Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie


73-250 Dobiegniew, Gdańska 17

95 761 11 29, 95 761 11 92

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie

Opis placówki


Dobiegniew położony jest w północno - zachodniej części województwa lubuskiego w powiecie Strzelecko- Drezdeneckim, ok. 50 km od Gorzowa Wielkopolskiego i 70 km od Piły. W mieście krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie. Droga krajowa nr 22: Kostrzyn n/Odrą - Elbląg - Gdańsk i droga wojewódzka nr 160: Miedzychód - Drezdenko - Choszczno - Suchań.
 
Dom Pomocy w Dobiegniewie przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku z liczbą miejsc rzeczywistych 30 i przewlekle somatycznie chorych z liczbą miejsc rzeczywistych 21 obojga płci, utworzony został na mocy zarządzenia Wojewody Gorzowskiego w grudniu 1993 roku. Po reformie administracyjnej w 1999 roku organem prowadzącym "dom" stało się Starostwo Strzelecko - Drezdeneckie. W roku 2006 "dom" osiągnął wymagany standard i otrzymał od Wojewody stałe zezwolenie.
 
"Dom" w Dobiegniewie znajduje się na obrzeżu miasta przy drodze krajowej Kostrzyn - Gdańsk, w odległości 100 m od plaży miejskiej nad jeziorem Wielgie.
 
Celem "domu" jest zaspakajanie osobom wymagającym całodobowej opieki potrzeb bytowych, opiekuńczych i wspomagających na poziomie obowiązującego standardu.
 
Zakres i poziom usług świadczonych przez "dom" uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
 
Mieszkańcy zakwaterowani są w pokojach dwu i trzy - osobowych w budynku głównym oraz w 5- ciu wolnostojących domkach parterowych. W każdym domku znajdują się trzy pokoje dwuosobowe, łazienka, toaleta oraz aneks kuchenny. Wszystkie obiekty należące do "domu" oraz trasy komunikacyjne mają zlikwidowane bariery architektoniczne.
 
W naszym "domu" panuje specyficzna atmosfera ciepła i przytulności, zauważa się życzliwość i zaangażowanie pracowników w pracy i kontaktach z mieszkańcami. "Dom" zatraca wrażenie instytucji dając poczucie prawdziwie domowej atmosfery. Nie ma tu osamotnienia, długich korytarzy, smutku i beznadziei.
 
"Dom" stwarza mieszkańcom możliwość bliskiego kontaktu z naturą, spokoju w codziennej egzystencji i realizacji wielu indywidualnych zainteresowań z uwzględnieniem ich kondycji psychofizycznych. Organizuje imprezy kulturalne, integracyjne, rekreacyjne itp. Placówka współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami.
 
Poza pomocą w wykonywaniu czynności dnia codziennego związanych z samoobsługą, higieną osobistą dąży się do aktywizacji i indywidualnego rozwoju podopiecznych.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKT



www.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.pl



Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.