Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej Zasłużonego Pracownika Oświaty


00-759 Warszawa, Parkowa 7

22 841 19 50

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej Zasłużonego Pracownika Oświaty

Opis placówki


Dla osób starszych.

Dom istnieje od 1970 roku. Powstał z inicjatywy Kuratorium Okręgu Szkolnego m. st. Warszawy.

Dom usytuowany jest w Dzielnicy Śródmieście, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego.

Dom posiada 11 pokoi jednoosobowych i 18 pokoi dwuosobowych. Większość pokoi dwuosobowych posiada balkon z widokiem na Park w Łazienkach. Pokoje wyposażone są w podstawowe meble, pościel, sprzęt RTV oraz sygnalizację przyzywową. Przy każdym z pokoi jest toaleta z WC i umywalką. Na piętrach znajdują się ogólnodostępne łazienki ze stanowiskami kąpielowymi: kabinami natryskowymi, wanną i toaletą.

Mieszkańcy mogą korzystać ze świetlicy ze sprzętem RTV, video, z codzienną prasą i wydzielonym aneksem bibliotecznym. W placówce znajduje się Kaplica, w której odprawiane są Msze Św. i nabożeństwa.

Dom posiada salę koncertową, w której odbywają się spotkania okolicznościowe i świąteczne oraz imprezy kulturalne. Poza ogólną salą jadalną, do dyspozycji mieszkańców na każdym piętrze jest kuchenka, wyposażona w podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego. W Domu znajduje się winda osobowa oraz podnośniki ułatwiające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Na terenie Domu dostępny jest automat telefoniczny, obok Domu skrzynka pocztowa. W wewnętrznej zabudowie Domu jest patio z małym ogródkiem. Dom realizuje bogatą ofertę kulturalną, mającą na celu zagospodarowanie wolnego czasu. Mieszkańcy biorą udział we wspólnych wyjazdach, plenerach artystycznych, wycieczkach, koncertach, spotkaniach i imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie Domu.

W Placówce prowadzone są zajęcia terapeutyczne, służące aktywacji mieszkańców. Należą do nich robótki manualne, wykonywanie dekoracji świątecznych, prace na rzecz Domu, przygotowywanie programów słowno – muzycznych, wspólne śpiewanie, spacery, rozmowy. Zakres świadczonych przez Dom usług oraz wszelkie działania personelu mają na celu stworzenie mieszkańcom dobrych warunków bytowych oraz serdecznej, domowej atmosfery, dającej ludziom w podeszłym wieku poczucie własnej wartości i godności.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.