Dom Pomocy Społecznej w Tursku

Tursk 28

69-200, Sulęcin

95 755 32 86, 95 755 20 75

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

232
1,2,3
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej w Tursku jest jednostką organizacyjną powiatu sulęcińskiego. Został utworzony w 1987 roku. Obecnie posiada 232 miejsca dla osób przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie. Wyposażony jest w windy oraz podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Turski Dom posiada pokoje jedno, dwu i trzyosobowe, pokoje gościnne, bibliotekę z czytelnią, salę wielofunkcyjną, w której odbywają się spotkania okolicznościowe i integracyjne, pomieszczenia do terapii i rehabilitacji oraz kaplicę. Na każdej kondygnacji są jadalnie, gabinety zabiegowo - pielęgniarskie, sale dziennego pobytu - świetlice, sale telewizyjne, kuchenki, aneksy wypoczynkowe oraz tarasy widokowe. Pracownicy z mieszkańcami Domu redagują gazetkę "Kasztanowy Dworek". Wizytówką Turskiego Domu jest zespół wokalny mieszkańców i pracowników "Nie dajmy się", który reprezentuje Dom oraz powiat w kraju i za granicą. Na terenie Domu znajduje się sklep z klubo - kawiarnią.

Atmosfera domu rodzinnego oraz kompleksowe zaspokojenie potrzeb mieszkańców zapewniają poczucie bezpieczeństwa, umożliwiają rozwój osobowości, wybór własnego stylu życia, utrzymywanie kontaktów z rodziną i bliskimi oraz uczestnictwo w życiu społecznym, kulturalnym i religijnym.

Jest to możliwe dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, która swoją pracę wykonuje z ogromnym zaangażowaniem i serdecznym podejściem do mieszkańców. Największym osiągnięciem Domu jest szeroki zakres i wysoka jakość świadczonych usług na rzecz mieszkańców. Zatrudniamy m.in.: lekarzy specjalistów (internista, diabetolog, psychiatra), psychologa, magistra rehabilitacji, pedagoga, wykwalifikowane pielęgniarki, instruktorów terapii zajęciowej, muzykoterapii i fizjoterapii oraz dietetyka.

Dom świadczy całodobowo usługi:

ZDROWOTNE:

 • Zapewnienie opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i psychologicznej - w ramach profilaktyki każdy mieszkaniec Domu ma wykonany co najmniej raz w roku EKG, RTG płuc, badania laboratoryjne, szczepienia ochronne, np.: WZW, zapewniamy dowóz na konsultacje specjalistyczne,
 • Każdy mieszkaniec ze względu na stan zdrowia posiada indywidualny plan opieki,
 • Zaopatrzenie w leki, art. sanitarne i przedmioty ortopedyczne,
 • Zapewnienie rehabilitacji leczniczej stanowiącej jeden z najważniejszych elementów
  w usprawnianiu i leczeniu ludzi chorych,
 • Fizykoterapia: laser, solux, ultradźwięki, masaże wirowe, unittron - komputerowe urządzenie do profilaktyki, terapii i rehabilitacji zmiennym polem magnetycznym, elektrycznym, promieniowaniem podczerwonym, drganiami mechanicznymi.
 • Kinezyterapia (ćwiczenia na sali), masaże, terapia manualna, tlenoterapia.

OPIEKUŃCZE:

 • Podnoszenie sprawności i aktywizowanie mieszkańców
 • Pomoc w załatwianiu spraw osobistych
 • Udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych

WSPOMAGAJĄCE:

 • Umożliwienie udziału w terapii zajęciowej i oświatowo - kulturalnej
 • Stymulowanie kontaktów z rodziną i środowiskiem
 • Zapewnienie warunków do rozwoju samorządności mieszkańców
 • Umożliwienie realizacji potrzeb religijnych

BYTOWE:

DPS Tursk prowadzi ścisłą współpracę z najlepszymi placówkami za granicą, m. in. z Seniorenzentrum "Stadt Leverkusen" (Niemcy), Seniorenzentrum "Lea Grundig" w Schwedt (Niemcy), ogólno niemiecką organizacją AWO, a także z placówką Stichting Woon Zorg Centrum Foswert w Friesland (Holandia).

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Moja mama Aniela Jurjewicz mieszkała u Was ponad dwa lata,to były dla niej jak i dla mnie najwspanialsze lata. Była u Was naprawdę szczęśliwa,gdy do niej przyjeżdżałam zawsze witała mnie uśmiechem.Nigdy nie narzekała na opiekę,wręcz przeciwnie.Moja mama wiele w życiu przeszła,dzięki pobytowi u Was odzyskała radość życia.Jeżeli ktoś,kiedyś zapyta się mnie czy mieszkańcy mają tam odpowiednią opiekę...To bez wahania odpowiem NAJLEPSZĄ JAKĄ MOGĄ MIEĆ.Każdemu z osobna nie jestem w stanie podziękować,mam jednak nadzieję że każdy te słowa przeczyta.Dziękuję Wam za wszystko,za cierpliwość,za wyrozumiałość i za serce które wkładacie w swoją pracę.Mama chorowała i niestety zmarła 12.07.2017 roku. Dziękuję Wam za to że byliście,jesteście i będziecie.POZDRAWIAM.

Jurjewicz Mariola 2017-07-13

Serdecznie dziękujemy za umożliwienie zorganizowania 80-tej rocznicy urodzin naszej cioci Ireny Drążkowskiej , przez jej córkę Bogusię. Ta wspaniała atmosfera jaką nam stworzyliście , zapisze się w naszych sercach na całe życie. Dziękujemy Panu Dyrektorowi i całemu personelowi za tak miłe przyjęcie.Życzymy wszystkim pracownikom Ośrodka dużo zdrowia, sił wytrwania i dalszych sukcesów w służbie drugiemu człowiekowi.

Rodzina Gromadów 2012-06-18

Dziekuje Panu Dyrektorowi icalemu personelowi , a w szczegolnosci paniom z drugiego pietra jak rowniez pani sklepowej za zawsze swieze truskawki dla mojej mamy. Wit Jacek

Jacek Wit 2009-06-22

Bardzo dziekuję za opiekę nad moją Mamą Heleną Książyk która przebywa w Państwa ośrodku od 5 lat.Dziękuję Panu Dyrektorowi i całemu personelowi

Maria Guzowska Szczecin 2008-03-31

Dziekuje wszystkim pracownikom oraz Panu dyrektorowi za opiekę nad wspaniałą osobą , jaką jest Pani Anna Czapska,pozdrawiam Ją gorąco życząc zdrówka i długich,długich lat życia :)

znajoma 2008-03-07

Malgorzata Neubauer-mieszkam w Tursku od 3 lat,moja mamusia przebywala w tym domu,dzieki temu moglam podjac prace i spokojnie sie uczyc.polecam wszystkim ten dom,bo jest tu wspaniala opieka nad starszymi osobami,pracownicy sa mili a pan dyrektor dba o wszystkich zarowno o mieszkancow jak i o pracownikow by niczego im niebrakowalo.Malo tego to bardzo pomaga naszej wsi,mam nadzieje ze moje zdanie podziela wielu mieszkancow turska,bo Turski Dom oprocz naszego kosciola jest najpiekniejsza wizytowka naszej wsi,jest prawdziwym domem dla tych osob,ktore z roznych przyczyn go niemaja, badz musza przebywac pod calodobowa opieka.wiec na rece pana dyrektora skladam podziekowania od wszystkich pracujacych dzieci,ktore z roznych przyczyn same rodzicami zajac sie niemoga DZIEKUJEMY za to ze jestescie

m.neubauer 2007-05-31

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.