Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej SYRENA


01-151 Warszawa, Syreny 26

tel. 22 632 32 41, fax 22 632 75 09

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej SYRENA

Opis placówki


Dla osób starszych.

Dom Pomocy Społecznej „Syrena” powstał 1970 r. Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Wola, pomiędzy ul. Żytnią i Górczewską, w sąsiedztwie bloków mieszkalnych, sklepów apteki, banku.

Dom znajduje się na działce o powierzchni 2,2 ha w budynku sześciopiętrowy z balkonami.

Posiada łącznie 115 pokojów mieszkalnych: w tym 74 pokoje jednoosobowe, 40 pokoi dwuosobowych, 2 izolatki, 1 pokój monitorowany. Pokoje wyposażone są w standardowe sprzęty ale wiele pokoi posiada dodatkowo łóżka rehabilitacyjne. Dom otoczony jest trawnikiem od strony głównego wejścia, z drugiej strony budynku znajduje się ogródek rekreacyjny o pow. 900 m kw. z altanką i alejkami spacerowymi – stanowiący oazę ciszy, spokoju i wypoczynku, – o który dbają mieszkańcy i pracownicy.

Placówka pozbawiona jest całkowicie barier architektonicznych, posiada dwa podjazdy wejściowy dla wózków inwalidzkich oraz dwie windy osobowe. Mieszkańcy mają dostęp do gabinetu fizykoterapii, sali rehabilitacyjnej, gabinetu zabiegowego, pracowni terapii zajęciowej, kaplicy, biblioteki, kawiarenki. Na każdym piętrze znajduje się salonik TV oraz kuchenka wyposażona w sprzęt agd. Na pierwszym piętrze przeznaczonym i dostosowanym dla osób leżących i niepełnosprawnych znajduje się gabinet medycznej pomocy doraźnej oraz kąpielownia dostosowana dla osób leżących i niepełnosprawnych.

Dom organizuje dla mieszkańców: wycieczki autokarowe, wycieczki samochodem domowym, wejścia do kin i teatrów, bale, zabawy i imprezy okolicznościowe. Na terenie Domu odbywają się koncerty w wykonaniu zaproszonych artystów, spotkania w domowej kawiarence uczestnictwo w zajęciach terapii zajęciowej. Od 1994 r. Mieszkańcy prowadzą zespół artystyczny. Funkcjonuje Klub video.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.