Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej Fundacja L'Arche Wspólnota we Wrocławiu


51-124 Wrocław, Jutrosińska 29

71 769 82 70

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

13
2
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej  Fundacja L'Arche Wspólnota we Wrocławiu

Opis placówki


L’ARCHE na całym świecie od ponad 50 lat wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną, głównie prowadząc dla nich małe, rodzinne domy. W takim domu osoby z niepełnosprawnością intelektualną, czyli domownicy, mieszkają wspólnie z asystentami, którzy są dla nich przyjaciółmi-opiekunami. W Polsce Fundacja L’ARCHE powstała 35 lat temu, a we Wrocławiu pierwszy dom powstał w 2002 roku.

Obecnie jako Wspólnota we Wrocławiu prowadzimy dwa domy, w których łącznie mieszka 13 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pierwszy, czyli DPS Arka przeznaczony jest dla 7. osób a drugi, czyli DPS Arka2 dla 6. osób. Obydwa domy znajdują się na ul. Jutrosińskiej we Wrocławiu, w miejscu bardzo urokliwym. Uliczka jest ślepa, więc nie ma dużego ruchu samochodowego a za płotem posesji rozciąga się park. Domy żyją życiem dużych rodzin 10-12 osobowych. Odpowiedzialny za dom dba o to, by każdy ze stałych mieszkańców i asystentów, którzy mieszkają przez kilka miesięcy lub lat, mógł realizować swoje talenty i spełniać się jako członek wspólnoty. Mieszkańcy dbają o swój dom. Sprzątają, gotują, robią zakupy – tak jak w zwyczajnej rodzinie każdy ma swoją rolę i odpowiedzialność.  Osoby z niepełnosprawnością w pełni uczestniczą w obowiązkach, oczywiście na miarę swoich możliwości.

W tym samym miejscu prowadzimy również Zespół Mieszkań Chronionych, gdzie kilkanaście osób z mniejszym stopniem niepełnosprawności żyje w kilku małych mieszkankach, przygotowując się do samodzielnego życia. Oprócz tego mamy mały warsztat o charkterze terapeutycznym, w którym uczestniczy kilkoro naszych domowników. Wytwarzane są w nim kartki świąteczne, różne drobne prezenty z drewna czy masy papierowej. Prowadzimy też pewien rodzaj recyklingu wykorzystując puszki po konserwach i plastikowe butelki do wyrobu różnych drobiazgów i ozdób. Chętnie współpracujemy z wolontariuszami. Można nas wesprzeć w ten sposób pomagając w domach, warsztacie czy ogrodzie. Z radością też przyjmujemy gości. Wszystkich chętnych zapraszamy na wieczory otwarte – w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.