Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta


03-772 Warszawa, Kawęczyńska 4b

22 619 58 02

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta

Opis placówki


Dom został zbudowany u zbiegu ulic Kawęczyńskiej i Al. Tysiąclecia na działce o powierzchni 1,8 ha w latach 1980-83 na miejscu istniejącego domu dla przewlekle chorych kobiet.

W domu znajduje się 12 pokoi 2 - osobowych, 22 pokoje trzyosobowe i 4 pokoje 4 - osobowe.

Cały budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada wszelkie urządzenia wspomagające osoby niepełnosprawne - trzy windy, poręcze na korytarzach, podjazdy dla wózków.

Opieką nad domem i chorymi sprawują siostry Albertynki.

Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta jest placówką prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek. Placówka przeznaczona jest dla kobiet przewlekle somatycznie chorych.

Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Praga Północ u zbiegu ulic Kawęczyńskiej i Al. Tysiąclecia.
Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1,8 ha posiada pięć kondygnacji, wzdłuż wewnętrznej części biegnie ciąg krużganków. Na czwartym piętrze znajduje się taras służący do celów rekreacyjnych , zaś na parterze – patio. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada wszelkie urządzenia wspomagające osoby niepełnosprawne – trzy windy, poręcze na korytarzach, podjazdy dla wózków.

W Domu znajduje się 12 pokoi 2 – osobowych, 22 pokoje trzyosobowe i 4 pokoje 4 – osobowe. Przy każdym z nich jest łazienka (WC i umywalka). W każdym z pokoi jest instalacja przyzywowa. Do dyspozycji mieszkanek są także salki świetlicowe wyposażone w sprzęt audio-tele, pracownia terapeutyczna z aneksem wypoczynkowym, sala jadalna, kuchenki ze sprzętem gospodarstwa domowego na każdej mieszkalnej kondygnacji, kaplica, sala wielofunkcyjna m.in. wykorzystywana do organizowania imprez, gabinety zabiegowe, zespół pomieszczeń usprawnienia ruchowego: gabinet fizykoterapii wyposażony w diadynamic, urządzenia do jonoforezy, laser, magnetronic, ultradźwięki, pole magnetyczne, pomieszczenie do hydroterapii z urządzeniami do masaży wodnych i kąpieli leczniczych, sala rehabilitacyjna posiadająca UGUL, ATLAS, rotory, bieżnię do nauki chodzenia, sprzęt sportowy.

Niektóre formy spędzania wolnego czasu to m.in.: koncerty zaproszonych gości, wspólne śpiewanie piosenek, słuchanie nagrań kasetowych, zajęcia rekreacyjne i wypoczynek obejmują m. in. wyjazdy do parku, wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do lasu połączone ze zbieraniem grzybów. Pielgrzymki do różnych sanktuariów.
Mieszkanki wyjeżdżają także na turnusy rehabilitacyjne do Stegny i Krynicy Morskiej. Mieszkanki mają także możliwość zaspakajania potrzeb religijnych. Dom posiada własną kaplicę, w której codziennie w godzinach rannych odprawiana jest Msza Św. Wszelkie potrzeby religijno-duchowe są realizowane według indywidualnych życzeń.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.