Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie

Wyszogrodzka 101

96-512, Młodzieszyn

tel. 46 861 69 16, tel./fax 46 863 55 07

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

99
1,2,3
70%
5
Wolne miejsca

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie położony jest na trasie Sochaczew - Wyszogród, w lesie, przy leśniczówce dzięki czemu panujący tu mikroklimat pozytywnie wpływa na samopoczucie osób starszych.
Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych oraz osób niepełnosprawnych fizycznie, zarówno kobiet i mężczyzn, posiada 99 miejsc. Cały obiekt składa się z trzech połączonych ze sobą budynków. W pierwszym mieści się administracja, w drugim jadalnia z kuchnią. Trzecią część stanowi budynek, gdzie zamieszkują podopieczni. Posiada on dwie kondygnacje z windą, pokoje 1, 2 i 3 osobowe. Każdy z pokoi wyposażony jest w pełny węzeł sanitarny, nowoczesne, wygodne meble, system przyzywowo - alarmowy, instalacja PPOŻ. Obiekt pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych, posiada bardzo dobrze wyposażone sale do rehabilitacji, terapii zajęciowej, pokój dzienny - świetlicę, kawiarnię i kaplicę. Dom posiada nowoczesną kotłownię olejową, oczyszczalnię ścieków oraz agregat prądotwórczy.
Zapewniamy całodobowe zdrowe wyżywienie dostosowane do diet zleconych przez lekarzy, przygotowywane na miejscu przez personel placówki nie dostarczane przez firmę cateringową. Jest to bardzo ważne w wyżywieniu osób starszych z różnymi problemami gastrycznymi aby spożywać zdrowe i świeże posiłki. Dom Pomocy Społecznej zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę oraz zaspokaja ich niezbędne potrzeby bytowe, zdrowotne, społeczne i religijne, w tym celu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra opiekuńczo - medyczna. Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę następujących specjalistów: lekarza POZ, neurologa, diabetologa, psychiatry, psychologa. Dowozimy na wizyty również do innych specjalistów takich jak kardiolog, nefrolog, urolog itd. W Domu co niedzielę oraz we wszystkie święta kościelne odbywają się Msze Święte odprawiane przez Księży z Parafii w Młodzieszynie, którzy sprawują nad nami opiekę duszpasterską. Na co dzień możemy w skupieniu modlić się w specjalnie przygotowanej do tego kaplicy bądź na powietrzu przy kapliczce Matki Boskiej.
W zakresie usług opiekuńczych pomagamy w podstawowych czynnościach samoobsługowych, (jeśli istnieje taka potrzeba), zapewniamy pomoc w załatwianiu spraw osobistych (zakupy, pisanie listów, kontakty z rodziną, kontakty z urzędami ZUS, KRUS, Sąd, itp.), w zapewnieniu sprzętu ortopedycznego (protezy, wózki inwalidzkie, chodziki, pieluchomajtki, aparaty słuchowe itd.).
Mieszkańcy w celu poprawy kondycji pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów mogą korzystać m. in. z: katedry biczy szkockich, stołu do pionizacji, toru do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych, toru do nauki chodzenia, bieżni, aqavibronu, Lampy Sollux, Ugulu, hydromasaży, krioterapii i innych zabiegów rehabilitacyjnych także na świeżym powietrzu - Nordic Walking. Każdy mieszkaniec poddawany jest zabiegom usprawniającym, według zleceń lekarza. Możemy pochwalić się w tym zakresie wieloma sukcesami jakie osiągamy w codziennej pracy. Usprawniliśmy wiele osób po udarach, które poruszały się przy pomocy wózka inwalidzkiego a w chwili obecnej poruszają się o kuli czy przy pomocy chodzika. Nasi podopieczni mają możliwość uczestniczenia w 14 dniowych turnusach rehabilitacyjnych z dofinansowaniem PFRON, PCPR. Celem tych wyjazdów, oprócz podniesienia sprawności fizycznej, jest integracja z innymi mieszkańcami Domów a także zwiedzanie nowych miejsc. Bardzo często organizowane są wycieczki integracyjne do innych placówek bądź wyjazdy połączone ze zwiedzaniem różnych ciekawych miejsc w Polsce. Wszystko to można śledzić w zakładce Aktualności na naszej stronie www.e-sochaczew.pl/dpsmlodzieszyn   na którą serdecznie zapraszamy, gdyż w naszym Domu ma miejsce bardzo dużo fajnych wydarzeń. W Domu prowadzona jest wielokierunkowa terapia zajęciowa w następujących pracowniach: krawieckiej, tkackiej, garncarskiej, gastronomicznej, decoupage. Terapeuci pracując z mieszkańcami stosują następujące formy terapii: biblioterapia, muzykoterapia, dramoterapia, choreoterapia, ergoterapia, arteterapia. Mieszkańcy wraz z pracownikami przygotowują spektakle i przedstawienia, które prezentują na regionalnych i ogólnopolskich imprezach kulturalnych, festiwalach, przeglądach twórczości artystycznej. Także teren wokół Domu jest specjalnie zagospodarowany z myślą o spędzaniu tu wolnego czasu przez mieszkańców. Zainstalowane są: huśtawki, altanki, ławeczki, stół do ping - ponga, stół kamienny do gry w szachy, grill ogrodowy, plac kamienny z ławkami i miejscem na ognisko. Na terenie zostały wyznaczone miejsca do uprawy przez mieszkańców warzyw, ziół i kwiatów ozdobnych.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących   choroby genetyczne
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
osoby somatycznie chore i niepełnosprawne fizycznie
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
5/2011
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 99 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
winda, podjazdy
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
las
Usytuowanie domu
wolnostojący   las obok leśniczówka
Dodatkowe walory obiektu
położony z dala od zgiełku miejskiego, obok leśniczówki

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz - wizyta według potrzeb raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1-2, opiekunek: 5
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 2
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
hydroterapia, fizykoterapia, krioterapia
Sprzęt rehabilitacyjny
Sala gimnastyczna, katedra biczy szkockich, stół do pionizacji, tor do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych, tor do nauki chodzenia, bieżnia, Aqavibron, Lampy Sollux, Ugul, hydromasaże, krioterapia i innych zabiegów rehabilitacyjnych - Nordic Walking
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
biblioterapia, muzykoterapia, dramoterapia, choreoterapia, ergoterapia, arteterapia, decoupage

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
5 623 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   posiłki, terapia, opieka socjalna, psychologiczna, pielęgniarska
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.