Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek


42-200 Częstochowa, Wesoła 14

tel. 34 361 88 94

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek

Opis placówki


 Dom świadczy usługi na poziomie obowiązujących standardów zapewniając potrzeby:
  • bytowe,
  • opiekuńcze,
  • wspomagające,
  • edukacyjne.
Dom Pomocy Społecznej przy ul. Wesołej 14 w Częstochowie przeznaczony jest dla dorosłych kobiet niepełnosprawnych intelektualnie. Placówka przygotowana jest do całodobowej opieki nad mieszkankami.

Pomieszczenia Domu są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Placówka jest zaopatrzona w windę osobową. Dom dysponuje pokojami 1-, 2-, 3- i 4-osobowymi. Pokoje wyposażone są w tapczany, szafki nocne, szafy na garderobę, stoliki, krzesła.
    
W celu rozgęszczenia pokoi mieszkanek zaadoptowano strych Domu i przeznaczono go na powierzchnię użytkową. W grudniu 2007 roku mieszkanki mogły już przeprowadzić się na trzecie piętro. Większość pokoi to pokoje jednoosobowe, jest kilka dwuosobowych i jeden trzyosobowy. Kolorowe ściany i nowoczesne meble nadają osobliwego uroku każdemu z pokoi.

W Domu znajduje się również kawiarnia, w której Panie aktywnie spędzają dopołudniowy czas. Odbywają się tutaj pogadanki, zajęcia świetlicowe, zabawy, dyskoteki. Jest również miejscem, gdzie odbywają się przedstawienia, występy naszych gości, wieczornice. W kawiarni, jest jednak przede wszystkim czas na rozmowę z przyjaciółką przy kawie i ciastku.

W Domu dostępne są trzy posiłki dziennie, między obiadem a kolacją jest deser. Posiłki, jeżeli istnieje taka konieczność, przygotowywane są z uwzględnieniem diety zalecanej przez lekarza. Wszystkie posiłki spożywane są na jadalni, osoby wymagające karmienia spożywają jedzenie w pokojach.

W Domu zatrudniony jest instruktor terapii ruchowej, którego zadaniem jest aktywizowanie mieszkanek do różnego rodzaju zajęć sprzyjających poprawie sprawności psycho-ruchowej. 

W Domu do dyspozycji mieszkanek jest też pokój pedagogiczny, w którym realizowane są potrzeby edukacyjne Pań z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji na podstawie wszechstronnej diagnozy pedagogiczno -psychologicznej.

Mieszkanki mają możliwość rozwijania swoich zdolności podczas zajęć na terapii zajęciowej, która jest jednym z preferowanych form spędzania wolnego czasu.

Zaspokajane są w pełni potrzeby religijne osób w nim przebywających. Do dyspozycji Pań jest kaplica,w której codziennie odbywają się msze święte oraz inne nabożeństwa związane z kalendarzem liturgicznym.

Aktywizacja mieszkanek oraz ich wszechstronny rozwój realizowane są przez usługi wspomagające, gdzie szczególną rolę odgrywa Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.