Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym Filia


05-825 Grodzisk Maz., 3 Maja 63

tel. 22 755 64 69

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym Filia

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym ul. Oziębłowskiego 20 z filią w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 63 jest domem dla osób starszych i dysponuje 40 miejscami, w Izdebnie Kościelnym jest 20 miejsc dla kobiet, w Grodzisku Mazowieckim dom jest domem koedukacyjnym również dla 20 osób.

Dom w Izdebnie Kościelnym mieści się w zabytkowym dworku z XVIII wieku. Położony jest na terenie pięknego parku , w którym rosną wiekowe drzewa stanowiące siedlisko wielu gatunków ptaków. Panująca wokoło cisza przerywana śpiewem ptaków daje ogromne możliwości wypoczynku i relaksu.

Bardzo dogodny dojazd do naszego domu z Grodziska Mazowieckiego komunikacją miejską jest kolejnym atrybutem naszej placówki.

Filia w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 63 znajduje się w przedwojennej 3 kondygnacyjnej willi otoczonej ogrodem nieopodal dworca PKP, PKS i MZK.

Mieszkańcy naszych domów zakwaterowani są w pokojach 2 i 3 osobowych. W celu zapewnienia swobody poruszania się usunięto bariery architektoniczne, pomieszczenia sanitarne dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji mieszkańców jest świetlica z TV, sala terapii zajęciowej, biblioteczka, kaplica, sad owocowy, park z alejkami spacerowymi, altaną i miejscem na grilla.
Wykwalifikowany personel świadczy całodobową opiekę pielęgniarską. Oferujemy smaczne i zdrowe wyżywienie wg zaleceń lekarza, a dietetyczka dodatkowo uwzględnia upodobania smakowe mieszkańców. W naszym domu zatrudniony jest m.in pracownik socjalny, instruktor terapii zajęciowej, rehabilitant a także duszpasterz. Zespół terapeutyczno-opiekuńczy ma na celu zachowanie jak najwyższej sprawności psychofizycznej mieszkańców. Oprócz codziennych zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych organizowane są imprezy okolicznościowe, wycieczki, wyjścia do kina, spotkania z ciekawymi ludźmi, artystami. Tradycją naszego domu są organizowane rokrocznie spotkania z rodzinami mieszkańców tzw. „ Jesień z rodziną” i „ Majówka” – spotkanie integracyjne z seniorami wsi Izdebno Kościelne.

Dom zapewnia mieszkańcom opiekę lekarza rodzinnego raz w tygodniu, w razie potrzeby konsultacje lekarza psychiatry, poza tym zapewniamy dowóz samochodem do poradni specjalistycznych. Mieszkańcy korzystają z wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

Ok 01.04.2014 r. miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym wynosi 3.950 zł. Każdy mieszkaniec ponosi odpłatność za dom w wysokości 70% własnego dochodu, pozostałą kwotę do wysokości kosztów pobytu ponosi rodzina lub gmina która kieruje daną osobę do DPS. Aby zostać mieszkańcem domu, pierwsze kroki należy skierować do Ośrodka Pomocy Społecznej działającego na terenie swojego miejsca zamieszkania i złożyć podanie z prośbą o umieszczenie w domu.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.