Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej "Pod Dębem"


41-300 Dąbrowa Górnicza, Norwida 1

32 264 23 92

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Misją Domu jest wszechstronna i indywidualna pomoc mieszkańcom w godnym przeżywaniu i akceptowaniu starości, zachowaniu samodzielności, rozwoju talentów i zainteresowań.

Budynek Domu Pomocy Społecznej znajduje się niemal w centrum miasta i usytuowany jest w osiedlu mieszkaniowym. Wydzielony teren DPS zajmuje powierzchnię 6 719 m², znajduje się tu oprócz budynku mieszkalnego także ogród. Dom zapewnia mieszkania dla 110 osób w pokojach 1 i 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym  i aneksem kuchennym.  Mieszkania wyposażone są w niezbędne meble i sprzęty. Zdarza się, że mieszkanie na życzenie mieszkańca, wyposażone jest w jego prywatne meble i sprzęt. Każdy mieszkaniec posiada klucz do własnego lokum. 

Do Domu przyjmowane są osoby na podstawie decyzji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej i skierowania z gminy właściwej dla miejsca zamieszkania osoby kierowanej, po uprzednim uzgodnieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.

Podstawowymi aktami prawnymi, na których opiera się program pracy – jest Ustawa o pomocy społecznej z dnia 12.03.2004r. (Dz.U. 2008, Nr 115, poz. 728 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej w sprawie domów pomocy społecznej z dnia 23.08.2012 r. Każdy nowo przyjęty mieszkaniec ma możliwość zapoznania się z pełnym tekstem w/w aktów prawnych.

Oferta czasu wolnego

Zajęcia plastyczne

Zajęcia odbywają się w pracowni terapii zajęć plastycznych.

Celem zajęć plastycznych jest umożliwienie mieszkańcom wyrażenia przeżyć, które są trudne do przekazania w słowach, tłumione, oraz odreagowania emocji i napięć.
Zajęcia plastyczne prowadzone są grupowo, a także indywidualnie.

Muzykoterapia

Zajęcia odbywają się w przeznaczonej na ten cel pracowni muzykoterapii.

Terapeutka przygotowuje zajęcia dla różnych grup mieszkańców z uwzględnieniem ich stanu psychicznego i możliwości intelektualnych.

Kulturoterapia

Wychodząc z założenia, że sztuka wzbogaca przeżycia odbiorcy, pracownicy organizują dla mieszkańców imprezy kulturalne poza terenem DPS np.: wyjścia do kina, Pałacu Kultury Zagłębia, bibliotek w Dąbrowie Górniczej - na koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, imprezy artystyczne.

Mieszkańcy nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów, gdyż bilety na imprezy dzięki uprzejmości organizatorów są przeważnie bezpłatne.

Ergoterapia

Terapia przez pracę, uwzględniająca stan zdrowia mieszkańca jest bardzo dobrą formą pożytecznego wypełnienia dnia. Dobrze przemyślana praca uczy współdziałania w grupie, nie pozwala na chorobliwe roztrząsanie swoich dolegliwości, trosk czy kłopotów. W tej formie terapii podstawową zasadą jest dobrowolność i własny wybór mieszkańca co do zakresu prac. Ergoterapia w DPS przejawia się w różnych pracach na rzecz DPS, własnego mieszkania czy otoczenia. Może to być czyszczenie akwarium, pomoc w jadalni, pielęgnacja roślin doniczkowych lub prace ogrodnicze.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.