Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej PROMIEŃ ŻYCIA


85-836 Bydgoszcz, Łomżyńska 54

tel. 52 361 22 28, 52 365 42 05, 52 365 42 00

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej PROMIEŃ ŻYCIA

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej "Promień Życia" powstał 14 lutego 1977 roku i jest domem stałego pobytu dla osób przewlekle i somatycznie chorych. Dysponuje 170 miejscami w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz w salach intensywnej opieki i wzmożonego nadzoru (z węzłem sanitarnym).

Pozbawiony barier architektonicznych budynek spełnia wszystkie wymogi standardów europejskich: wyposażony jest w windy, poręcze, system przywoławczo-alarmowy i alarmowo-przeciwpożarowy, podjazdy, monitoring. Dołożono wszelkich starań, by Mieszkańcy czuli się tu bezpiecznie i komfortowo.

Dom świadczy usługi terapeutyczno-opiekuńcze zgodnie z obowiązującymi standardami w oparciu o Indywidualne Plany Wspierania Mieszkańca, oferując kompleksową pomoc opiekuńczo-pielegnacyjną, psychologiczną i terapeutyczną.

Wykwalifikowana kadra specjalistów stosuje różnorodne formy rewitalizacji i rehabilitacji geriatrycznej.
Fizjoterapeuci mają do dyspozycji salę gimnastyczną, gabinet do fizykoterapii (wyposażony w laser, terapuls, magnetronik, pulsotronik, ultradźwięki, interdyn, diatronik oraz lampy bioptron i solux), kinezyterapii i masażu, ponadto prowadzą rehabilitację przyłóżkową.

Terapia zajęciowa również odbywa się w formie grupowej (w pracowniach terapeutycznych, sali klubowej, pokojach dziennego pobytu, ogrodzie, bibliotece) lub indywidualnej ( w tym przyłóżkowej) i obejmuje m.in. zajęcia z arteterapii, ergoterapii, muzykoterapii, biblioterapii, logoterapii, silwoterapii.

Lokalizacja Domu jest równie atrakcyjna - budynek sąsiaduje z Kościołem Świetych Braci Męczenników oraz ze Szpitalem Miejskim im. Emila Warmińskiego a otoczony jest przepięknym ogrodem o powierzchni 0,8 ha

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.