Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej KOMBATANT


01-350 Warszawa, Sternicza 125

tel. 22 665 22 85

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej KOMBATANT

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” został oddany do użytkowania w1983 roku. Placówka przeznaczona jest dla osób przewlekle somatycznie chorych. Dom usytuowany jest w Dzielnicy Bemowo, przy trasie wylotowej na Poznań i Łódź. Wkomponowany w zabudowę osiedla mieszkaniowego „Lazurowa II” – Jelonki, między ulicami Okrętową, Lazurową i Połczyńską.

Dom położony jest na terenie o powierzchni 1,8 ha, jest otoczony zielenią i ogrodem, gdzie istnieje możliwość wypoczynku, także poprzez uprawianie indywidualnych ogródków działkowych.

Budynek stanowią dwa czterokondygnacyjne pawilony (A i B), połączone parterowym łącznikiem. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada podjazdy dla wózków i 2 windy.

Pensjonariusze Domu mają do dyspozycji mieszkania dwupokojowe – 47 lokali oraz mieszkania jednopokojowe o 98 lokali. Małżeństwom gwarantuje się pobyt w mieszkaniu dwupokojowym. Pokoje są z pełnymi węzami sanitarnymi, aneksami kuchennymi i balkonami. Są one wyposażone w instalację przyzywową, alarm przeciwpożarowy z czujnikami, telefony, telewizję satelitarną. Ponadto do dyspozycji mieszkańców jest sala jadalna, pracownia terapii zajęciowej, biblioteka, kaplica, Klub „Wiarus”, kiosk w haalu.

Pensjonariusze mają do dyspozycji salę Klubu „Wiarus”, gdzie można obejrzeć telewizję, filmy video, posłuchać muzyki oraz pośpiewać na organizowanych spotkaniach chóru. Na rzecz mieszkańców organizowane są spotkania ze środowiskiem kombatanckim, oraz młodzieżą i dziećmi a także przedstawicielami świata artystycznego.

Mieszkańców odwiedzają regularnie wolontariusze ze Stowarzyszenia „Mali bracia ubogich”. Pensjonariusze mogą ponadto uczestniczyć w uroczystościach okolicznościowych i imprezach rekreacyjnych a także wykazać własną inwencję w organizowaniu przedstawień i spotkań biesiadnych.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.