Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy


26-340 Drzewica, Stawowa 21/25

tel.//fax 48 383 37 71

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

77
2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy

Opis placówki


om Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy jest placówką przeznaczoną dla osób przewlekle somatycznie chorych, kobiet i mężczyzn. Nasz Dom znajduje się w centrum miasta Drzewicy i obejmuje teren ponad dwóch hektarów. Otoczony jest pięknym, zielonym parkiem z alejkami, krzewami ozdobnymi i kwiatami.

Dom Pomocy Społecznej posiada 77 miejsc znajdujących się w dwóch budynkach: budynek główny oraz pawilon.

Dwupiętrowy budynek główny wyposażony jest w windę dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na parterze znajdują się pomieszczenia biurowe, pracownia terapii zajęciowej i pokój gościnny. Na pierwszym piętrze znajdują się pokoje mieszkalne dla 19 kobiet, pokój dziennego pobytu oraz 4 łazienki i 5 sanitariatów. Na drugim piętrze mieści się siedem pokoi mieszkalnych dla 14 kobiet oraz kaplica, gabinet zabiegowy, jadalnia, 3 łazienki i 4 sanitariaty.

W budynku pawilonu znajdują się 23 pokoje jednoosobowe i 7 pokoi trzyosobowych, gabinet lekarski i zabiegowy, jadalnia, stołówka, świetlica, palarnia oraz 10 łazienek i 11 sanitariatów.

Potrzeby bytowe w zakresie wyżywienia to 3 posiłki dziennie z możliwością wyboru zestawu dań i posiłki dodatkowe oraz dostępność do podstawowych produktów żywnościowych przez całą dobę. Ponadto każdy mieszkaniec ma zapewnioną odzież, buty i bieliznę oraz wszystkie środki higieny osobistej, a więc mydło, szampon, pastę i szczoteczkę do zębów, przybory do golenia i ręczniki. Mężczyźni są strzyżeni i goleni przez pracownika Domu, natomiast kobiety są strzyżone i czesane przez fryzjerkę raz w miesiącu.

Realizacja usług opiekuńczych i wspomagających odbywa się poprzez świadczenie pracy socjalnej przez dwóch pracowników socjalnych oraz prowadzenie terapii zajęciowej przez instruktora terapii zajęciowej, zarówno w pracowni terapii jak i w pokojach mieszkalnych. Ponadto mieszkańcy mogą korzystać z książek zgromadzonych w naszej bibliotece, mogą korzystać również z biblioteki miejskiej. W okresie letnim organizowane są ogniska w parku Domu, grzybobrania i inne imprezy rekreacyjne w plenerze. W okresie jesienno-zimowym do naszego Domu zapraszamy dzieci z miejskiego przedszkola oraz młodzież ze szkół w Drzewicy i sąsiednich miejscowości.

Oferowane przez nasz Dom usługi opiekuńcze i wspomagające polegają na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych oraz umożliwiają poprawę sprawności fizycznej, udział w terapii zajęciowej i aktywizację społeczną.

W naszym Domu znajduje się kaplica w której nasi podopieczni mogą zaspokajać swoje potrzeby religijne. W pierwsze piątki miesiąca oraz w każdą niedzielę i święta odprawiana jest Msza Św, a codziennie wspólnie odprawiany jest różaniec i koronka.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.