Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej SPOKOJNA PRZYSTAŃ


36-200 Brzozów, Witosa 13

13 434 18 88, 13 434 18 81

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

100
1,2
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej SPOKOJNA PRZYSTAŃ

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Brzozowie jest samorządową jednostką budżetową podległą Starostwu Powiatowemu w Brzozowie w korelacji z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w nadzorze merytorycznym Wojewody Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Swoją działalność dom rozpoczął 03.01.1992r.

Dom przystosowany jest dla ludzi starych i przewlekle chorych. Obiekt i otoczenie nie posiada barier architektonicznych wyposażony w windę, system przyzywowo - alarmowy, system alarmu przeciwpożarowego. Jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zakres i poziom świadczeń jest dostosowany do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Dom Pomocy Społecznej w Brzozowie świadczy usługi dla 100 mieszkańców. Mieszkańcy zajmują pokoje 2-osobowe i węzeł sanitarny (łazienka i oddzielna toaleta wc). Czas wolny mieszkańcy spędzają według własnego uznania mając do dyspozycji kawiarnię z bilardem, pokój gościnny, pracownię terapeutyczną. Kaplica p.w. Miłosierdzia Bożego znajdująca się na terenie domu pozwala na swobodny dostęp do praktyk religijnych. Lekarz i pielęgniarki zapewniają mieszkańcom domu całodobową opiekę medyczną.

Prowadzona jest działalność w zakresie rehabilitacji:

. gimnastyka lecznicza
. fizykoterapia
. masaż leczniczy
. laseroterapia

z którego mogą korzystać zarówno mieszkańcy domu jak i pacjenci z Brzozowa i okolic. Terapia zajęciowa jest jednym z wielu zajęć wykonywanych przez mieszkańców naszego domu. Prace wykonywane w pracowni stanowią dekorację pokoi mieszkalnych i całego budynku. Mieszkańcy przedstawiają też swoje prace na licznie organizowanych wystawach i warsztatach terapii zajęciowej. Wycieczki, ogniska, zabawy taneczne, zajęcia świetlicowe to inne formy spędzania czasu wolnego przez mieszkańców domu.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (1)


2006-08-07
Prawie 10 lat temu miałam przyjemność odbywać praktykę w DPS w Orzechówce. Nauczyłam się wielu rzeczy nie tylko dzieki pracownikom (Pan Zbigniew Leń Pani Małgorzata Gacek) ale również dzięki pensjonariuszom - rzeczy dzieki którym dziś łatwiej rozumieć mi wiele spraw. Teraz mieszkam w Wielkiej Brytanii gdzie życie jest zupełnie inne niż w Polsce ale mimo to nigdy nie zapominam o DPS Orzechówka gdzie spędziłam wiele cudownych miesięcy swojego życia.

Aneta Czernik-Dobek

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.