Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej DOM KOMBATANTA


87-123 Dobrzejewice, Dobrzejewice 62

56 678 64 12, 56 678 64 14

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

62
1,2,3
70%
3046
  
Do schowka
Do porównania
Dom Pomocy Społecznej DOM KOMBATANTA

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Dobrzejewicach utworzony został w listopadzie 1998 roku. Posiada 12 pokoi 1-osobowych, 16-2 osobowych i 6 pokoi 3 -osobowych. Pokoje (z łazienkami) wyposażone są w podstawowe mebelki, system przyzywowy, telefon i telewizor.

Dom przeznaczony jest dla 62 osób w podeszłym wieku. Świadczy usługi dla mieszkańców w zakresie opieki, pielęgnacji, rehabilitacji leczniczej i społecznej oraz usługi wspomagające.

Opiekę nad mieszkańcami Domu sprawuje wyspecjalizowana kadra, tj. dyplomowane pielęgniarki, opiekunki, psychogeriatra, psycholog, pracownik socjalny, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, kapelan, pokojowe oraz pracownicy obsługi.

Mieszkańcy Domu mają możliwość wyboru formy spędzania wolnego czasu z proponowanej oferty usług terapeutycznych, które świadczone są w pracowni terapeutycznej, rehabilitacyjnej, bibliotece, czytelni, kuchence terapeutycznej.
Mieszkańcy mają również możliwość korzystania z usług kapłańskich w kaplicy Domu.
Poza organizowaniem zajęć w pracowniach Dom posiada znaczne doświadczenia w zakresie organizacji imprez okolicznościowych, integracyjnych, sportowo - rekreacyjnych i kulturalnych.

Interesy mieszkańców reprezentuje Samorząd Mieszkańców, który uczestniczy w organizowaniu życia mieszkańców - opiniuje oferty imprez kulturalnych i turystycznych, przedstawia uwagi i wnioski czy też problemy mieszkańców.

Dom zlokalizowano w dogodnym dla mieszkańców i ich rodzin miejscu.
W pobliżu jest przystanek autobusowy, kościół, sklepy spożywcze i przemysłowe, kiosk oraz poczta. Niedaleko znajduje się las, w którym często goszczą nasi mieszkańcy.

Dom, również na obszarze gminy Obrowo, prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy dla 35 osób z zaburzeniami psychicznymi w Osieku n/Wisłą.
Ośrodek jest pięknie usytuowany wśród lasów i nad jeziorem Osiek. Lokalizacja stwarza doskonałe warunki do organizowania imprez plenerowych oraz gier i zabaw na wolnym powietrzu. Umożliwia też mieszkańcom aktywne spędzanie czasu, np.: łowienie ryb czy zbieranie grzybów i runa leśnego.

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
choroby wieku podeszłego
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
wykształcenie wyższe pedagogiczne, studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej 30-to letni staż w pomocy społecznej
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 62 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
las (20 min) krokiem spacerowym
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu
przeszklony łącznik, na parterze znajduje się przychodnia SPZOZ(lekarz pierwszego kontaktu, stomatolog, gabinet zabiegowy, EKG) w pobliżu apteka, przystanek PKS, kościół, sklepy spożywcze i przemysłowe.

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz psychogeriatra - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 3, opiekunek: 6
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Lecznicza gimnastyka przyłóżkowa, ćwiczenia czynne, ćwiczenia redresyjne, lecznicza gimnastyka miejscowa, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia wspomagane, ćwiczenia czynne w odciązeniu, nauka chodzenia, gry, zabawy ruchowe, pionizacja, masaż.
Sprzęt rehabilitacyjny
rowery stacjonarne, materace, drabinki, rotory ręczne, UGUL- uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego, bloczki, stolik do ćwiczeń manualnych.
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
zajęcia plastyczne, techniczne, ergoterapia, muzykoterapia, zabawkarstwo, pamiątkarstwo, silwoterapia, spacery, zajęcia w plenerze, kuchnia terapeutyczna

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3046,17 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja
Dodatkowe płatności
częściowe dopłaty do leków i pampersów
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (7)


2018-07-23
Decyzja o umieszczeniu Taty w domu opieki była jedna z najtrudniejszych decyzji do jakich zmusiło nas życie, kto to przeżył ten doskonale wie o czym mówię. Tak też przeszło 7 lat temu Dom Pomocy Społecznej ?Dom Kombatanta? w Dobrzejewicach stał się domem naszego Taty, a w pewnym sensie i naszym domem. Bywaliśmy tu często, o różnych porach i z pełnym przekonaniem chcemy powiedzieć, że Dom Kombatanta w Dobrzejewicach jest domem dla ludzi starszych, gdzie pracują cudowni ludzie, którym uśmiech nigdy nie znika z twarzy, a których ofiarna praca przepełniona jest monstrualną troską, serdecznością i cierpliwością, z zachowaniem wielkiego profesjonalizmu. Czas, który tam spędziliśmy, w trakcie odwiedzin nieżyjącego już naszego Taty, utwierdzał nas w przekonaniu, że jest to miejsce bezpieczne dla niego, w którym ludzi starszych traktuje się z wielkim szacunkiem i godnością, pochylając się nad nimi z wielką życzliwością. Podopieczni są otaczani profesjonalną opieką pielęgniarską i medyczną oraz troskliwością całego personelu. Za cały trud i wkład pracy w opiekę nad Tatą , za serdeczność i zwyczajne życzliwe gesty w trudnych chwilach, chcielibyśmy podziękować z całego serca Wszystkim.

