Sprawy mieszkańców omawiane są podczas spotkań zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: dyrektor, pracownik socjalny, psycholog, przełożona pielęgniarek, rehabilitant, instruktor terapii zajęciowej.

Dom Pomocy Społecznej dla dorosłych w Wieleniu, ul. Staszica 2 nazywany Domem Św. Józefa położony jest w województwie wielkopolskim, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w Dolinie Noteci. Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Przeznaczony jest dla 400 mieszkańców: kobiet i mężczyzn. Jego mieszkańcy to osoby starsze, niepełnosprawne intelektualnie, somatycznie chore, niepełnosprawne fizycznie, wymagające całodobowej opieki.

Dom położony jest na wydzielonym terenie, na którym znajduje się kompleks 6 budynków z pokojami 1, 2 i wieloosobowymi. Do dyspozycji mieszkańców są świetlica, pokoje dzienne, aneksy wypoczynkowe, aneksy kuchenne, jadalnie, biblioteka, gabinety: lekarza rodzinnego, zabiegowy, stomatologiczny, okulistyczny, sale rehabilitacyjne, sale terapii zajęciowej, tarasy znajdujące się wzdłuż pokoi oraz ogród, w którym mieszkańcy w ramach terapii zajęciowej uprawiać mogą własne grządki. W domu znajduje się również kaplica, a teren otoczony jest dużym zabytkowym parkiem z alejami spacerowymi.

Oferty usług dla mieszkańców:

  • całodobowa opieka lekarza rodzinnego,
  • całodobowa opieka zespołu pielęgnacyjno-opiekuńczego,
  • fachowa opieka psychologiczno-socjalna,
  • różne formy rehabilitacji,
  • zajęcia terapeutyczno-rekreacyjne,
  • posługi religijne,
  • usługi fryzjerskie,
  • usługi krawieckie i pralnicze,
  • warsztaty naprawcze.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (3)


2013-08-03
Dziękujemy za miłe powitanie i za to,że mogłyśmy zajrzeć od "środka"-jesteśmy bardzo zadowolone z odbywania praktyki w ZDPS w Wieleniu,bardzo dziękujemy Siostrze Dyrektor a także całemu personelowi i podopiecznym,którzy tak miło nas powitali i się z nami zżyli.Wiedza,jaką zdobyliśmy na pewno niejednej z nas pomoże w życiu .Serdecznie dziękujemy za te dni gdzie mogłyśmy pomóc i się dużo nauczyć ,dziękujemy za cierpliwość i życzymy wielu sukcesów w dążeniu do realizacji podjętych planów a podopiecznym wszystkiego dobrego i mnóstwo zdrowia.

Praktykantki ze szkolenia w Wieleniu.
2007-04-23
22 kwietnia 2007 roku byłem pierwszy raz w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, odwiedzając swoją ciocię będącą od niedawna pensjonariuszką tego Domu. Zauroczyło mnie zadbane otoczenie budynków, czystość w ośrodku wewnątrz budynków i to co jest najwa-żniejsze! Wszystkie siostrzyczki i pracownicy obsługujący pensjonariu-szy są bardzo serdeczni i uczynni. Po wizycie w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieluniu, jestem przekonany, że mo-ja ukochana ciocia będzie pod troskliwą opieką !!!

Jacek Lidachowski
2006-12-10
Witamy serdecznie Szanowne Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, oraz Kapelana wraz z Matką Zgromadzenia- Dyrektor i cały Personel, który świadczy pomoc bliżnim. Piękna kolekcja zdjęciowa całego, która bardzo cieszy oko i wielkiego ducha. Mając wielki zaszczyt zwiedzania internetowego całego Zgromadzenia i całego Pensjonatu! Widząc, że sytuacja w Domu Opieki się zmieniła na piękną starość. Nie można by włączyć się w radość, która nie zawsze płynie z serca człowieka. Ból i cierpienie starości, nie idzie za młodością. Osoby starsze i niepełno sprawne mają pewną opiekę, której rodzina, nie kiedy, nie udziela. Woli oddawać te kłopoty (Waszym Zgromadzeniom!).Sercem człowieka, jest miłość i dobro, które powinno mieszkać w tych istotach ludzi cierpiących, a więcej w Nas Samych. Za pominamy o wielkie prostocie życia, a nie pamiętamy o miłości naszych bliskich, których się oddaje w opiekę. Ten kto, nie opiekował się chorym, cierpiącym, potrzebującej miłości, wsparcia duchowego, nie umie do cenić samego siebie. W samej Jego wartości życia, które było, i jest ofiarowane przez dar ducha miłości - miłość! Niech wasza praca i krople wysiłków będą nagrodą, nie na ziemi. Lecz w Królestwie Matki Jezusa Chrystusa. Amen. Zdjęcia są wspaniałe. Mogą i cieszą oko, jak serce mające być wielką radością życia. Serdecznj wytrwałości dla całego personelu, który opiekuje się tymi chorymi. Niech Najświętrza Matka doda siły i wsparcia w tej Misyjnej drodze, w jaką się oddali! Niech Waszej Pracy Całe Królestwo Błogosławi.Każdy krok, każdą miłość, w której braknie uśmiechów na ustach, a blask kwiatów róży. Niech wasze personalne niesienie pomocy w waszym cierpienu, które widzicie i znosicie, nie zniechęca was do pracy!

Waldemar Spychalski.

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.