Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi


04-713 Warszawa, Żegańska 34

tel./fax 22 812 07 72

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

Opis placówki


Dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi od 1991 r. Dom położony jest w Międzylesiu w sąsiedztwie Centralnego Szpitala Kolejowego przy ul. Bursztynowej oraz Centrum Zdrowia Dziecka przy Al. Dzieci Polskich. Placówka jest przeznaczona dla dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. Podstawowym jej zadaniem jest stworzenie Mieszkankom atmosfery rodzinnego domu, zapewnienia bezpieczeństwa a także zagwarantowanie im opieki lekarsko-pielęgniarskiej i specjalistycznej oraz stwarzanie warunków do godnego życia.

Dom usytuowany jest na działce o powierzchni ponad 2 ha. Cała zabudowa jest wkomponowana w zadrzewiony teren. Walory otoczenia sprzyjają codziennym spacerom i organizowaniu zajęć na powietrzu. W domu znajdują się pokoje – jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe, wyposażone w niezbędny sprzęt i urządzenia, zgodne z potrzebami Mieszkanek. Pobyt Pensjonariuszek zorganizowany jest w systemie rodzinkowym. Każda rodzinka posiada do swojej dyspozycji pokoje dziennego pobytu z jadalnią, kuchenkę, sanitariaty. W Domu są ponadto pokoje terapii zajęciowej, gabinet zabiegowy i lekarski, kaplica, pokój gościnny, sala rekreacyjna.Zorganizowana została klasa „szkoły życia”.

Piękne położenie Domu w niewielkim lasku na pograniczu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego stanowi doskonałe miejsce spacerów, regeneracji, wyciszenia i obcowania z przyrodą. Mieszkanki korzystają też z niewielkiego sadu i ogrodu, gdzie same zbierają owoce i bardzo chętnie pomagają w utrzymaniu porządku na terenie sadu, parku a także w ogrodz.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.