Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej POGODNA JESIEŃ nr 2


91-503 Łódź, Dojazdowa 5/7

42 659 87 99

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej POGODNA JESIEŃ nr 2

Opis placówki


Dla osób starszych.

Dom Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” prowadzi działalność od roku 1959 r. W placówce zamieszkują w chwili obecnej 83 osoby w wieku starszym. Dom znajduje się w przepięknej okolicy graniczącej z Lasem Łagiewnickim. Mieszkańcy korzystają zarówno z uroków pobliskiego Arturówka, jak i z ogrodu należącego do DPS, w którym w okresie wiosenno-letnim odbywają się liczne zajęcia, mające na celu aktywizację pensjonariuszy Domu (zabawy taneczne, sportowe i grille).

Na terenie Domu cyklicznie organizowane są uroczystości związane z wyznaniem mieszkańców: zarówno Wigilia Bożego Narodzenia, jak i Wielkanoc. Co roku pensjonariusze biorą udział w andrzejkowej zabawie tanecznej, na którą zapraszany jest znany i lubiany przez nich muzyk. Raz w roku organizowane są: konkurs wiedzy o Łodzi, jesienna i wiosenna edycja Turnieju Warcabowego, dla zwycięzców i uczestników przewidziane są dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dom jest odwiedzany przez dzieci i młodzież z pobliskich, zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Przygotowane przez nich występy z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Dnia Ojca, Święta Niepodległości, świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy są bardzo lubiane przez Podopiecznych Domu, stanowią one atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego. Stałymi gośćmi Domu są członkowie chóru „Kantylena” z Uniwersytetu III Wieku oraz Chóru Canto I Gospochy.

Co roku mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w jednodniowej, zorganizowanej wycieczce autokarowej, zgodnie z własnymi preferencjami – sami wybierają większością głosów cel wycieczki. Ponadto mieszkańcy regularnie zwiedzają atrakcje naszego o miasta oraz regionu. Zostali zawiezieni samochodem służbowym do zoo, Manufaktury, Bronowa i Białej. W ostatnim czasie pensjonariusze mieli okazję zwiedzać wraz z przewodnikiem stację Radegast i Cmentarz Żydowski. Codzienne zajęcia dla pensjonariuszy zapewnia pracownik terapii zajęciowej. Wśród proponowanych form aktywności są: kącik fi lmowy, kącik kulinarny, pogadanki, zajęcia plastyczne i muzyczne, zajęcia usprawniające funkcjonowanie fi zyczne oraz poznawcze (gry sprawnościowe, bule, memory, bingo, „państwa i miasta”, łamigłówki, Karaoke). Kolejnym rodzajem proponowanej aktywności są spotkania inspirowane znanymi i popularnymi programami telewizyjnymi, wśród których znajdują się: „Milionerzy”, „Jeden z Dziesięciu”, „Jaka to melodia”, „Maraton uśmiechu”.

Wytwory plastyczne mieszkańców były prezentowane m.in. na Festiwalu Sztuk Wszelakich, którego organizatorem jest DPS Podgórna oraz w trakcie trwania akcji „Piramida Dobrej Woli”.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.