Aleksandra Komorowska
2015-05-02
Z glebi serca chcialabym bardzo serdecznie podziekowac kierownictwu, pielegniarkom, opiekunom or wszystkim pozostalym pracownikom Domu Opieki w Dobrzejewicach za wspaniala opieke nad moja mama Danuta L.Podczas mojej wizyty u mamy rozmawialam zarowno z Pania Dyrektor jak I z Pania Kierownik I spotkalam sie z niezwyklym zaangazowaniem obu Pan w sprawy zwiazane z opieka nad moja mama.Zarowno ja jak I pozostali czlonkowie rodziny jestesmy ogromnie wdzieczni za wyjatkowa , pelna ciepla I troski opieke.Serdecznie Panstwa PozdrawiamAntonina Mizgalska.

A.Mizgalska
2014-04-13
Serdecznie dziękuję Dyrekcji ,Kierownictwu , pielęgniarkom, opiekunom . terapeutkom ,Pani psycholog za troskliwą opiekę nad moją mamą Stanisławą J. Przebywając tu przez 4 dni zauważyłam jak personel angażuje się aby pensjonariusz przebywający w DPS czuł się jak w domu. Terapeutki organizują różne zajęcia manualne zachęcając pensjonariuszy do czynnego udziału. Organizowanie wspólnych kaw z ciasteczkami , rozmowy indywidualne z przesympatyczną Panią PSYCHOLOG to codzienność w tym domu.Pani KIEROWNIK codziennie odwiedza rano podopiecznych , pyta się co słychać , jak się podopieczny czuje , jak się spało . Personel bardzo zaangażowany , cierpliwy i wyrozumiały.Dziękuję za udostępnienie mi pokoju gościnnego na okres pobytu.Wdzięczna Elżbieta Pietkiewicz

Elzbieta Pietkiewicz
2013-06-08
Serdecznie dziękujemy kierownictwu Domu Opieki w Dobrzejewicach, szczególnie Pani Ewie Łaszewskiej, Pielęgniarkom, Opiekunom i Pozostałym Pracownikom za opiekę nad naszą Mamą, Renatą Streich. Nie ukrywamy, że mieliśmy obawy przed umieszczeniem bliskiej nam osoby w domu opieki, tym bardziej sama zainteresowana, ale okoliczności zmusiły nas do takiej decyzji. Spotkaliśmy się z niezwykłym podejściem do ludzi starszych, schorowanych i wymagających całodobowej opieki. Tego typu praca jest wyjątkowo trudna, a jednak Pracownicy okazywali dużo współczucia, cierpliwości, zainteresowania swoim podopiecznym, w tym naszej Mamie. Pani Ewa Łaszewska jest niezwykłą osobą, pełną autentycznego ciepła i empatii. Jej postawa na pewno wpływa na pracowników, a rodzina czuje wsparcie w każdej chwili, także tej najtrudniejszej. Mieszkańców Domu nie traktuje się przedmiotowo i dzięki temu zachowują swoją godność i człowieczeństwo, nawet kiedy choroba, starość i zniedołężnienie powodują nieodwracalne zmiany.Z wyrazami szacunkuHanna i Wojciech Streich

Wojciech Streich
2013-03-24
Bardzo dobra i fachowa opieka medyczna i opiekuńcza. Interesujące zajęcia rehabilitacyjne i kulturalne, prowadzone przez kompetentny personel. Smaczne i właściwie dobrane pod względem dietetycznym posiłki.Wszystko to składa się na dobre samopoczucie pensjonariuszy.Jestem również zadowolony z kontaktów z kierownictwem zakładu.

Czesław Beker
2012-11-15
Pracownicy tego Domu są: BARDZO DOBRYMI FACHOWCAMI W DZIEDZINIE OPIEKI NAD TAK CHORYMIPani Ewa kierownik tej placówki jest wybitnie dobrą i czułą, kompetentną osobą do której można zawsze zadzwonić po informacje o stanie zdrowia.Panie pielęgniarki są również bardzo kompetentne w swoim zawodzie.Oby wszyscy potrzebujący mieli takie szczęście jak ja

barbara Paćko warszawa
2010-01-10
bardzo przyjazna i wyspecjalizowana kadra

B Knietowska

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.