Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu

Cisewie 35

83-440, Karsin

58 687 31 19, fax 58 687 31 27

Dodaj opinię

108
1-4
70%
2440

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu istnieje od 1970r. Dom znajduje się w malowniczych kaszubskich stronach, na terenie gminy Karsin, w powiecie kościerskim, w województwie pomorskim. Jest jednostką organizacyjną Powiatu Kościerskiego.

DPS w Cisewiu jest Domem stałego pobytu dla osób przewlekle psychicznie chorych, posiada 108 miejsc w pokojach 1-,2-,3- i 4-osobowych.

Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb Mieszkańców, uwzględniając wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa Mieszkańców oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.

Aktywizacja i usprawnianie Mieszkańców odbywa się w czasie zabiegów rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej jak również na imprezach kulturalnych i rozrywkowych.
Zespół terapeutyczno-opiekuńczy współpracuje z Radą Mieszkańców, tak aby oferta terapeutyczna była dostosowana do potrzeb i oczekiwań Mieszkańców.
Ułatwiamy Mieszkańcom utrzymywanie i rozwijanie kontaktu z rodziną i środowiskiem lokalnym. Na "Spotkania Bliskie Sercu" co roku pod koniec sierpnia przyjeżdżają krewni, bliscy i przyjaciele z całej Polski.

Podczas pobytu w Domu, każdy Mieszkaniec traktowany jest indywidualnie, z należytym szacunkiem, z poszanowaniem jego godności. Pragniemy, aby każdy dzień spędzony u nas niósł ludziom radość, zapewniał wygodę i bezpieczeństwo, a co najważniejsze życzliwość i zrozumienie.
Z uwagi na młody wiek Mieszkańców oferta terapeutyczna wciąż się poszerza .Mieszkańcy chętnie uczestniczą w rehabilitacji. Dom posiada dobrze wyposażoną salę rehabilitacji, boisko sportowe, duży zagospodarowany teren rekreacyjny gdzie odbywają się grille, ogniska, zabawy, festyny i turnieje sportowe. Atrakcyjna i bogata jest też oferta terapii zajęciowej, gdzie każdy może rozwijać swe talenty i zainteresowania pod okiem wykwalifikowanego terapeuty. Dom współpracuje ze szkołami (wolontariat) i organizacjami społecznymi z terenu gminy dbając o integrację ze środowiskiem lokalnym.

Zespół "Cisewianki" i "Teatr Dnia powszedniego"z Cisewia (ich członkowie są Mieszkańcami Domu) bierze udział w festiwalach, przeglądach i różnego rodzaju imprezach kulturalnych gdzie prezentuje swoją twórczość. Wszyscy bardzo chętnie biorą udział w wycieczkach krajoznawczych i różnego rodzaju wyjazdach.
Wykwalifikowana kadra działu opiekuńczo-terapeutycznego dba o wysoki standard świadczonych usług otaczając troskliwą opieką swoich Podopiecznych. Nasza kuchnia przygotowuje smaczne, pożywne i urozmaicone posiłki uwzględniając sugestie Mieszkańców i dietetyczne zalecenia.

Budynek i jego otoczenie pozbawione są barier architektonicznych. Przytulne pokoje urządzone z uwzględnieniem indywidualnych upodobań Mieszkańców.
Staramy się by w Domu panowała ciepłą , rodzinna atmosfera. Z inicjatywy pracowników Domu założone zostało "Stowarzyszenia Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu", by móc pozyskiwać dodatkowe fundusze i realizować różne pomysły i projekty.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 90 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz internista - wizyta 1 raz w tygodniu
lekarz psychiatra
- wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 2, opiekunek: 6
w nocy - pielęgniarek: 0, opiekunek: 3
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
lecznicza, społeczna, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, kinezyterapia, sylwoterapia, choreaterapia, ludoterapia, treningi relaksacyjne, wycieczki rowerowe, gry i zabawy zespołowe,boisko do siatkówki, mini boisko do piłko nożnej, Nordic Walking
Sprzęt rehabilitacyjny
łóżko do masażu, materace, drabinki, lustra, atlas, rowery treningowe, stół do tenisa stołowego, piłki, rzutki, lotki, itp.
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
ergoterapia, arteterapia, zajęcia plastyczne, rękodzieło artystyczne, muzykoterapia - Zespół "Cisewianki" , teatroterapia- "Teatr Dnia Powszedniego", biblioterapia, "Klub do walki z nudą", zajęcia ogrodniczo-porządkowe

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
2440 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
Ze względu na coraz młodszy wiek Mieszkańców Dom realizuje bardzo bogatą ofertę kulturalno oświatową i rekreacyjną: wycieczki autokarowe, rowerowe, biwaki, grille, ogniska, festyny , zabawy taneczne, zawody sportowe,imprezy okolicznościowe. Przy DPS w Cisewiu działa "Stowarzyszenie Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu". Wspiera działania Domu i szuka nowych możliwości pozyskiwania środków finansowych na realizację dodatkowych projektów.

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Byłam z kolegą w odwiedzinach u Jego znajomej Ani.Miła atmosfera,spokój.Personel miły i życzliwy.Dziękujemy.

Barbara Sokołowska i Waldek Kunefał ze Słupska. 2016-05-22

Chcialabym ta droga podziekowac za bardzo dobra opieke nad moja mama. Pielegniarki i opiekunki sa bardzo mile i wykonuja swoja prace wkladajac bardzo duzo serca . Mama jest spokojna , zadowolona i pachnaca . Bedac tam w odwiedzinach czulam serdecznosc od pielegniarek/ opiekunk dla mieszkancow tego domu. Moja mama mowi na nie "moje kochane" to zrobilo na mnie bardzo duze pozytywne wrazenie.

Zaworski Janina 2012-08-05

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.