Dom Pomocy Społecznej im. Stanisława Broniewskiego „Orszy”

Kilińskiego 10/12

05-075, Warszawa Wesoła

22 795 75 40

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Założycielem i podmiotem prowadzącym Dom Pomocy Społecznej jest powstała w 1989 Fundacja Wspólnota Osób Starszych Pod Jednym Dachem „Gniazdo Rodzinne”. Placówka świadczy całodobową pomoc osobom w podeszłym wieku. Od 2001 r. do placówki przyjmowane są osoby, ubiegające się o miejsce w domu pomocy społecznej na warunkach regulowanych przepisami ustawy o pomocy społecznej. Dom posiada 32 miejsca, w tym 17 – komercyjnych.

Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Wesoła, w okolicy jest dużo zieleni, wokół Domu jest ogród, z dużą skarpą w tle.

Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 5 ha. Wśród zieleni są ławki, na których można odpocząć na świeżym powietrzu. Dom mieści się w budynku o trzech kondygnacjach. Przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych – w placówce jest winda, są uchwyty i poręcze. Mieszkańcy mają do dyspozycji 32 pokoje jednoosobowe, z łazienkami oraz jedną wspólną kuchnię. W pokojach znajdują się telefony oraz instalacja przyzywowa. Istnieje możliwość wyposażenia pokoju we własne sprzęty. Wśród ogólnodostępnych pomieszczeń znajduje się sala rehabilitacyjna, świetlica, dwa hale i dwa tarasy.

W Domu oferowane są usługi rehebilitacyjne w nowocześnie wyposażonym Ośrodku Rehabilitacji i Fizjoterapii Podstawowa, opieka medyczna jest zapewniona na miejscu. Czas wolny Pensjonariusze spędzają przede wszystkim na zajęciach terapeutycznych, pod nadzorem personelu. Wyjeżdżają na imprezy plenerowe, turnusy rehabilitacyjne, biorą udział w przeglądach twórczości.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.