Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej KOMBATANT


41-908 Bytom, Stolarzowicka 33

32 286 37 16, fax 32 286 31 16

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

125
1,2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej KOMBATANT

Opis placówki


Uprzejmie informujemy, iż Dom Pomocy Społecznej Kombatant przyjmuje osoby starsze - na warunkach preferencyjnych kombatantów i inne osoby uprawnione.

Dom kultywuje tradycje kombatanckie, w tym też duchu odbywa się wiele imprez i uroczystości okazjonalnych. Dom zapewnia wysoki standard usług. Mieszkanie w pomieszczeniach 1, 2, 3 osobowych z węzłem sanitarnym, całodobowe wyżywienie w tym dietetyczne, opiekę specjalistyczną sprawowaną przez wrażliwy, wysoko wykwalifikowany personel oraz szereg usług wspomagających. Terapeutycznie oddziałuje otoczenie posesji Domu i pięknie zagospodarowany i zadbany ogród, będący miejscem wypoczynku i rekreacji dla jego mieszkańców.

Dom jest jednostką organizacyjną Miasta Bytomia zapewniającą kompleksowe wsparcie i całodobową opiekę osobom starszym, pomoc w godnym przeżywaniu i akceptowaniu życia, zachowanie samodzielności oraz rozwój zainteresowań.

Zapewniamy:

  • miejsce zamieszkania w mieszkaniach 1-, 2-, 3-osobowych, komfortowych pokojach- domowe wyżywienie, w tym dietetyczne,
  • usługi medyczne,
  • usługi pielęgniarsko-opiekuńcze,
  • pomoc socjalną,
  • kompleksową rehabilitację,
  • zajęcia terapeutyczne,
  • realizację potrzeb religijnych,
  • usługi wspomagające: pralnicze, transportowe i inne.

Zakres usług ustalany jest w oparciu o indywidualne potrzeby podopiecznego.

Dom jako placówka o zasięgu ponadlokalnym przeznaczony jest dla 125 osób przebywających w nim na stałe. Mieszkanie 1-, 2- i 3-osobowe składa się z: pokoju mieszkalnego, aneksu kuchennego, łazienki, przedpokoju i balkonu. Dom jest częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w następujące instalacje: elektryczna, gazowa, c.o., wodno - kanalizacyjna, przyzywowa, radiowęzeł, sygnalizacji pożaru, monitorująca system sygnalizacji pożaru, system sygnalizacji włamania i napadu oraz system telewizji dozorowej.

Budynek jest złożony z dwóch obiektów: budynek główny, mieszkalny i budynek socjalny. Oprócz części mieszkalnej posiada również kompleks rehabilitacyjny złożony z: dwóch sal gimnastycznych, gabinetów do prowadzenia zabiegów fizykoterapii, hydroterapii, masażu oraz terapii zajęciowej. W budynku socjalnym znajduje się kuchnia, jadalnia, pralnia i kaplica. Budynek otacza pięknie zagospodarowany ogród, gdzie ciągną się ścieżki spacerowe, stanowiące miejsce rekreacji dla mieszkańców.
Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu jest zlokalizowany w samym centrum osiedla mieszkaniowego dzielnicy Miechowice. W otoczeniu Domu znajdują się centra handlowe, sklepy umożliwiające robienie zakupów, w miarę możliwości samodzielnie, przez mieszkańców. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy zapewniający swobodę w kontaktowaniu się mieszkańca z rodziną, przyjaciółmi.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (2)


2015-05-13
Panie, czy chcesz moich rąk, byś mógł spędzić ten dzień, pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, abyś mógł spędzić ten dzień, odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, abyś mógł spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, abyś mógł spędzić ten dzień, kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.(Matka Teresa z Kalkuty) Tak pracuje personel DPS Kombatant i osoby bezpośrednio opiekujące się podopiecznymi. Od kilku lat mieszka w tym domu osoba bardzo mi bliska i mogę potwierdzić, że opieka i warunki socjalne są godne CZŁOWIEKA

Barbara Gąsiorek
2014-12-08
do wspaniały dom i wspanali ludzie opiekunowie jak z dobrego serialu, pyszne jedzenie cudne drzewa wokół i troska o pensjonariusza to codziennosc z usmiechem na dzien dobry godny polecenia

mira jaremko
Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.