Domy w podobnej lokalizacji:
Opis placówki
Dom Pomocy Społecznej "Kaszub" przystosowany jest dla 50 osób: 30 w podeszłym wieku i 20 przewlekle somatycznie chorych, prowadzony jest przez Gdanską Fundację Dobroczynności na zlecenie Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. Pokoje 1 i 2 - osobowe z balkonami, pokój dziennego pobytu (salon z kominkiem wyposażony w sprzęt muzyczny i TV), jadalnię, gabinet zabiegowo pielęgniarski, warsztat terapeutyczny, kaplicę, bibliotekę, dostęp do prasy codziennej, salkę gimnastyczną, kuchenkę pomocniczą.
Budynek, w którym zorganizowany jest dom pomocy społecznej pozbawiony jest barier architektonicznych. Dom posiada windę, wyremontowano klatkę schodową (wyrównano nawierzchnię, położono nowy parkiet, wymieniono i wzmocniono poręcze), dostosowano łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymieniono i wyrównano nawierzchnię przed budynkiem. Ponadto budynek wyposażony jest w systemy: przyzywowo - alarmowy oraz alarmowo - przeciwpożarowy.
Dom Pomocy Społecznej "Kaszub" zapewnia całodobową opiekę w oparciu o:
- opiekunki
- pielęgniarki
- wsparcie terapeuty
- psychologa
- pracownika socjalnego
- lekarza
- opieka medyczna
- szeroka oferta zajęć kulturalnych prowadzonych pod opieką Instruktora d/s kulturalno - oświatowych
- urozmaicenie zajęć terapii pracą prowadzonych przez Instruktora terapii zajęciowej
- w godzinach popołudniowych prowadzone są zajęcia komputerowe dla chętnych mieszkańców DPS "Kaszub"
REHABILITACJA
- 2 rehabilitantów
- zajęcia indywidualne w pokojach
- zajęcia indywidualne i grupowe w sali ćwiczeń
- masaże całościowe i częściowe w pokojach lub sali ćwiczeń (wg. potrzeb mieszkańca)
W Domu Pomocy Społecznej "Kaszub" uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia. Organizowane są również imprezy okolicznościowe min:
- Walentynki
- Mikołajki
- Latem - grill
- Dzień Seniora
- Wspólne imprezy z innymi Domami i Klubami Seniora
- Wycieczki
- Dni otwarte Domu Pomocy Społecznej "Kaszub"
- W sezonie letnim możliwość uczestnictwa w warsztatach plastycznych i muzycznych
WYŻYWIENIE
- W ciągu dnia mieszkańcy otrzymują cztery posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad składający się z dwóch dań, kolację (ciepłą lub kanapki i sałatki). Codziennie posiłki przygotowywane są w dwóch zestawach: standardowy lub dietetyczny, zgodny ze wskazaniami lekarza.
Placówka cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej, która pomaga naszym mieszkańcom w ramach wolontariatu. Młodzież i dzieci z różnych szkół bardzo chętnie przyjeżdżają do Naszego Domu z przeróżnymi występami, by umilać czas mieszkańcom.
W ramach poprawy komfortu życia mieszkańców wykonywane są systematycznie remonty, które związane są z wymogami Unii Europejskiej. Nasz Dom otrzymał standaryzację placówki.
Karta informacyjna
Typ placówki
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Warunki techniczne
winda, podjazd dla wózków inwalidzkich, system przyzywowy, łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
umywalka, tapczan lub łóżko szpitalne wg. potrzeb mieszkańca, stół i krzesła lub fotel, szafa ubraniowa, komoda, stolik nocny
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
Warunki przyjęcia
Informacje dodatkowe
Wideo
Rekomendacje, opinie, podziękowania (1)
Ok




