Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów


02-382 Warszawa, Dickensa 25

22 659 50 10

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów

Opis placówki


Dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów funkcjonuje od grudnia 1996 roku. Powstał z inicjatywy Wojewody Warszawskiego. Dom usytuowany jest w Dzielnicy Ochota, w sąsiedztwie Parku Szczęśliwickiego – miejsca wypoczynku i rekreacji mieszkańców Warszawy.

Dom znajduje się w trzypiętrowym budynku, usytuowanym na 1.02 ha działce. Z tyłu budynku znajduje się ogród z altaną i ławkami, pełniący funkcję rekreacyjną i wypoczynkową dla Mieszkańców. Zarówno Dom jak i teren wokół nie mają barier architektonicznych. W budynku są windy podjazdy i uchwyty na potrzeby osób niepełnosprawnych. Teren wokół budynku jest stale monitorowany przy pomocy kamer.

Pensjonariusze Domu zamieszkują w 25 pokojach jednoosobowych i 14 pokojach dwuosobowych, z łazienkami. Pokoje urządzone są estetycznie, wyposażone w telefon, lodówki, telewizory, radioodbiorniki, czajniki bezprzewodowe. Do dyspozycji Mieszkańców są stołówka, podręczne kuchenki, sale telewizyjne, biblioteka, kawiarnia, sale terapii zajęciowej, gabinet pielęgniarski i zabiegowy, sale do rehabilitacji i masażu , kaplica.
W Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów realizowany jest program usprawniania psychicznego, fizycznego i społecznego Mieszkańców. W programach uwzględnia się stopień sprawności osób, ich stan zdrowia, możliwości psychofizyczne..

W Domu organizowane są uroczystości świąteczne oraz imprezy okolicznościowe. Ważną formą działalności Domu jest organizowanie czasu wolnego w połączeniu z zajęciami terapeutycznymi. Mieszkańcy uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzykoterapii, wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne, biorą udział w występach i przedstawieniach przygotowanych przez zaproszonych artystów. Dom współpracuje ze środowiskiem lokalnym.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.